آتاری

آتاری اصلی چندین دهه است که از بین رفته است، اما مالک فعلی این نام و برند اخیرا کنسول خانگی جدیدی به نام Atari VCS 800 منتشر کرده است. پس از یک عمر نسبتاً کوتاه، اکنون در راه است.

Atari VCS مدرن که با نام Ataribox نیز شناخته می‌شود، کنسولی است که در سال 2017 معرفی شد. این کنسول در ژوئن 2018 بیش از 3 میلیون دلار در پلتفرم تامین مالی جمعی Indiegogo دریافت کرد، اما مانند بسیاری از پروژه‌های سرمایه‌گذاری جمعی، بسیار از نسخه اصلی خود گذشت. تاریخ ارسال — حامیان در واقع تا دسامبر 2020 نسخه خود را دریافت نکردند. پس از چندین بازنگری سخت افزاری و نرم افزاری، محصول نهایی شبیه آتاری 2600 اصلی بود، اما نسخه سفارشی شده لینوکس دبیان را با APU Raven Ridge AMD اجرا کرد.

VCS جدید پاسخ های متفاوتی از خریداران و بازبینان دریافت کرد. لیست آمازون و بهترین خرید هر دو دارای 3.9/5 ستاره هستند و فروشگاه هایی مانند سخت افزار تام و IGN قیمت بالا و حالت پیچیده PC را به عنوان معایب قابل توجه ذکر کرد. بسته هایی مانند مجموعه Atari 50: The Anniversary یا شبیه‌سازی ROM راه‌های ارزان‌تری برای لذت بردن از بیشتر بازی‌های کلاسیک Atari هستند (اگر قبلاً کنسول/رایانه شخصی دارید)، و سایر رایانه‌های شخصی فشرده یا مقرون‌به‌صرفه گزینه‌های بهتری برای بازی‌های رایانه‌ای ارزان‌قیمت خواهند بود.

شاید جای تعجب نباشد، تنها دو سال پس از اینکه واحدهای Atari VCS 800 شروع به ارسال به پشتیبانان اصلی کردند، به نظر می‌رسد که کنسول مرده است. آمازون و Best Buy هر دو در ایالات متحده موجودی (جدید) هستند و تنها وب سایت Atari به عنوان تنها تامین کننده باقی مانده است – بسته سخت افزاری به جای 299.99 دلار با قیمت 239.99 دلار به فروش می رسد.

آتاری در آخرین نتایج مالی خود گفت که “تعلیق روابط مستقیم تولید سخت افزار، به ویژه در رابطه با Atari VCS، که یک استراتژی تجاری جدید از پایان سال 2022 برای آن اجرا شده است، آغاز کرده است.” این ممکن است به این معنی باشد که Atari به دنبال یک شریک تولیدی جدید برای VCS است، اما سناریوی محتمل‌تر این است که بازنمی‌گردد – ما برای جزئیات بیشتر با Atari تماس گرفته‌ایم، و در صورت شنیدن این خبر، این مقاله را به‌روزرسانی خواهیم کرد.

همان گزارش مالی نشان می‌دهد که فروش سخت‌افزار آتاری، که عمدتاً فقط VCS و تعداد محدودی از کارتریج‌های Atari 2600 است، از 2.3 میلیون یورو به 0.2 میلیون یورو در طول یک سال کاهش یافته است. مال شرکت تمرکز جدید شاید تعجب آور نباشد که پروژه های “Web3” از جمله NFT ها هستند. Atari آثار هنری الهام گرفته از بازی‌های قدیمی Atari را به‌عنوان NFT به فروش می‌رساند، در صورتی که می‌خواهید مقداری پول بسوزانید.

منبع: Liliputing، Atari

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *