Lutsenko_Oleksandr / Shutterstock.com

هر چند سال یکبار، HP یک به روز رسانی DRM را برای چاپگرهای خود ارسال می کند و استفاده از کارتریج های جوهر شخص ثالث را مسدود می کند. این امر مشتریان را به خشم می‌آورد و باعث یک دعوای حقوقی و پرداخت تسویه حساب بزرگ می‌شود. اما شکایت های میلیون دلاری نمی تواند HP را از اعتیاد به DRM دور نگه دارد.

چاپگرهای مدرن اچ پی از چیزی به نام «امنیت پویا» برای شناسایی و مسدود کردن چرخ دستی‌های جوهر غیررسمی استفاده می‌کنند. سازندگان شخص ثالث اغلب راه‌هایی برای دور زدن این DRM پیدا می‌کنند و در نتیجه، بسیاری از مشتریان HP به جوهر غیر رسمی عادت می‌کنند.

اما HP می تواند امنیت پویای چاپگر را برای اصلاح راه حل ها به روز کند. و مشکل اینجاست که مشتریان ماه‌ها یا سال‌ها را با استفاده از چرخ‌های جوهر غیررسمی صرف می‌کنند، فقط یک روز چاپگر خود را روشن می‌کنند و «تشخیص تراشه‌های غیر HP» را می‌بینند. وب‌سایت HP اشاره می‌کند که ممکن است این اتفاق بیفتد، اگرچه به مشتریان هرگز از قبل هشدار داده نمی‌شود.

همانطور که توسط Ars-Technica، اچ پی چندین میلیون دلار در دعاوی دسته جمعی مربوط به چاپگر DRM خود پرداخت کرده است. در یک شکایت در ایالات متحده، شاکیان به‌روزرسانی HP را «بدافزار» توصیف کردند و استدلال کردند که HP برای جبران کاهش فروش، عملکرد چاپگرها را تغییر داده است.

ماهیت صنعت چاپگر در این مرحله کاملاً شناخته شده است. اگر شخصی چاپگر بخرد، چند سال آینده را صرف خرید جوهر و کارتریج تونر خواهد کرد. بنابراین، چاپگرها با ضرر فروخته می شوند تا به قیمت فوق العاده رقابتی برسند. این مدل کسب و کار فقط یک نقطه ضعف دارد: اگر همه مشتریان شما جوهر شخص ثالث بخرند، کسب و کار چاپگر شما هیچ درآمدی نخواهد داشت!

بنابراین، DRM تهاجمی HP چندان تعجب آور نیست. تنها مشتریانی که عصبانی می شوند، کسانی هستند که از چرخ دستی های جوهر شخص ثالث استفاده می کنند. برخی از این مشتریان تسلیم می شوند و جوهر رسمی می خرند. و اگر مشتری چاپگر HP خود را در سطل زباله بیاندازد، ضرری ندارد – این یک مشتری کمتر برای مارک های جوهر “غیر رسمی” است.

توجه داشته باشید که این فقط برای مشتریان آزاردهنده نیست. همچنین یک مشکل زیست محیطی است. جوهر و کارتریج تونر حاوی مواد شیمیایی مضر هستند و مواد با ارزش از جمله طلا. ما نیازی به ریختن این مواد در محل های دفن زباله نداریم، و من دوست دارم بدانم چگونه این عوامل در تعهدات پایداری HP می باشد.

ما هنوز در تلاشیم تا بفهمیم کدام چاپگر تحت تأثیر این به‌روزرسانی DRM قرار گرفته است. به گفته یکی از مشتریان، یکی از نمایندگان HP می گوید که “همه” چاپگرها به روز رسانی دریافت کردند. Ars-Technica شکایاتی برای چندین چاپگر، از جمله OfficeJet 6978 و 6968 پیدا کرد که متوقف شده است. واضح است که HP با این به روز رسانی DRM چاپگرهای زیادی را هدف قرار داده است.

منبع: Ars-Technica

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *