برچسب نام آمازون
جو فدوآ / How-To Geek

جف بزوس پس از جستجو در فرهنگ لغت برای نام “A” در آمازون ساکن شد. نام اصلی شرکت نبود.

آمازون یکی از بزرگترین و موفق ترین شرکت های تاریخ است. آنقدر فراگیر است که احتمالاً به جنگل بارانی با همین نام فکر نمی کنید. اما جف بزوس چگونه به آن دست یافت؟

نام آمازون چه بود؟

تصور اینکه آمازون «آمازون» نامیده نشود، سخت است، اما این اولین نامی نبود که توسط مدیرعامل جف بزوس انتخاب شد. پس از نقل مکان به سیاتل، واشنگتن در سال 1994، بزوس شرکتی را با نام “Cadabra, Inc” ثبت کرد.

طبق کتاب برد استون “فروشگاه همه چیز، “Cadabra” اشاره ای به “abracadabra” بود، به این معنی که استفاده از فروشگاه مانند جادو عمل می کند. با این حال، نام Cadabra برای مدت طولانی باقی نماند.

فقط چند ماه بعد، پس از اینکه یک وکیل نام “جسد” را اشتباه شنید، بزوس تصمیم گرفت نام جدیدی پیدا کند. در ابتدا، بزوس و همسرش relentless.com را می خواستند، اما خیلی غیر دوستانه به نظر می رسید. Awake.com و browse.com نیز مورد توجه قرار گرفتند – هر سه هنوز به آمازون هدایت می شوند.

چرا جف بزوس شرکت خود را آمازون نامید؟

در زمان قبل از اینکه جستجوی گوگل بر اینترنت حکومت کند، قرار گرفتن در صدر فهرست‌های الفبایی همچنان اهمیت داشت. این همان چیزی بود که بزوس را به سمت awake.com و نام دیگر “Aard” سوق داد.

در نهایت، بزوس بر روی نامی که همه ما می شناسیم – Amazon.com – راضی شد. همانطور که داستان پیش می رود، او در فرهنگ لغت نگاه می کرد و “آمازون” را دوست داشت، زیرا به نظر “عجیب و متفاوت” می رسید. آمازون نه تنها نام یک جنگل بارانی است، بلکه بزرگترین رودخانه جهان است. بزوس گفت قصد دارد آمازون را به بزرگترین کتابفروشی جهان تبدیل کند.

بزوس احساس می کرد که نام تجاری برای شرکت او به ویژه به عنوان یک شرکت آنلاین بسیار مهم است. بقیه موارد مربوط به تاریخ است و اکنون میلیون ها نفر از یک وب سایت همه چیز را از محصولات فنی گرفته تا لوازم خانگی خریداری می کنند. هدف اصلی این شرکت – کتاب – هنوز یک بازوی بزرگ است، اما آمازون امروزه خیلی بیشتر از این کار می کند.


آیا نام آمازون در موفقیت آن نقش داشته است؟ سخت است که مطمئن شوید، اما یک نام خوب مطمئنا ضرری ندارد. کاملاً ممکن است همه ما بتوانیم بسته‌های باتری قابل حمل را از Cadabra.com بخریم و کتاب‌های الکترونیکی را در EReaders Cadabra Wand خود بخوانیم.

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *