جاستین دوینو / How-To Geek

هنگامی که تلفن اندرویدی شما از روشن شدن خودداری می کند، می توانید آن را با کابل های مختلف شارژ کنید، پورت شارژ را تمیز کنید، اجباری راه اندازی کنید، با دستگاه تماس بگیرید تا مطمئن شوید که فقط صفحه نمایش نیست یا بازنشانی کارخانه ای.

تلفن یا رایانه لوحی Android خود را با فشار دادن دکمه روشن/خاموش روشن می‌کنید – ساده. اگر آن دکمه کار نمی کند، دستگاه شما لزوماً خراب نیست – راه هایی برای زنده کردن آن وجود دارد.

این مشکل می تواند ناشی از مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری باشد. تلفن یا رایانه لوحی شما ممکن است به دلیل خرابی روشن نشود. در هر صورت، چیزهایی وجود دارد که می توانید سعی کنید آن را دوباره روشن کنید.

چرا تلفن من روشن نمی شود؟

این بدترین ترس هر صاحب اندروید است – تلفن یا تبلتی که به سادگی روشن نمی شود. چند چیز وجود دارد که می تواند باعث این اتفاق شود و ما سعی خواهیم کرد در این راهنما به همه آنها بپردازیم.

گاهی اوقات، ساده ترین توضیح دلیل آن است. ممکن است باتری گوشی شما تمام شده باشد. اگر برای مدتی از کار افتاده باشد، نمایشگر حتی نمی تواند آنقدر روشن شود که به شما بگوید. این می تواند ناشی از کابل های شارژ نامناسب، خرابی در پورت یا خرابی باتری باشد.

همچنین ممکن است توسط دکمه های روی دستگاه ایجاد شود. اگر دکمه پاور کار نمی کند، نمی توانید دستگاه را روشن کنید. خیلی ساده. یا شاید فقط این صفحه نمایش است به معنای واقعی کلمه روشن نمی شود، اما گوشی در واقع روشن است. این می تواند به دلیل آسیب به خود صفحه نمایش باشد.

تلفن یا تبلت خود را برای چند دقیقه شارژ کنید

اگر باتری دستگاه اندرویدی شما تقریباً تمام شده است، اغلب هنگامی که می‌خواهید آن را روشن کنید، نشانگر «باتری خالی» را روی صفحه می‌بینید. اما، اگر اجازه دهید باتری کاملاً از بین برود، تلفن یا رایانه لوحی شما با فشار دادن دکمه روشن/خاموش اصلاً پاسخ نمی‌دهند.

برای رفع این مشکل کافی است گوشی یا تبلت اندرویدی خود را به شارژر دیواری وصل کنید و بگذارید شارژ شود. شما نمی توانید آن را به برق وصل کنید و سعی کنید فوراً آن را روشن کنید – ابتدا باید چند دقیقه به آن فرصت دهید تا شارژ شود. بگذارید حداقل 10 دقیقه شارژ شود. بعداً برگردید و سعی کنید آن را با دکمه پاور روشن کنید. اگر مشکل از باتری مرده است، باید به طور معمول بوت شود.

اگر باز هم روشن نشد، می‌توانید همین کار را با کابل شارژ دیگری امتحان کنید. یا اگر دستگاه اندرویدی شما از آن پشتیبانی می کند، می توانید شارژ بی سیم را امتحان کنید. نکته کلیدی در اینجا این است که به دستگاه زمان بدهید تا آنقدر شارژ شود تا روشن شود. ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما قبل از انجام هر کار دیگری باید باتری خالی را رد کنید.

پورت شارژ را تمیز کنید

تمیز کردن پورت لایتنینگ آیفون
تیم بروکس / چگونه به گیک

قبل از اینکه از شارژ دستگاه منصرف شوید، بهتر است مطمئن شوید که پورت شارژ تمیز و تمیز است. گاهی اوقات، زباله ها – مانند پرز و گرد و غبار – می توانند به داخل درگاه نفوذ کنند و در اتصال شارژ اختلال ایجاد کنند. اتصال مکرر به برق، زباله ها را فشرده می کند تا زمانی که نیاز به تمیز کردن آن ها داشته باشید.

ابتدا یک چراغ قوه بردارید و پورت را به بهترین شکل ممکن بررسی کنید. اگر مقداری زباله در داخل آن مشاهده کردید، وقت آن است که از شر آن خلاص شوید. انجام ندهید از یک جسم فلزی – مانند گیره کاغذ یا ابزار سیم کارت – استفاده کنید زیرا ممکن است به پورت آسیب برساند. در عوض، به چیزی نرم تر، مانند یک خلال دندان چوبی برسید. با دقت به اطراف بچرخید تا هر چیزی که در داخل پورت است را بیرون بیاورید.

چگونه یک گوشی اندرویدی را اجباری راه اندازی کنیم

اکثر دستگاه های اندرویدی را می توان با فشار دادن و نگه داشتن دکمه پاور به مدت 20 تا 30 ثانیه مجبور به راه اندازی مجدد کرد. دستگاه‌های گلکسی سامسونگ همچنین این گزینه را دارند که دکمه‌های کاهش صدا و پاور را به مدت هفت ثانیه فشار داده و نگه دارند.

کلیدهای راه اندازی مجدد سامسونگ
سامسونگ

اگر دکمه پاور روی دستگاه اندرویدی شما کار نمی کند، باید به روش های دیگری متوسل شوید. برخی از دستگاه‌های Android – اما نه تعداد زیادی – اگر آنها را به مدت کافی به برق متصل کنید، به‌طور خودکار روشن می‌شوند. یک روش قابل اطمینان تر شامل نصب و راه اندازی ADB بر روی رایانه شخصی شما و سپس استفاده از دستور “adb reboot” است.

اجرا کن "راه اندازی مجدد adb"

اگر دستگاه در حالت برزخ عجیبی گیر کرده باشد و نیاز به راه‌اندازی تازه داشته باشد یا دکمه پاور کار نکند، این روش‌ها می‌توانند کار کنند.

ببینید آیا صفحه نمایش شکسته است یا خیر

اگر صفحه نمایش روی گوشی اندرویدی شما کار نمی کند، ممکن است این تصور غلط داشته باشید که دستگاه روشن نیست. این می تواند با افتادن تلفن همراه باشد، حتی اگر ترک های واضحی را مشاهده نکنید – اگرچه این معمولاً یک نشانگر خوب است.

پس چگونه می توان تشخیص داد که گوشی روشن است و صفحه نمایش کار نمی کند؟ ابتدا دکمه پاور را به مدت 20 تا 30 ثانیه نگه دارید — یا دکمه های کاهش صدا و پاور را به مدت هفت ثانیه در دستگاه Samsung Galaxy فشار دهید و نگه دارید تا مطمئن شوید که روشن است. این کار دستگاه را مجبور به راه اندازی مجدد می کند.

اکنون، تلفن دیگری را بردارید و با تلفنی که روشن نمی‌شود تماس بگیرید—یا از دوستی بخواهید که با شما تماس بگیرد. اگر تلفن شما زنگ می زند یا می لرزد، می دانید که صفحه نمایش کار نمی کند. متأسفانه، اگر تلفن خود را در حالت بی صدا نگه دارید، این خیلی مفید نخواهد بود.

چگونه گوشی یا تبلت اندرویدی را به حالت Factory Reset کنیم

وقتی همه چیز با شکست مواجه شد، تنظیم مجدد کارخانه آخرین راه حل است. هنگامی که یک دستگاه اندرویدی از بوت شدن خودداری می کند، باید بازنشانی کارخانه را از «حالت بازیابی» انجام دهید. برای وارد شدن به Recovery Mode باید از ترکیب دکمه استفاده کنیم. در اینجا دکمه‌های برخی از دستگاه‌های اندرویدی که ممکن است داشته باشید آمده است:

  • سامسونگ گلکسی: پاور + افزایش صدا
  • گوگل پیکسل: پاور + کاهش صدا
  • وان پلاس: پاور + کاهش صدا
  • موتورولا: پاور + کاهش صدا

دکمه ها را فشار داده و نگه دارید تا صفحه روشن شود. ما اکنون در حالت بازیابی هستیم. از دکمه های میزان صدا برای برجسته کردن “Wipe Data/Factory Reset” استفاده کنید و برای انتخاب آن دکمه روشن/خاموش را فشار دهید.

برجسته و انتخاب کنید "پاک کردن داده/بازنشانی کارخانه."

دوباره از دکمه‌های میزان صدا برای برجسته کردن «بازنشانی داده‌های کارخانه» استفاده کنید و برای تأیید، دکمه روشن/خاموش را فشار دهید.

برجسته و انتخاب کنید "تنظیم مجدد داده های کارخانه"

فرآیند بازنشانی به تنظیمات کارخانه آغاز می‌شود و در نهایت یک گوشی اندرویدی را در همان حالتی خواهید داشت که اولین بار آن را خریده‌اید. اگر بازنشانی کارخانه ای و هیچ چیز دیگری جواب نداد، متأسفانه وقت آن است که گوشی خود را بازنشسته کنید و یک دستگاه اندرویدی جدید تهیه کنید. تلفن‌های هوشمند برای همیشه دوام نمی‌آورند، و در واقع استفاده از یک تلفن اندرویدی قدیمی می‌تواند خطرناک باشد.

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *