لوگوی Google Docs روی پس‌زمینه سفید

Google Docs یکی از محبوب‌ترین راه‌ها برای ایجاد و اشتراک‌گذاری اسناد متنی است، اما تاکنون، اشتراک‌گذاری نمونه‌های کد کمی دست و پا گیر بوده است. بالاخره در حال تغییر است.

گوگل امروز در یک پست وبلاگی گفت: «در حال حاضر، هنگام کار در Google Docs، همکارانی که می‌خواهند کد ارائه کنند باید آن را در سند جای‌گذاری کنند و سپس با برجسته کردن نحو، استایل‌ها را به صورت دستی اعمال کنند. ما در حال افزودن یک ویژگی بوم هوشمند جدید هستیم که با امکان قالب‌بندی و نمایش کد در Docs با بلوک‌های کد، این فرآیند را بسیار آسان‌تر می‌کند.

یک گزینه جدید برای درج یک بلوک کد وجود دارد که از طریق آن قابل دسترسی است درج > بلوک های ساختمان > بلوک کد. از آنجا، می توانید از چند زبان برنامه نویسی مختلف مانند جاوا، پایتون، سی پلاس پلاس و جاوا اسکریپت انتخاب کنید. سپس Google Docs یک بلوک ایجاد می کند و قالب بندی رنگی صحیح را برای زبان انتخاب شده ارائه می دهد. شما همچنین می توانید فقط علامت @ را در یک سند تایپ کنید، سپس “code blocks”.

بلوک‌های کد جدید باید برای هر کسی که بر روی آموزش‌های برنامه‌نویسی، نمونه‌های پروژه کد یا هر چیز دیگری در Google Docs کار می‌کند که ممکن است نیاز به نمونه‌های کد داشته باشد، مفید باشد.

گوگل می گوید که این ویژگی باید ظرف 15 روز آینده ارائه شود، اما هنوز برای حساب های شخصی گوگل (به عنوان مثال ورود به جیمیل) در دسترس نیست، فقط حساب های Workspace که توسط یک شرکت یا سازمان دیگر ارائه شده است. مشخص نیست که چه زمانی، یا آیا، همه می توانند آن را امتحان کنند.

منبع: Google Workspace Updates


سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *