نحوه غیرفعال کردن چرخش صفحه در اندروید


خسته از چرخاندن گوشی خود برای دریافت جهت گیری صحیح، این راهنما به شما نشان می دهد که چگونه چرخش صفحه را در اندروید غیرفعال کنید.

بر اساس نحوه نگه داشتن دستگاه، صفحه شما در حالت عمودی یا افقی نمایش داده می شود. با این حال، اگر دوست ندارید صفحه نمایش همیشه به طور خودکار بچرخد، می توانید چرخش صفحه را در اندروید غیرفعال کنید.

وقتی تنظیمات چرخش خودکار را خاموش می‌کنید، وقتی برای آن آماده نیستید، صفحه‌تان به سمت جهت‌های ناخواسته نمی‌لغزد. استفاده از حالت افقی معمولاً برای تماشای فیلم ها و مشاهده عکس های خاص عالی است و نمای پرتره برای هر چیز دیگری خوب است.

اگر می خواهید چرخش صفحه را در دستگاه اندرویدی خود غیرفعال کنید، مراحل زیر را دنبال کنید.

نحوه غیرفعال کردن چرخش صفحه در اندروید

حالت پرتره روشی است که شما بیشترین استفاده را از تلفن خود برای پیمایش در اینستاگرام، وب‌سایت‌ها و سایر برنامه‌ها می‌کنید. نمای افقی زمانی است که صفحه را به صورت افقی نگه می دارید. این حالت برای تماشای فیلم، بازی و مشاهده عکس های پانوراما بهترین است.

مشکل اینجاست که ممکن است ناخواسته گوشی خود را جابجا کنید و صفحه به حالتی که نمی‌خواهید برگردد. سپس تلاش برای بازگرداندن جهت گیری مناسب می تواند آزاردهنده باشد.

توجه داشته باشید: روشی که قابلیت چرخش خودکار را خاموش می‌کنید بین دستگاه‌های Android مختلف متفاوت است. با این حال، این راهنما به شما ایده خوبی می دهد که در گوشی خود به دنبال چه چیزی باشید.

برای غیرفعال کردن چرخش صفحه در اندروید:

 1. دوبار از بالای صفحه به پایین بکشید تا نمایش داده شود تنظیمات سریع پانل.
 2. روی ضربه بزنید دکمه چرخش خودکار برای غیرفعال کردن ویژگی
  توجه داشته باشید: در برخی از تلفن‌ها، برای یافتن گزینه، باید انگشت خود را به صورت افقی بکشید.

غیرفعال کردن چرخش صفحه در اندروید

 1. روی ضربه بزنید ویرایش کنید اگر آن را نمی بینید، دکمه پایین را فشار دهید.

 1. ضربه بزنید و نگه دارید چرخش خودکار و آن را به منو منتقل کنید.

هنگامی که گزینه چرخش خودکار روشن است، صفحه در حالت پرتره قفل می شود و چرخش صفحه در اندروید را غیرفعال می کند. اگر می‌خواهید در آینده چیزی را در حالت افقی تماشا کنید، چرخش خودکار را دوباره روشن کنید.

نحوه غیرفعال کردن چرخش خودکار در گوشی هوشمند سامسونگ گلکسی

روند غیرفعال کردن ویژگی چرخش خودکار در گلکسی سامسونگ مشابه است، اما تغییراتی در آن وجود دارد.

برای غیرفعال کردن چرخش خودکار در دستگاه Samsung Galaxy:

 1. دوبار از بالای صفحه به پایین بکشید تا کامل نمایش داده شود تنظیمات سریع منو.
 2. پیدا کن چرخش خودکار را فشار دهید و برای خاموش کردن آن ضربه بزنید—ممکن است لازم باشد برای یافتن آن انگشت خود را به صورت افقی بکشید.

غیرفعال کردن چرخش صفحه در اندروید

 1. وقتی آن را غیرفعال می کنید، نماد دیگر روشن نمی شود و نمایش داده می شود پرتره زیر دکمه

 1. روی ضربه بزنید دکمه سه نقطه اگر دکمه را نمی بینید، در گوشه سمت راست بالا.
 2. انتخاب کنید دکمه های ویرایش گزینه ای از منو

غیرفعال کردن چرخش صفحه در اندروید

 1. بکشید چرخش خودکار را فشار دهید به منوی تنظیمات سریع از دکمه های موجود بخش.

 1. پس از اتمام، دکمه را فشار دهید انجام شده دکمه در گوشه پایین سمت راست

پس از اضافه شدن دکمه، می توانید آن را از گزینه تنظیمات سریع روشن یا خاموش کنید. توجه داشته باشید که غیرفعال کردن چرخش خودکار در حالت افقی، تلفن شما را در آن جهت قفل می کند.

مدیریت تنظیمات اندروید شما

اگر تلفن شما لمسی است و برای تغییر جهت خیلی سریع است، ممکن است بخواهید گزینه چرخش خودکار را خاموش کنید تا بر رفتار آن کنترل داشته باشید. با این حال، ذکر این نکته ضروری است که برخی از برنامه‌ها در حالت افقی نمایش داده می‌شوند، حتی اگر چرخش خودکار غیرفعال باشد – نمونه‌ای از آن دیزنی پلاس است.

البته راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید از دستگاه اندرویدی خود بیشتر بهره ببرید. برای مثال، ممکن است به نحوه افزودن اطلاعات اضطراری به صفحه قفل اندروید یا یادگیری چاپ پیام‌های متنی در Android علاقه داشته باشید.

اگر با دستگاه اندرویدی خود مشکل دارید، نحوه رفع نقص هات اسپات اندروید خود را بررسی کنید. یا اگر پیامک دریافت نمی‌کنید، می‌توانید عدم دریافت پیامک اندروید را برطرف کنید. و اگر کاربر ویندوز هستید، درباره چرخاندن صفحه نمایش خود در ویندوز 11 بخوانید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *