از زمان نگارش، بارد برای یک روز کامل به روی بخش کوچکی از عموم باز بوده است. من این فرصت را داشته ام که با چت ربات جدید هوش مصنوعی گوگل بازی کنم و نتایج متفاوتی دریافت می کنم.

این مقاله افکار اولیه درباره بارد، جزئیات نحوه دسترسی زودهنگام، نگرانی‌های مربوط به پاسخ‌های هوش مصنوعی و تجربیات دست اول را پوشش می‌دهد.

چگونه به بارد دسترسی اولیه پیدا کردم

معرفی بارد

گوگل تایید کرده است که دسترسی زودهنگام به Bard در حال حاضر فقط در بریتانیا و ایالات متحده در دسترس است

اگر ساکن بریتانیا یا آمریکا هستید و بالای 18 سال دارید، می توانید برای دسترسی زودهنگام ثبت نام کنید با استفاده از یک حساب شخصی جیمیل، و Google پس از در دسترس قرار گرفتن در حساب شما با شما تماس خواهد گرفت.

از طرف دیگر، اگر درگیر طرح‌های مرتبط با Google هستید، مانند زنان فنی ساز، Google مستقیماً با شما تماس می گیرد تا دسترسی زودهنگام به Bard را ارائه دهد، که من به این ترتیب به من رسیدم.

ربات چت هوش مصنوعی در حال حاضر فقط به زبان انگلیسی کار می کند، اما گوگل برنامه هایی برای گسترش به سایر کشورها و زبان ها دارد تا به بهبود این سرویس ادامه دهد.

ما به بهبود Bard و افزودن قابلیت‌هایی از جمله کدنویسی، زبان‌های بیشتر و تجربیات چندوجهی ادامه خواهیم داد. و یک چیز مسلم است: ما در کنار شما یاد خواهیم گرفت. با بازخورد شما، بارد بهتر و بهتر خواهد شد.”

کلمه کلیدی، گوگل

قبل از اینکه افکار و تجربیات دست اول خود را به اشتراک بگذارم، فکر می کنم مهم است که در مورد واکنش اولیه صنعت بحث کنیم.

ما شاهد ناهماهنگی های زیادی با برد هستیم و به ندرت به منابع اشاره می کند. این باعث می‌شود بسیاری از سئوکاران نگران این باشند که چگونه بارد بر ترافیک ارگانیک به سایت‌هایشان تأثیر می‌گذارد.

همچنین سوالاتی در مورد نحوه نمایش ترافیک Bard در Google Analytics و Search Console وجود دارد.

بارد - کارل بنز چه چیزی اختراع کرد

با رویکرد ناسازگار بارد به استناد، کیفیت و صحت پاسخ‌های آن به دلیلی بالقوه برای نگرانی تبدیل می‌شود.

گوگل این واقعیت را پنهان نمی کند که چت ربات هوش مصنوعی اشتباه می کند و به طور بالقوه می تواند پاسخ های توهین آمیز را به اشتراک بگذارد.

تسریع ایده‌های مردم با هوش مصنوعی مولد واقعاً هیجان‌انگیز است، اما هنوز روزهای اولیه است و بارد یک آزمایش است. در حالی که Bard دارای کنترل های ایمنی داخلی و مکانیسم های واضح برای بازخورد مطابق با ما است اصول هوش مصنوعیآگاه باشید که ممکن است اطلاعات نادرست یا اظهارات توهین‌آمیز را نمایش دهد.»

سوالات متداول بارد، گوگل


دریافت خبرنامه جستجوی روزانه بازاریابان به آن تکیه می کنند.


یافته های اولیه در مورد بارد

بارد این پتانسیل را دارد که ابزاری فوق العاده قدرتمند و مفید باشد.

با این حال، نمی‌توانم فکر نکنم که برای رقابت با Bing Chat و ChatGPT، برای راه‌اندازی زودهنگام عجله شده است.

سرعت نمایه سازی و پاسخ های متناقض

وقتی دسترسی زودهنگام به ابزار دریافت کردم، برای اولین بار پرسیدم “بیلی جینا کیست؟”

یک پاراگراف کوتاه در مورد من ارائه کرد. منابع خود را ذکر نکرده است، اما پس از بررسی بیشتر، به نظر می رسد که اطلاعات وبلاگ من و پروفایل لینکدین را ترکیب کرده است.

بارد - بیلی جینا کیست

هنگامی که بینگ چت منتشر شد، شاهد سرعت های نمایه سازی باورنکردنی بودیم که ربات چت هوش مصنوعی آن به روزترین اطلاعات ممکن را ارائه می کرد.

می توانیم فرض کنیم که IndexNow در این امر نقش دارد. برودی کلارک یک آزمایش عالی در مورد اینکه بینگ اکنون با چه سرعتی اطلاعات را پیدا و نمایه می کند انجام داد.

من تعجب کردم که آیا Bard چیزی برای مطابقت با سرعت نمایه سازی چشمگیر Bing Chat دارد یا خیر. من منابع داده‌ای را که بارد برای پاسخ به “بیلی جینا کیست؟” استفاده می‌کرد، تغییر دادم. و چند ساعت فرصت داد تا اطلاعات به روز شوند.

با جستجوی مجدد، پاسخ های زیر را دریافت کردم.

بارد - بیلی جینا هاید کیست

بارد دیگر قادر به پاسخ دادن به این سوال نبود. تصمیم گرفتم نام کامل خود را مشخص کنم تا ببینم آیا جزئیات بیشتر به یافتن پاسخ کمک می کند، اما فایده ای نداشت.

من در مورد سازگاری پاسخ های بارد کنجکاو هستم و به آزمایش همان سؤالات در یک دوره زمانی ادامه خواهم داد.

برخلاف ChatGPT، بارد نمی تواند مکالمات قبلی را به خاطر بیاورد. بنابراین، به احتمال زیاد تغییرات قابل توجهی در پاسخ‌ها مشاهده خواهید کرد، زیرا هر مکالمه‌ای زمینه‌ی هیچ چیز قبلی را نخواهد داشت.

گوگل به ناتوانی بارد در به خاطر سپردن مکالمات پرداخته است:

توانایی بارد برای نگه داشتن زمینه در حال حاضر به طور هدفمند محدود شده است. همانطور که بارد به یادگیری ادامه می‌دهد، توانایی آن برای نگه‌داشتن زمینه در طول مکالمات طولانی‌تر بهبود می‌یابد.”

سوالات متداول بارد، گوگل

هدف جستجو

یکی از ابزارهایی که سئوکاران در Bard بیشتر از همه در مورد آن هیجان زده خواهند شد، دکمه “Google it” است. این بارد را به آنچه ما بهتر می دانیم، یعنی جستجوی گوگل، متصل می کند.

با این حال، در آزمایش، من نمی بینم که Bard بتواند مقاصد مختلف کاربر را درک کند. از بارد پرسیدم، “چه اطلاعاتی برای نمایش در بارد مهم است؟”

بارد - هدف جستجو

Bard توصیه هایی را برای دریافت اطلاعات از سایت(های) خود در مجموعه داده های خود ارائه می دهد.

با این حال، وقتی روی دکمه «گوگل آن» کلیک می‌کنم، بارد نمی‌داند که درباره خودش پرس و جو می‌کنم. این من را به یک پانل دانش در مورد باردها، شاعران داستان سرای قرون وسطی می فرستد.

اطلاعات بارد - آن را در گوگل جستجو کنید

از آنجایی که بارد کل فهرست گوگل را در اختیار دارد، جالب است که برای درک حوزه‌هایی از محتوا با معانی متعدد تلاش می‌کند.

این می تواند برای سئوکاران اطمینان بخش باشد زیرا نشان می دهد Bard پایان جستجوی گوگل نخواهد بود. کاربران ممکن است همیشه نتوانند پاسخ‌های خود را در Bard بیابند و احتمالاً برای حل سؤال خود به جستجوی Google برمی‌گردند.

به طور کلی، تجربه من با استفاده از Bard در مقایسه با Bing Chat و ChatGPT ناامید کننده بوده است.

من مطمئن هستم که در مرحله آزمایشی خود به ابزار قدرتمندی تبدیل خواهد شد. با این حال، به نظر می رسد که گوگل عجله کرده است تا حداقل محصول قابل دوام را که با سایر ابزارهای موجود در بازار مقایسه نمی شود، ارائه دهد.

ما بدون شنیدن نظر اجتناب ناپذیر “سئو مرده است” سئوکار نخواهیم بود. مطلقاً اینطور نیست.

من معتقدم فهرست های جستجوی ارگانیک همچنان نقشی حیاتی در موتورهای جستجو خواهند داشت. بارد توسعه عملی این خواهد بود، نه یک جایگزین.

از آنجایی که این ابزار کارکردهای استناد و «Google it» را بهبود می بخشد، این ممکن است عامل دیگری باشد که ما سعی می کنیم آن را هدف قرار دهیم.

با این حال، برد در وضعیت فعلی خود یک ابزار اطلاعاتی و واقعی است.

تجارت الکترونیک، SaaS و کسب و کارهای مبتنی بر خدمات، رقابتی را از بارد به جز در محتوای وبلاگ/اطلاعات خود تجربه نخواهند کرد.

به عنوان مثال، بارد هنگام پرسیدن سؤالات خاص، مانند “برای بالا رفتن از کوه فوجی چه کفشی بپوشم؟” محصولاتی را توصیه نمی کند.

برد - برای بالا رفتن از کوه فوجی چه کفشی بپوشم

Bard احتمالا جستجو را بهبود می بخشد و ویژگی های خرید بیشتری را اضافه می کند. اما به عنوان سئوکار، ما تطبیق داده می‌شویم و به نقش خود در چشم‌انداز جستجو ادامه می‌دهیم.

بارد میتونست بهتر باشه

در حالی که Bard یک ابزار مد روز برای استفاده است، می تواند بهتر باشد.

چت ربات هوش مصنوعی، به خصوص در مقایسه با رقبای خود، چیزهای زیادی را باقی می گذارد.

من به آزمایش و آزمایش بر روی بارد ادامه خواهم داد و یافته های خود را مستند می کنم.

نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و لزوماً سرزمین موتور جستجو نیست. نویسندگان کارکنان در اینجا فهرست شده اند.محتوا مارکتینگ

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *