502-Bad-Gateway-What-It-Is-_-How-to-Fix-It-Header


(آخرین به روز رسانی در: 30 نوامبر 2022)

گاهی اوقات، وقتی سعی می کنیم به صفحه ای در اینترنت دسترسی پیدا کنیم، با خطاهایی مواجه می شویم. این ناامید کننده است زیرا گاهی اوقات برای خرید به موقع یا دسترسی به اطلاعات مهم نیاز داریم به سرعت به یک وب سایت دسترسی پیدا کنیم.

هنگامی که ما سعی می کنیم به یک صفحه در اینترنت یا یک وب سایت دسترسی پیدا کنیم، انواع مختلفی از خطاها ممکن است رخ دهد و هر یک معنای متفاوتی دارد و دلیلی برای این اتفاق دارد.

یک مثال معمولی از این صفحه خطای 404 است، خطایی که زمانی رخ می دهد که صفحه ای که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید دیگر وجود ندارد. و وقتی در مورد خطا صحبت می کنیم، تمایل داریم فکر کنیم همه چیز اشتباه است، درست است؟ اشتباه!

همانطور که خطای 404 نشان می دهد، ما می توانیم چیز خوبی از این خطا دریافت کنیم و از آن بهره ببریم زیرا می توانید صفحات فوق العاده سرگرم کننده ایجاد کنید تا کاربران از اینکه نمی توانند صفحه مورد نظر خود را پیدا کنند ناامید نشوند. شما می توانید آنها را به روشی بسیار بهتر از داشتن صفحه ای که دیگر در وب سایت شما وجود ندارد به صفحه اصلی هدایت کنید.

اما آیا می توانیم از دروازه بد 502 چیز خوبی بگیریم؟ آیا چیزی کاملاً برای وب سایت شما مضر است که باید اصلاح شود؟ یا چیزی است که نمی توانید کنترل کنید و فقط به دلیل خاصی اتفاق می افتد؟

این همان چیزی است که در این مقاله در مورد آن صحبت خواهیم کرد و در ادامه به سایر سوالات مرتبط با موضوع پاسخ خواهیم داد!

بیایید این را با هم بررسی کنیم!

خطای 502 چیست؟

اگر ساعات زیادی از روز خود را در اینترنت سپری می کنید و به وب سایت های مختلف دسترسی دارید، احتمالاً با این خطا مواجه شده اید:

اگرچه بسیار رایج است، اما گاهی اوقات معمولاً توسط کاربران قابل درک نیست.

هنگامی که به یک صفحه وب دسترسی پیدا می کنید، یک درخواست دسترسی توسط مرورگر شما برای سرور صادر می شود. هنگامی که این درخواست دریافت شد، سرور پردازش را انجام می دهد و با بارگذاری صفحه پاسخ می دهد.

اما اگر مشکلی در پردازش وجود دارد، خطا دروازه بد 502 پیش خواهد آمد.

502 Bad Gateway یک مشکل دسترسی مربوط به خرابی سرور را نشان می دهد که از بارگیری یک وب سایت خاص توسط مرورگر جلوگیری می کند. این می تواند به دلیل نقص ارتباط بین دو یا چند سرور باشد که داده ها را برای بارگذاری صفحه به یکدیگر منتقل می کنند.

به عبارت ساده تر، یک خطا در یک وب سایت مانع از دسترسی شما به آن می شود.

بنابراین اگر تا به حال فکر کرده اید که مشکل می تواند رایانه یا اینترنت شما باشد، می توانید مطمئن باشید زیرا 502 Bad Gateway یک مشکل در وب سایت یا سروری است که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید.

چه چیزی باعث خطای دروازه 502 می شود؟

توضیح خاصی برای این موضوع وجود ندارد، اما در بیشتر موارد، خطای 502 به دلیل بارگذاری بیش از حد سرور اتفاق می‌افتد.

آیا رویدادهای بزرگی را می شناسید که فروش در یک زمان خاص باز می شود و برای خرید بلیط باید به وب سایت دسترسی داشته باشید؟ معمولاً در این نوع سایت‌ها این خطا رخ می‌دهد – ترافیک بسیار زیاد و حافظه بسیار کم روی سرور برای پاسخگویی به این تقاضا

وقتی سروری که وب سایت روی آن میزبانی می شود به ظرفیت کامل حافظه برسد، این اتفاق می افتد. به همین دلیل است که مردم باید وب سایت خود را در یک شرکت میزبانی وب با سرورهای قدرتمند میزبانی کنند.

زمانی که در مورد افزایش ترافیک وب سایت صحبت می کنیم، حمله DDOS نیز می تواند اتفاق بیفتد. احتمالاً لازم نیست نگران این موضوع باشید، مگر اینکه مالک وب سایت باشید.

نحوه رفع خطای 502 Bad Gateway

در اکثر مواقع، اگر این خطا رخ دهد، تقصیر شما یا رایانه شما نخواهد بود. همانطور که در متن گفتیم، خطا ممکن است از وب سایتی باشد که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید.

502-Bad-Gateway-What-It-It-_-How-to-Fix-It-Inner-02

اگر افراد دیگری می توانند به وب سایت دسترسی پیدا کنند و فکر می کنید مقصر رایانه شما یا مرورگری است که از آن استفاده می کنید، می توانید با فشار دادن دکمه مرورگر خود را به روز کنید. کلید F5 روی صفحه کلید شما ممکن است سرور به روز شده باشد و یک بارگذاری مجدد صفحه ساده ممکن است کار کند.

همچنین می توانید سه روش دیگر را امتحان کنید:

  • کش خود را پاک کنید: را فشار دهید کلید ویندوز + r روی صفحه کلید خود و تایپ کنید cmd. شما به خط فرمان دسترسی خواهید داشت. حالا جمله زیر را تایپ کنید: ipconfig /flushdns و enter را فشار دهید. شما فقط حافظه پنهان رایانه خود را پاک کردید. به وب سایت برگردید، فشار دهید F5 و ببینید که آیا کار کرده است.
  • مرورگرها را تغییر دهید: اگر از Chrome استفاده می کنید، از Firefox یا Opera استفاده کنید تا ببینید آیا در مرورگر دیگری کار می کند یا خیر.
  • روتر اینترنت خود را مجددا راه اندازی کنید: تاکتیک خوب قدیمی خاموش کردن و روشن کردن دوباره آن. این کار را انجام دهید و ببینید آیا دوباره کار می کند یا خیر.

اگر کار نکرد، می توانید وب سایت IsItDownRightNow را بررسی کنید تا ببینید آیا وب سایت آفلاین است یا خیر. اگر نشان دهد که آفلاین است، کاری نمی توانید انجام دهید جز اینکه منتظر بمانید تا صاحبان وب سایت اقدام کنند.

اگر واقعاً نیاز به دسترسی به سایت دارید، چه برای خرید بلیط یک نمایش یا کسب اطلاعاتی برای کار یا تحصیل، می توانید به فشار دادن ادامه دهید F5 کلید تازه کردن و دیدن اینکه آیا سایت برگشته است.

اگر صاحب وب سایت هستید و با این مشکل مواجه هستید، فقط با پشتیبانی شرکت میزبانی وب سایت خود تماس بگیرید.

چگونه دروازه بد 502 بر سئو تأثیر می گذارد؟

502-Bad-Gateway-What-It-It-_-How-to-Fix-It-Inner-03

بهینه سازی موتورهای جستجو یا SEO، مجموعه ای از تکنیک هایی است که برای نشان دادن وب سایت شما در جایگاه های برتر گوگل به صورت ارگانیک، یعنی بدون صرف هزینه، استفاده می شود.

حال تصور کنید که وب سایت شما تماماً در صفحه اول گوگل بهینه شده باشد و وقتی افراد برای رفتن به وب سایت شما روی لینک کلیک می کنند با خطای 502 Bad Gateway مواجه می شوند. این خوب به نظر نمی رسد، اینطور نیست؟

اگر سایت شما برای مدت طولانی به این شکل باقی بماند، ممکن است گوگل خطای 502 را به عنوان یک مشکل در سطح محلی ببیند که باید حل شود. این می تواند و بر رتبه شما تأثیر بگذارد. تمام کارهای سخت و زمان بر برای قرار دادن وب سایت شما در صفحه اول بیهوده بوده است.

بنابراین، خطای 502 روی سئو سایت تاثیر می گذارد و باید در اسرع وقت رفع شود.

بسته شدن موضوع

در این مقاله، یاد گرفتید که 502 Bad Gateway به چه معناست و برای رفع آن چه کاری می توانید انجام دهید. به یاد داشته باشید، در اکثر موارد، تقصیر سرور است، بنابراین مطمئن شوید که وب سایت خود را با شرکت میزبانی ترک می کنید که اجازه نمی دهد این اتفاق بیفتد، و اگر انجام داد، به زودی با پشتیبانی برنده جایزه حل می شود.

سایت محتوا مارکتینگ

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *