هنگام پیمایش در پوشه های خود در ویندوز، ممکن است فایل های Desktop.ini را پیدا کنید. در این راهنما در مورد آنها بیشتر بدانید.

هنگام پیمایش در فایل اکسپلورر در رایانه شخصی ویندوزی خود، ممکن است با فایلی به نام روبرو شوید Desktop.ini و تعجب کنید که چیست و آیا باید آن را حذف کنید.

این یک فایل پیکربندی است که به طور خودکار برای ذخیره اطلاعات مربوط به ویژگی های پوشه هنگام تغییر ایجاد می شود. در زیر درباره Desktop.ini اطلاعات بیشتری کسب کنید.

Desktop.ini در ویندوز چیست؟

اول اینکه Desktop.ini یک فایل سیستمی حیاتی است و ویروس یا بدافزار نیست. ثانیا، به طور کلی باید نه حذف شود. این یک فایل مخفی است، اما اگر فایل ها و پوشه های مخفی را نشان دهید، ممکن است آن را در پوشه های خود ببینید.

فایل Desktop.ini به طور خودکار تولید می شود و در تمام پوشه های شما وجود دارد. تنظیمات پیکربندی پوشه را ذخیره می کند. به عنوان مثال، طرح‌بندی و سایر ویژگی‌های پوشه مانند نماد مورد استفاده برای پوشه، تنظیمات اشتراک‌گذاری و نام آن.

Desktop.ini در ویندوز چیست؟

برای دیدن فایل‌های Desktop.ini، ویندوز را طوری تنظیم کنید که فایل‌ها و پوشه‌های مخفی را نشان دهد. مهمتر از همه، علامت را بردارید مخفی کردن فایل های سیستم عامل محافظت شده (توصیه می شود) گزینه.

Desktop.ini در ویندوز چیست؟

وقتی که هشدار اعلان ظاهر می شود، روی آن کلیک کنید آره را فشار دهید، سپس فشار دهید درخواست دادن و خوب در گزینه های پوشه پنجره

پس از تغییر این تنظیمات، فایل Desktop.ini را در هر پوشه ای که پیکربندی یا طرح بندی را تغییر داده اید، مشاهده خواهید کرد.

اگر جزئیات بیشتری در مورد یک فایل Desktop.ini خاص می‌خواهید، روی آن کلیک راست کرده و انتخاب کنید خواص از منو که جزئیاتی مانند مکان فایل، اندازه، تاریخ ایجاد و اصلاح و سایر جزئیات را ارائه می دهد.

Desktop.ini در ویندوز چیست؟

آیا باید Desktop.ini را حذف کنم؟

در حالی که می توانید یک فایل Desktop.ini را حذف کنید، فقط پوشه را به تنظیمات پیش فرض خود باز می گرداند. تغییراتی که ایجاد کرده‌اید، مانند تصاویر کوچک، ویژگی‌های اشتراک‌گذاری و سایر داده‌های پیکربندی از بین خواهند رفت. همانطور که تغییرات بیشتری در ویژگی های پوشه ایجاد می کنید، یک فایل Desktop.ini جدید برای ذخیره این تغییرات ایجاد می شود.

برای مثال می‌توانید فایل‌های Desktop.ini را از خط فرمان ویرایش کنید تا یک نکته اطلاعاتی را نشان دهید، اما فرآیند ایجاد یک فایل Desktop.ini جدید را نمی‌توان خاموش کرد. در عوض، این یک فرآیند تعریف شده در سطح سیستم عامل است.

اگر برای پیکربندی یک پوشه وقت صرف کرده اید، باید فایل را در حال حاضر و بدون تغییر نگه دارید. حذف Desktop.ini فقط با پیکربندی پوشه مشکل دارد و پوشه جدیدی ایجاد می شود.

اگر دیگر ترجیح نمی‌دهید فایل‌ها را ببینید، به مرحله فایل‌ها و پوشه‌های مخفی برگردید و دوباره مخفی کردن فایل های سیستم عامل محافظت شده (توصیه می شود) گزینه.

Desktop.ini در ویندوز چیست؟

درباره Desktop.ini و سایر فرآیندهای ویندوز بیشتر بدانید

فایل‌های Desktop.ini در هر پوشه‌ای در ویندوز ایجاد می‌شوند تا داده‌های پیکربندی پوشه را ذخیره کنند. آنها نباید حذف شوند مگر اینکه بخواهید پوشه به تنظیمات پیش فرض برگردد. حذف آنها فضای ذخیره سازی را آزاد نمی کند زیرا معمولاً کوچک هستند و فقط چند بایت هستند.

فایل های Desktop.ini معمولا به صورت پیش فرض مخفی هستند. اگر آنها قابل مشاهده هستند و شما را آزار می دهند، باید شروع به پنهان کردن فایل های سیستم عامل محافظت شده خود کنید.

آیا نمی دانید چه فایل ها و فرآیندهای دیگری در ویندوز وجود دارد؟ مقالات ما را در مورد چیستی فایل NTUSER.DAT بررسی کنید، یا به چرایی اجرای DAX3API.exe در ویندوز نگاه کنید. علاوه بر این، ممکن است بخواهید بدانید که چرا MoUsoCoreWorker.exe روی سیستم شما اجرا می شود یا Fontdrvhost.exe در Task Manager چیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرآیندهای ویندوز ما را بررسی کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد یک فرآیند یا فایل دریافت کنید. شما متوجه خواهید شد که آیا این یک فایل معتبر است یا یک ویروس و اینکه آیا باید غیرفعال یا حذف شود.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *