NAN2535/Shutterstock.com

جدا کردن وسایل از برق برای صرفه جویی در قبض برق ایده خوبی است، اما چند چیز وجود دارد که باید همیشه آن را به برق متصل کنید تا از سیل، کپک زدن و سایر خطرات برای سلامتی و ساختار خانه خود جلوگیری کنید.

قانون طلایی ترک وسایل متصل به برق

هر خانه متفاوت است، و شما ممکن است دستگاه های خاصی داشته باشید که ما در اینجا به آنها اشاره نمی کنیم. بنابراین یک قانون طلایی خوب که باید در مورد جدا کردن برق از برق برای صرفه جویی در هزینه دنبال کنید این است که بپرسید: بدترین نتیجه قطع شدن این دستگاه چیست؟

اگر بدترین نتیجه این است که مجبور شوید آن را به صورت دستی وصل کنید یا برخی از ویژگی های راحتی مانند دسترسی به کنترل از راه دور خاموش شود، احتمالاً کاندیدای خوبی برای جدا کردن آن است. اگر بدترین نتیجه این باشد که زیرزمین شما سیلاب شود یا لوله های شما یخ بزند، پس هزینه نتیجه منفی احتمالاً از هزینه وصل کردن چیز بیشتر خواهد بود.

اگر صحبت از هزینه های عملیاتی شد، اگر کنجکاو هستید که یک دستگاه خاص چقدر برق مصرف می کند، زدن یک وات متر روی آن و اندازه گیری میزان مصرف انرژی در دنیای واقعی واقعاً ارزان است.

بهترین راه برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد کاهش هزینه های برق در اطراف خانه، دانستن میزان مصرف برق واقعی است.

این چیزها را به برق بگذارید

برای صرفه جویی در مصرف برق، تلویزیون های بلااستفاده، جعبه های کابل یا سایر وسایل حیاتی غیرممکن را از برق جدا کنید. هیچ معنایی ندارد که بیش از صد دلار در سال برای زباله های فانتوم خرج کنید. اما دستگاه های زیر باید همیشه وصل و فعال بمانند.

آبگرمکن

بسیاری از مردم به طور قطع آبگرمکن خود را جدا نمی کنند و سیم را آویزان می کنند، اما اگر به دنبال صرفه جویی در هر پنی هستید، وسوسه انگیز است که آبگرمکن خود را روی تایمر قرار دهید.

اجازه دهید آبگرمکن شما خنک شود، آن را به محل پرورش انواع میکروارگانیسم های بد مانند باکتری لژیونلا، خانواده باکتری های مسئول بیماری لژیونر تبدیل می کند.

این فقط ارزش معامله کردن را ندارد. ممکن است ماهیانه پنج دلار پس انداز کنید اما با ناراحتی قابل توجه و افزایش خطر بیماری. اگر این منطقه ای است که می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید و همچنان در صورت تقاضا آب گرم سالم داشته باشید، آبگرمکن مخزن خود را با مدل بدون مخزن تعویض کنید.

بنابراین به جای خاموش کردن آبگرمکن (یا خاموش کردن آن و خطر بیماری به دلیل گرم نبودن آب برای کشتن میکروارگانیسم ها)، از برخی از این نکات و ترفندهای دیگر برای صرفه جویی در قبوض آب و برق خود استفاده کنید.

پمپ های سامپ

پمپ پمپ یک دستگاه الکتریکی است که آب را از زیرزمین یا فضای خزنده شما به بیرون پمپ می کند و آن را از طریق فاضلاب به طور ایمن از خانه شما خارج می کند.

بسته به قدرت پمپ و میزان آبی که باید از خانه شما خارج شود، هزینه های عملیاتی معمولاً بین 10-40 دلار در ماه متغیر است.

به طور طبیعی، شما می‌خواهید همیشه آن را به برق متصل کنید (و حتی برای مواقعی که در طوفان‌های شدید برق را از دست می‌دهید، به یک راه‌حل برق پشتیبان مانند یک ژنراتور کوچک نگاه کنید). اگر پمپ پمپ کار نمی کند، آبی که قبلاً از آن خارج می شد در خانه شما جمع می شود و صرفه جویی در قبض برق را به یک پروژه گران قیمت آب و اصلاح قالب تبدیل می کند.

سیستم های HVAC و لوازم جانبی

سیستم‌های گرمایش و سرمایش کل خانه معمولاً سیم‌کشی می‌شوند، بنابراین تنها گزینه برای جدا کردن آنها از پریز، انداختن یک شکن در تابلوی برق است. اکثر مردم تا این حد افراط نمی‌کنند، فقط سیستم تهویه مطبوع را از ترموستات خاموش می‌کنند – اگرچه اگر هوا به اندازه کافی گرم و مرطوب باشد یا به اندازه کافی خنک باشد، به سختی توصیه می‌شود که نوسانات دما به خانه شما آسیب برساند.

به‌علاوه، نمی‌خواهید هر چیزی را که مربوط به سیستم‌های HVAC یا کنترل آب و هوای عمومی است، مانند دمنده‌های برق، رطوبت‌ساز، رطوبت‌گیر یا سایر لوازم جانبی، از برق جدا کنید.

حفظ درجه حرارت و رطوبت مناسب در سراسر خانه شما نه تنها راحتی شما را تضمین می کند، بلکه خانه را کمتر در معرض کپک زدن، آسیب ناشی از رطوبت بیش از حد یا خشکی بیش از حد و غیره قرار می دهد.

هر چیزی که نظارت کند، هشدار دهد یا زنگ خطر را به صدا درآورد

به طور کلی، اگر دستگاهی وضعیت چیزی را در خانه شما نظارت می کند، زنگ هشدار را برای چیزی یا هر دو به صدا در می آورد، آن را به حال خود رها کنید.

اگر صاحب خانه جدیدی هستید و سیستم‌هایی وجود دارد که نمی‌دانید آنها چه می‌کنند یا اهمیت آنها ممکن است چیست، بهتر است بررسی کنید. گاهی اوقات یک دوشاخه اسرارآمیز به چیزی می رود که شما به آن نیاز ندارید (مانند تقویت کننده سیگنال برای سیستم آنتن تلویزیون غیرقابل استفاده). در مواقع دیگر، ممکن است به سیستم هشداری برود که در صورت بالا آمدن پمپ سامپ به صدا در می آید.

مودم و روتر شما

قطع کردن مودم و روتر اینترنت تقریباً خطری برای خانه شما نیست که خاموش کردن پمپ سامپ است، اما ما همچنان توصیه می کنیم این کار را نکنید.

روزهایی که اتصال اینترنت شما برای استفاده با یک کامپیوتر، فقط برای مدت زمانی که نیاز به دسترسی دارید، روشن می شود، مدت هاست گذشته است. اکنون هزاران چیز در خانه شما به اینترنت وابسته است و خاموش کردن مودم و روتر برای صرفه جویی در ماه چندان منطقی نیست.

با انجام این کار، وسایل خانه هوشمند شما آفلاین می شود، باعث می شود نتوانید به فید ویدیوی زنگ درب هوشمند خود دسترسی پیدا کنید، و باید مودم و روتر را برای هر کار مبتنی بر اینترنت دوباره روشن کنید. علاوه بر این، هر گونه صرفه جویی که ممکن است با تراشیدن چند کیلووات ساعت از قبض برق خود به دست آورید، احتمالاً با فراموش کردن دوباره روشن کردن اینترنت و سوزاندن درپوش داده های خود در تلفن هوشمند پاک می شود.

همه چیز دیگر؟ تا جایی که می توانید از برق بکشید

هنگامی که چیزهای حیاتی را پشت سر گذاشتید، جدا کردن (یا نه) صرفاً به تحمل شما برای وصل کردن دوباره وسایل در مواقع نیاز بستگی دارد.

اتلاف برق آماده به کار به طور متوسط ​​حدود 10 درصد مصرف برق مسکونی را تشکیل می دهد. جدا کردن وسایلی که در حال حاضر نیازی به وصل شدن ندارند، این ضایعات و قبض برق شما را در این فرآیند بسیار کاهش می دهد.

بنابراین اگر از شارژر برای باتری ابزار برقی خود استفاده نمی کنید، آن را از برق بکشید. همین مورد برای آن تلویزیون در اتاق مهمان که هیچ کس تماشا نمی کند. حذف تمام آن بارهای فانتوم در اطراف خانه شما می تواند هزینه برق شما را تا چند صد دلار در طول یک سال کاهش دهد.

بزرگترین بازده برای تلاش خود را می خواهید؟ با این خون آشام های انرژی رایج شروع کنید و یا آنها را از برق بکشید یا آنها را روی دوشاخه هوشمند قرار دهید.

بهترین دوشاخه های هوشمند سال 2023


دوشاخه هوشمند Kasa HS103P2، پریز وای فای هوشمند خانه با Alexa، Echo، Google Home و IFTTT، بدون نیاز به هاب، کنترل از راه دور، 15 آمپر، دارای گواهینامه UL، سفید 2 بسته کار می کند
دوشاخه هوشمند Kasa HS103P2، پریز وای فای هوشمند خانه با Alexa، Echo، Google Home و IFTTT، بدون نیاز به هاب، کنترل از راه دور، 15 آمپر، دارای گواهینامه UL، سفید 2 بسته کار می کند

دوشاخه هوشمند Wyze
دوشاخه هوشمند Wyze

دوشاخه هوشمند Outdoor Basics Amazon
دوشاخه هوشمند Outdoor Basics Amazon

پلاگین هوشمند آمازون، برای اتوماسیون خانگی، با الکسا کار می کند - یک دستگاه دارای گواهی برای انسان

بهترین دوشاخه هوشمند الکسا آمازون

پلاگین هوشمند آمازون، برای اتوماسیون خانگی، با الکسا کار می کند – یک دستگاه دارای گواهی برای انسان

دوشاخه هوشمند Vont

بهترین پلاگین هوشمند برای دستیار گوگل

دوشاخه هوشمند Vont

دوشاخه هوشمند Eve Energy

بهترین دوشاخه هوشمند برای Apple HomeKit

دوشاخه هوشمند Eve Energy

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *