در اینجا لیستی از بهترین خدمات آنلاین فرمت کننده SOAP رایگان. صابون یا پروتکل دسترسی به شیء ساده برای تبادل پیام بین برنامه ها و برنامه ها استفاده می شود. استفاده می کند XML به عنوان ساختار پیام آن که شامل سه بخش اصلی به نام‌های Envelop، Encoding Rules و Procedure Calls & Responses است. پیام های SOAP مستقل از پلتفرم هستند زیرا بر اساس ساختار XML به طور گسترده پذیرفته شده است. مانند هر قالب کد دیگری، کدهای SOAP نیز زمانی که به درستی نوشته نشده باشند می توانند کثیف شوند. فرآیند قالب‌بندی دستی مجموعه بزرگی از کدهای SOAP می‌تواند زمان و تلاش زیادی را صرف کند. برای ساده سازی این فرآیند، بسیاری از کاربران از ابزارهای قالب بندی SOAP کمک می گیرند. اگر شما هم می‌خواهید این کار را انجام دهید، این خدمات آنلاین فرمت‌کننده SOAP را بررسی کنید.

من بیش از 15 سرویس فرمت کننده SOAP را آزمایش کرده ام و به اینها رسیده ام 6 بهترین خدمات آنلاین فرمت کننده SOAP رایگان. از طریق این خدمات، کاربران می توانند به سرعت تمام کدهای SOAP فرمت نشده خود را فرمت کرده و داده ها را پوشش دهند. در آزمایش خود متوجه شدم که برخی از سرویس‌ها به کاربران اجازه می‌دهند پارامترهای قالب‌بندی را تنظیم کنند عمق تورفتگی، نوع تورفتگی، حذف خطوط خالی، بسته بندی خط، این سرویس‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا به صورت دستی کد SOAP را ویرایش کرده و داده‌های SOAP را از فایل‌ها دریافت کنند. برای بهبود خوانایی، آنها اضافه می کنند برجسته سازی نحو به کد فرمت شده کد نهایی SOAP را می توان کپی یا ذخیره کرد XML قالب برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این وب سایت ها، فهرست را مرور کنید.

سرویس آنلاین فرمت کننده SOAP مورد علاقه من:

freeformatter.com سرویس مورد علاقه من است زیرا می تواند کدهای XML و SOAP را فرمت کند. به علاوه، ابزارهای متعددی را برای تنظیم پارامترهای قالب بندی ارائه می دهد حالت متن و سطوح تورفتگی.

همچنین می توانید لیست بهترین وب سایت های آنلاین MDX Formatter، Online SQL Formatter و Online JSON URL Encode را بررسی کنید.

جدول مقایسه:

freeformatter.com

freeformatter.com هست یک خدمات آنلاین SOAP formatter رایگان. این سرویس یک فرمت‌کننده XML ارائه می‌کند که می‌تواند برای قالب‌بندی کدهای SOAP نیز استفاده شود. در این وب سایت، می توانم کد SOAP را جایگذاری کنم یا آن را از یک فایل XML واکشی کنم. قبل از قالب بندی داده ها، می توانم آن را مشخص کنم حالت متن (Normalize, Trim, or Trim Spaces) و سطح تورفتگی (2 فاصله در هر سطح تورفتگی، 3 2 فاصله در هر سطح تورفتگی، حالت فشرده و غیره) تنظیمات. همچنین اضافه می کند برجسته سازی نحو به کد SOAP فرمت شده که می تواند به صورت محلی در آن ذخیره شود XML قالب حال، مراحل زیر را دنبال کنید.

نحوه قالب بندی کد SOAP به صورت آنلاین با استفاده از freeformatter.com:

 • با استفاده از لینک داده شده به این وب سایت مراجعه کنید.
 • پس از آن، کد SOAP را چسبانده یا آن را از یک فایل واکشی کنید.
 • حال، حالت متن و تنظیمات سطح تورفتگی را مشخص کنید.
 • در نهایت بر روی آن ضربه بزنید فرمت XML را فشار دهید تا کد SOAP فرمت شده را مشاهده کنید.

ویژگی های اضافی:

 • این سرویس انواع ابزارهای آنلاین مانند XSD Generator، JSON به XML Converter، Xpath Tester، CSS Minfier، String Utilities و غیره را ارائه می دهد.

افکار نهایی:

این یکی از بهترین خدمات آنلاین رایگان فرمت کننده SOAP است که به کاربران امکان می دهد تمام کدهای SOAP فرمت نشده موجود خود را قالب بندی کنند.

طرفداران منفی
به کاربران امکان می دهد کد SOAP را ویرایش کنند
برجسته سازی نحو را به کد اضافه می کند
می تواند داده های SOAP را از یک فایل واکشی کند
کاربران می توانند حالت متن و تنظیمات سطح تورفتگی را مشخص کنند

codebeautify.org

codebeautify.org یک سرویس آنلاین فرمت کننده SOAP رایگان است. با کمک این سرویس می توانم تمام کدهای درخواست پاکت SOAP فرمت نشده خود را زیبا کنم. همچنین برجسته سازی نحوی را به کد اضافه می کند تا خوانایی را افزایش دهد. من همچنین توانایی آن را برای واکشی کدهای SOAP از ذخیره سازی محلی و منابع آنلاین دوست دارم. کاربران می توانند انتخاب کنند کد را ویرایش کنید اگر بخواهند در اینترفیس آن. پس از قالب بندی داده های SOAP، کاربران می توانند آن را در آن ذخیره کنند XML قالب حال، مراحل زیر را دنبال کنید.

نحوه قالب بندی کد SOAP به صورت آنلاین با استفاده از codebeautify.org:

 • از این وب سایت دیدن کنید و به SOAP Formatter دسترسی پیدا کنید.
 • پس از آن، کد SOAP را بچسبانید یا آن را از یک فایل ذخیره شده در فضای ذخیره‌سازی محلی یا ابری واکشی کنید.
 • حالا در صورت نیاز کد را ویرایش کنید و روی آن ضربه بزنید فرمت SOAP دکمه.
 • در نهایت، کد SOAP فرمت شده را که می توان در آن ذخیره کرد، مشاهده کنید XML قالب

ویژگی های اضافی:

 • این وب سایت همچنین می تواند کدهای JSON، XML، HTML و SQL را قالب بندی کند.

افکار نهایی:

این یکی دیگر از سرویس‌های آنلاین خوب با فرمت SOAP است که به من کمک می‌کند تمام درخواست‌های SOAP envelop موجود خود را قالب‌بندی کنم.

طرفداران منفی
به کاربران امکان می دهد کد SOAP را ویرایش کنند
برجسته سازی نحو را به کد اضافه می کند
می تواند داده های SOAP را از منابع آنلاین واکشی کند

groupdocs.app

groupdocs.app یکی دیگر از خدمات آنلاین فرمت کننده SOAP رایگان است. این وب سایت به کاربران کمک می کند تا داده های SOAP را آن طور که می خواهند قالب بندی کنند. برای سفارشی کردن ویژگی های قالب بندی SOAP، ارائه می دهد سه ابزار اصلی یعنی تورفتگی (برای تنظیم تورفتگی)، بسته بندی خط (اصلاً خطوط را نپیچید یا خطوط را نزدیک کاراکترهای خاصی قرار داد)، و خطوط (برای اجازه دادن به خطوط اضافی یا حذف آنها). این سرویس همچنین می‌تواند داده‌های SOAP را از یک فایل دریافت کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا داده‌های SOAP را در رابط اصلی خود ویرایش کنند. پس از قالب بندی داده های SOAP، کاربران می توانند آن را در کلیپ بورد کپی کنند. حال، مراحل زیر را دنبال کنید.

نحوه قالب بندی داده های SOAP آنلاین با استفاده از groupdocs.app:

 • از این سرویس دیدن کنید و به SOAP Formatter دسترسی پیدا کنید.
 • پس از آن، داده های SOAP را جایگذاری کنید یا آن را از یک فایل واکشی کنید.
 • حال، تنظیمات قالب بندی SOAP را مشخص کنید.
 • در نهایت بر روی آن ضربه بزنید زیبا کردن دکمه برای مشاهده داده های SOAP فرمت شده.

ویژگی های اضافی:

 • از این سرویس می توان برای زیباسازی کدهای CSS، HTML، JS و XML نیز استفاده کرد.

افکار نهایی:

این یکی دیگر از خدمات آنلاین خوب با فرمت SOAP است که می توانم از آن برای سفارشی کردن پارامترهای قالب بندی SOAP بر اساس ترجیحات خود استفاده کنم.

طرفداران منفی
به کاربران امکان می دهد کد SOAP را ویرایش کنند
برجسته سازی نحو را به کد اضافه می کند
می تواند داده های SOAP را از یک فایل واکشی کند
به کاربران امکان می دهد پارامترهای قالب بندی را سفارشی کنند

jsonformatter.org

jsonformatter.org یک سرویس فرمت‌کننده JSON آنلاین رایگان است که می‌تواند برای قالب‌بندی داده‌های SOAP نیز استفاده شود. این وب سایت به من کمک می کند همه کدهای SOAP فرمت نشده خود را قالب بندی کنم. همچنین پشتیبانی می کند برجسته سازی نحو برای بهبود خوانایی من همچنین می توانم استفاده کنم 2، 3، یا 4 فضای برگه در داده های SOAP فرمت شده من همچنین توانایی آن را برای واکشی داده های SOAP از یک فایل دوست دارم. پس از قالب بندی داده ها، کاربران می توانند آن را در آن ذخیره کنند XML قالب حال، مراحل زیر را دنبال کنید.

نحوه قالب بندی داده های SOAP آنلاین با استفاده از jsonformatter.org:

 • از این وب سایت دیدن کنید و به XML Formatter دسترسی پیدا کنید.
 • پس از آن، کد SOAP را چسبانده یا کد SOAP را از یک فایل واکشی کنید.
 • در مرحله بعد، در صورت تمایل، کد SOAP را ویرایش کنید.
 • در نهایت بر روی آن ضربه بزنید قالب برای مشاهده کد SOAP فرمت شده را فشار دهید.

ویژگی های اضافی:

 • این سرویس چندین ابزار آنلاین مانند ویرایشگر XML، XML Viewer، JSON Beautifier، JSON Validator و غیره را ارائه می دهد.

افکار نهایی:

این یکی دیگر از خدمات آنلاین فرمت کننده SOAP خوب است که به من کمک می کند کدهای JSON را قالب بندی کنم.

طرفداران منفی
به کاربران امکان می دهد کد SOAP را ویرایش کنند
برجسته سازی نحو را به کد اضافه می کند
می تواند داده های SOAP را از یک فایل واکشی کند
به کاربران اجازه دهید فضای ضربه را در کد مشخص کنند

webtoolkitonline.com

webtoolkitonline.com یکی دیگر از خدمات آنلاین فرمت کننده SOAP رایگان است. از طریق این سرویس، کاربران می توانند خود را فرمت کنند XML و صابون داده های کد همچنین به من اجازه می دهد محتوای SOAP را در رابط کاربری آن ویرایش کنم. برای بهبود خوانایی، اضافه می کند برجسته سازی نحو به کد. همچنین در صورت یافتن خطاها را شناسایی و برجسته می کند. داده های SOAP فرمت شده را می توان در کلیپ بورد کپی کرد. این سرویس نمی تواند کد SOAP را از یک فایل واکشی کند. همچنین فاقد ابزارهایی برای تنظیم یا تغییر تنظیمات قالب SOAP است. حال، مراحل زیر را دنبال کنید.

نحوه قالب بندی کد SOAP به صورت آنلاین با استفاده از webtoolkitonline.com:

 • به این وب سایت بروید و به XML Formatter دسترسی پیدا کنید.
 • پس از آن، داده های SOAP را وارد کنید.
 • اکنون، در صورت تمایل، کد را ویرایش کنید و روی دکمه Format ضربه بزنید تا داده های SOAP فرمت شده را مشاهده کنید.

ویژگی های اضافی:

 • این وب سایت ابزارهای مفیدی مانند Base64 Encoder، URL Encoder، QR Code Generator، Password Generator، JSON Minifier، JavaScript Tester و غیره را ارائه می دهد.

افکار نهایی:

این یکی دیگر از سرویس های آنلاین فرمت کننده SOAP با کاربرد ساده است که می تواند هر کد SOAP فرمت نشده را به سرعت قالب بندی کند.

طرفداران منفی
به کاربران امکان می دهد کد SOAP را ویرایش کنند نمی توان داده های SOAP را از یک فایل واکشی کرد
برجسته سازی نحو را به کد اضافه می کند

liquid-technologies.com

liquid-technologies.com آخرین سرویس آنلاین فرمت کننده SOAP رایگان است. با کمک این سرویس، من می توانم به سرعت تمام کدهای پاکت SOAP فرمت نشده خود را قالب بندی کنم. همچنین به کاربران اجازه می دهد کد SOAP را در رابط کاربری خود ویرایش کنند. به علاوه، گزینه هایی برای مشخص کردن کاراکتر تورفتگی (Tab یا Space) و عمق تورفتگی پارامترهای قالب بندی نیز موجود است. همچنین برای خوانایی بهتر، برجسته سازی نحو را به کد اضافه می کند. این سرویس نه تنها کدهای SOAP را قالب بندی می کند، بلکه آن را نیز بررسی می کند اعتبار از کد حال، مراحل زیر را دنبال کنید.

نحوه قالب بندی کد SOAP به صورت آنلاین با استفاده از liquid-technologies.com:

 • از این وب سایت دیدن کنید و XML Formatter را باز کنید.
 • اکنون داده های XML را در قسمت ورودی قرار دهید.
 • بعد I را مشخص کنیدشخصیت دندانه دار و عمق.
 • در نهایت ضربه بزنید قالب برای مشاهده کد SOAP فرمت شده

ویژگی های اضافی:

 • این وب سایت ابزارهای مفیدی مانند JSON Validator، XSD به C# Converter، XML Validator، JSON Formatter و غیره را ارائه می دهد.

افکار نهایی:

این یکی دیگر از خدمات آنلاین فرمت شده کد SOAP است که به کاربران کمک می کند تا کدهای پاکت SOAP را قالب بندی و اعتبار سنجی کنند.

طرفداران منفی
به کاربران امکان می دهد کد SOAP را ویرایش کنند نمی توان داده های SOAP را از یک فایل واکشی کرد
برجسته سازی نحو را به کد اضافه می کند
کاربران می توانند مقادیر کاراکتر تورفتگی و عمق را مشخص کنند

سوالات متداول

SOAP (پروتکل دسترسی به اشیا ساده) پروتکلی برای تبادل اطلاعات ساختاریافته در سرویس های وب است. قالب پیام سرویس SOAP مبتنی بر XML است و از ساختار خاصی پیروی می کند. پیام SOAP معمولاً شامل یک پاکت، سرصفحه و بدنه است.

XML یک فرمت داده است. روشی را برای ساختار و سازماندهی داده ها در قالب قابل خواندن توسط انسان و ماشین خوان با استفاده از برچسب ها و ویژگی ها تعریف می کند. XML امکان تبادل داده بین برنامه ها و سیستم های مختلف را بدون توجه به پلتفرم یا زبان برنامه نویسی فراهم می کند. از سوی دیگر، SOAP مجموعه ای از قوانین و مشخصات را برای نحوه تبادل پیام بین برنامه ها با استفاده از XML تعریف می کند. SOAP از XML به‌عنوان قالب پیام‌رسانی خود استفاده می‌کند و نحوه ساختار پیام‌های SOAP، از جمله مسیریابی آدرس‌دهی و مدیریت خطا را تعریف می‌کند.

SOAP (پروتکل دسترسی به اشیاء ساده) فی نفسه یک API (رابط برنامه نویسی برنامه) نیست. بلکه پروتکلی است که برای ارتباط بین برنامه ها استفاده می شود. از طرف دیگر یک API مجموعه ای از قوانین و ابزارها برای ساخت برنامه های نرم افزاری است که آنها را قادر می سازد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

خیر، JSON (نمادگذاری شی جاوا اسکریپت) معمولاً به عنوان قالب داده اولیه در پیام‌های SOAP (پروتکل دسترسی به شیء ساده) استفاده نمی‌شود. پیام‌های SOAP معمولاً مبتنی بر XML هستند و داده‌های درون بدنه SOAP با استفاده از عناصر XML ساختار یافته‌اند.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *