Imagenet/Shutterstock.com

ارتقاء به یک راهرو گرمایشی هزینه نصب راهرو شما را حدود 10 دلار در هر فوت مربع افزایش می دهد. هزینه های عملیاتی در زمستان حدود 3-5 دلار در ساعت برای شما هزینه خواهد داشت.

پاک کردن برف از مسیر خود در زمستان یک کار سخت است که با کمی برنامه ریزی قبلی و مقداری تغییر، می تواند کاری باشد که دیگر هرگز آن را انجام نمی دهید. در اینجا هزینه نصب و راه اندازی یک راهروی گرم کن چقدر است.

مسیرهای گرمایشی چگونه کار می کنند؟

اگر قبلاً هرگز در آب و هوای سرد و طوفانی زندگی نکرده‌اید، این احتمال وجود دارد که تا به حال به راه‌های ورودی گرما فکر نکرده باشید. و حتی اگر در سرزمین یخ و برف زندگی می کنید، ممکن است به این فکر نکنید که تجملات فانتزی که یک راهروی گرم است چگونه کار می کند.

دو نوع طراحی راهروهای گرمایشی در بازار وجود دارد، و هر دو طرحی را که در داخل خانه یافت می‌شود و آن طرح را به بیرون منتقل می‌کنند.

طرح اول از مقاومت الکتریکی برای گرم کردن راهرو استفاده می کند. هنگامی که راهروی شما نصب می شود، قبل از ریختن بتن یا نصب سنگفرش ها، لایه ای از سیم های گیج سنگین گذاشته می شود. این الگوی حلقه ای سیم شبیه فضای داخلی یک پتوی برقی است که برای یک غول ساخته شده است و به نوعی هم همینطور است.

این سیستم دقیقاً مانند کف‌های گرم‌کن برقی کار می‌کند که افراد در حمام یا پتوهای برقی که روی تخت‌هایشان می‌گذارند. برق از طریق سیم جریان می یابد، سیم ها گرم می شوند و گرما به داخل راهرو تابش می کند و برف ها را آب می کند.

سبک دوم راهروی گرم شده مشابه کفپوش گرمای تابشی هیدرونیک است که در بسیاری از خانه ها یافت می شود. به جای سیم هایی که به صورت حلقه ای قرار گرفته اند، به جای آن یک شیلنگ بلند انعطاف پذیر گذاشته می شود. شیلنگ به یک سیستم دیگ قلاب می شود و با گردش آب جوش از طریق لوله برای گرم کردن راهرو برف را ذوب می کند، درست مانند سیستم های کف تابشی در خانه ها برای گرم کردن کف شما.

می‌توانید سیستم‌های راهروی گرمایشی را به صورت دستی روشن و خاموش کنید، اما می‌توانید آنها را با سنسور برف نیز نصب کنید. سنسور یک دستگاه فنجانی شکل است که زمان بارش برف را تشخیص می دهد و سیستم گرمایش را به طور خودکار فعال می کند تا از تجمع برف جلوگیری کند.

هزینه های نصب: اینجا ناهار رایگان وجود ندارد

دو عنصر هزینه برای یک راهروی گرم وجود دارد: هزینه های نصب و راه اندازی (که در یک لحظه در مورد آنها صحبت خواهیم کرد).

هزینه‌های نصب بسته به مکانی که در آن قرار دارید، بازار کار محلی و سایر عوامل می‌تواند بسیار متفاوت باشد. در سطح ملی، در ایالات متحده، هزینه نصب یک راهروی گرم شده در مقایسه با راهروی معادل بدون عنصر گرمایش، حدود 10 تا 15 دلار برای هر فوت مربع بیشتر است.

بنابراین، برای مثال، اگر می‌توانید یک راهروی بتنی جدید را با قیمت 10000 دلار بسازید، همان مسیر ورودی با سیستم گرمایش به راحتی بین 15 تا 25000 دلار هزینه خواهد داشت. شما هزینه بیشتری برای سیستم هیدرونیک پرداخت خواهید کرد، اما هزینه های عملیاتی سیستم هیدرونیک در طول زمان کمتر می شود.

هزینه اولیه قابل توجهی برای نصب یک راهروی گرمایشی وجود دارد که نه تنها هزینه المنت گرمایشی را شامل می شود، بلکه برای هر چیزی غیر از ساخت و ساز جدید، تخریب و حذف راهروی قدیمی را نیز شامل می شود.

هزینه های عملیاتی: راهروی شما اکنون یک توستر است

در حالی که هزینه‌های نصب بسیار زیاد است، ممکن است از اینکه متوجه شوید هزینه‌های عملیاتی آن‌قدر که انتظار دارید زیاد نیست، متعجب شوید – به‌ویژه وقتی هزینه کمتری را برای خدمات برف‌روبی، هزینه کمتری برای نگهداری تجهیزات برف‌روبی و غیره در نظر بگیرید. .

سیستم‌های هیدرونیک نسبت به سیستم‌های الکتریکی مقاوم‌تر انرژی کارآمدتر هستند، اما محاسبه هزینه عملیاتی بسیار پیچیده‌تر است، زیرا محاسبه دقیق «سیم‌ها برق‌دار می‌شوند یا سیم‌ها برق‌دار نمی‌شوند» نیست. برای یک سیستم مبتنی بر دیگ بخار در هر ساعت کارکرد کمتری نسبت به سیستم مبتنی بر سیم پرداخت خواهید کرد. چقدر کمتر متفاوت است، اما شما با خیال راحت انتظار دارید حداقل نصف مبلغی را که برای یک سیستم الکتریکی می پردازید بپردازید.

با این حال، محاسبه هزینه یک سیستم مقاومتی مبتنی بر سیم در مقایسه با سیستم‌های هیدرونیک بسیار ساده است، بنابراین ما بر اساس آن محاسبه خواهیم کرد.

سیستم های ذوب یخ خانگی حدود 35 وات برق در هر فوت مربع مصرف می کنند. با استفاده از محاسبات اولیه هزینه برق و میانگین قیمت فعلی ایالات متحده به ازای هر کیلووات ساعت 15.59 سنت در هر کیلووات ساعت، می توانیم ببینیم که هر فوت مربع از مسیر ورودی 0.006 دلار در هر ساعت کارکرد مصرف می کند.

میانگین مساحت مسیر حدود 850 فوت مربع است که به این معنی است که سیستم از 29750 وات در ساعت با هزینه عملیاتی 4.63 دلار استفاده می کند.

این که در طول زمان چقدر برای شما هزینه خواهد داشت به آب و هوای شما بستگی دارد، اما شما بر اساس آب و هوای محلی خود، مقداری محاسبات خشن را در پشت پاکت انجام می دهید. در نظر بگیرید که در هر طوفان برفی باید حداقل 4-5 ساعت سیستم را اجرا کنید. هزینه‌های پیش‌بینی‌شده ما برای یک راهرو با مساحت 850 فوت مربع حدود 23 دلار برای هر طوفان برفی است. در طول زمستان، شما به راحتی می توانید 500 دلار یا بیشتر برای گرم کردن مسیر خود هزینه کنید.

این ممکن است مانند یک تکه تغییر به نظر برسد. با این حال، اگر آن را با پرداخت هزینه برای خدمات گاوآهن (که می‌تواند 30 تا 60 دلار برای هر جلسه گاوآهن هزینه داشته باشد) یا با زحمت گذراندن ساعت‌ها از زندگی‌تان به بیل زدن یا برف‌بار کردن در زمانی که می‌توانید کار دیگری انجام دهید، مقایسه کنید، ناگهان به نظر می‌رسد خیلی معقول تر

و سلام، اگر فقط می خواهید پیاده رو را صاف نگه دارید یا یک مسیر کوچک به سمت گاراژ ایجاد کنید، لازم نیست حیاط و راهروی خود را خراب کنید – می توانید پله ها، پیاده رو یا عرشه خود را با تشک های ذوب برف بازسازی کنید. .

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *