Homebrew شاید یکی از بهترین ابزارهایی باشد که می توانید بر روی مک خود نصب کنید و به شما امکان دسترسی به هزاران بسته برای برنامه های خط فرمان و سایر ابزارها را می دهد. در حال حاضر، Homebrew به نسخه 4.1 می رسد و تغییرات زیادی وجود دارد که باید در مورد آنها هیجان زده شد.اگر با چیستی Homebrew آشنا نیستید یا چرا باید آن را حتی در مک خود داشته باشید، این یک مدیریت بسته برای macOS است که فرآیند نصب و مدیریت ابزارها و برنامه های خط فرمان را ساده می کند، به خصوص آنهایی که در دنیای لینوکس و یونیکس محبوب هستند (مانند درخت، wget، youtube-dl و غیره). Homebrew به شما امکان دسترسی به مجموعه ای از نرم افزارها و کتابخانه های منبع باز را می دهد که آن را به گزینه ای مناسب برای راه اندازی محیط های توسعه، ابزارهای کمکی، اسکریپت های راه اندازی و موارد دیگر تبدیل می کند. اساساً اگر قصد نصب دارید هر نوعی ابزار خط فرمان، Homebrew معمولا کار را آسان‌تر می‌کند.

Homebrew 4.1.0 که به تازگی توسط تیم توسعه معرفی شد، دارای چند پیشرفت مفید است. قابل ذکر است، ما اکنون یک API JSON قوی‌تر داریم که از نقاط پایانی API امضا شده با تأیید امضای مشتری برای بارگیری‌های امن‌تر استفاده می‌کند. علاوه بر این، Homebrew اکنون داده‌های نصب بسته را از formulae.brew.sh واکشی می‌کند و اتکا به ضربه‌های محلی را کاهش می‌دهد و کارایی را افزایش می‌دهد.

نقطه عطف مهمی که این تیم به دست آورد، انتقال موفقیت آمیز تجزیه و تحلیل از Google Analytics به InfluxDB است که در اتحادیه اروپا میزبانی می شود، و تضمین می کند که داده های کاربر ایمن و سازگار باقی می مانند. در نتیجه، کاربرانی که قبلاً به دلیل نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی از تجزیه و تحلیل انصراف داده‌اند، اکنون می‌توانند دوباره درباره تصمیم خود فکر کنند و به طور بالقوه حتی مجدداً شرکت کنند، زیرا داده‌های شما در دستان بد Google نمی‌افتد.

Homebrew همچنین در بهبود عملکرد مدیریت بسته گام برداشته است. واکشی بطری‌ها اکنون بسیار سریع‌تر است، و نصب بسته‌ها بدون استفاده از post_install نیز به‌طور قابل توجهی سریع‌تر است. این به‌روزرسانی همچنین همگام‌سازی خودکار نسخه‌های Ruby، NodeJS و Python نصب‌شده توسط Homebrew را با rbenv، nodenv و pyenv تسهیل می‌کند، فرآیند را ساده‌تر می‌کند و از ساخت‌های غیرضروری منبع اجتناب می‌کند.

همچنین لازم به ذکر است که این به روز رسانی راه را برای پشتیبانی از macOS Sonoma هموار می کند که قرار است تا پایان سال جاری عرضه شود. ما قطعاً به شما توصیه می‌کنیم که لاگ کامل تغییرات را بخوانید تا بدانید دقیقاً چه چیزی در حال تغییر است و چه چیزی تغییر نمی‌کند، زیرا واقعاً چیزهای زیادی برای مرور وجود دارد – و البته، اگر کاربر Homebrew هستید (یا توضیحات در ابتدای این پست شما را به بررسی آن علاقه‌مند کرده است)، هم اکنون آن را دانلود کنید.

منبع: Homebrewسایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *