iPhone Trash featured


فضای ذخیره سازی در Google Drive تمام شده است؟ وقت خالی کردن سطل زباله است. در اینجا نحوه خالی کردن فایل‌های سطل زباله Google Drive خود را بیاموزید.

Google Drive یک سرویس ذخیره سازی ابری است که به شما امکان می دهد فایل های خود را بصورت آنلاین ذخیره کرده و به آنها دسترسی داشته باشید. می توانید فایل ها را از رایانه، تلفن یا رایانه لوحی خود در فضای ذخیره سازی Google Drive خود آپلود کنید و از هر کجا به آنها دسترسی داشته باشید.

با این حال، Google Drive فضای ذخیره سازی محدودی برای هر کاربر دارد. بسته به برنامه شما، ممکن است از 15 گیگابایت تا 200 گیگابایت فضا داشته باشید. 200 گیگابایت به نظر زیاد می رسد، اما 15 گیگابایت (برای طرح های رایگان) کمتر چشمگیر است. اگر از حد مجاز خود فراتر بروید، نمی‌توانید فایل‌های جدید را آپلود کنید یا آنها را در دستگاه‌های خود همگام‌سازی کنید.

آیا فایل های زیادی در Google Drive خود دارید که دیگر به آنها نیاز ندارید؟ اگر چنین است، ممکن است بخواهید پوشه سطل زباله خود را خالی کنید تا مقداری فضای اضافی آزاد شود. در زیر به شما نشان خواهیم داد که چگونه سطل زباله خود را در Google Drive در دستگاه ها و پلتفرم های مختلف خالی کنید.

چگونه سطل زباله خود را در Google Drive در رایانه شخصی یا مک خالی کنیم

یکی از راه‌های آزاد کردن فضای Google Drive، حذف فایل‌هایی است که دیگر به آن نیاز ندارید. وقتی فایلی را از Google Drive حذف می کنید، به پوشه زباله می رود. پوشه سطل زباله مانند سطل بازیافت ویندوز است که به شما امکان می دهد در صورت تغییر نظر، فایل های پاک شده را بازیابی کنید.

با این حال، حذف یک فایل از Google Drive آن را از سهمیه فضای ذخیره‌سازی شما حذف نمی‌کند. فایل همچنان در پوشه سطل زباله شما فضا اشغال می کند تا زمانی که آن را خالی کنید. به همین دلیل است که خالی کردن پوشه سطل زباله می تواند به شما کمک کند تا مقداری فضای ذخیره سازی را بازیابی کنید و از تمام شدن آن جلوگیری کنید. می توانید این کار را به راحتی از طریق وب سایت Google Drive در رایانه شخصی یا مک خود انجام دهید.

اگر فضای خالی شما تمام شد، قبل از اینکه این مراحل را دنبال کنید، فایل‌ها را از فضای ذخیره‌سازی Google Drive خود حذف کرده و به سطل زباله منتقل کنید.

برای خالی کردن پوشه سطل زباله در Google Drive در رایانه شخصی یا مک:

 1. یک مرورگر وب باز کنید و به وب سایت Google Drive بروید.
 2. در صورت درخواست با حساب Google خود وارد شوید.
 3. در نوار کناری سمت چپ، کلیک کنید زباله ها یا صندوقچه (بسته به منطقه شما).
 4. اطمینان حاصل کنید که هیچ فایلی وجود ندارد که بخواهید در پوشه سطل زباله نگهداری کنید.
 5. در گوشه بالا سمت راست، کلیک کنید زباله ها را خالی کنید یا سطل خالی.
  سطل گوگل درایو را خالی کنید
 6. با کلیک کردن تایید کنید برای همیشه حذف کنید.
  سطل زباله را در Google Drive خالی کنید

خودشه! شما با موفقیت پوشه سطل زباله خود را در Google Drive در رایانه شخصی یا Mac خالی کرده اید. هر زمان که درایو خود را پر کردید می توانید این مراحل را تکرار کنید.

چگونه سطل زباله خود را در Google Drive در موبایل خالی کنیم

اگر از دستگاه Android، iPhone یا iPad استفاده می‌کنید، می‌توانید فایل‌های زباله خود را از Google Drive با استفاده از برنامه Google Drive حذف کنید.

برای خالی کردن پوشه سطل زباله در Google Drive در دستگاه های تلفن همراه:

 1. برنامه Google Drive را در دستگاه خود باز کنید.
 2. روی ضربه بزنید مترenu نماد (سه خط افقی) در گوشه بالا سمت چپ.
 3. روی ضربه بزنید زباله ها یا صندوقچه گزینه.
  حذف‌شده‌های Google Drive را در تلفن همراه باز کنید
 4. اطمینان حاصل کنید که هیچ فایلی وجود ندارد که بخواهید در پوشه سطل زباله نگهداری کنید.
 5. روی ضربه بزنید منو نماد (نماد با سه نقطه عمودی) در گوشه بالا سمت راست.
 6. ضربه زدن زباله ها را خالی کنید یا سطل خالی.
  سطل زباله را در Google Drive در تلفن همراه خالی کنید
 7. انتخاب خود را با ضربه زدن تایید کنید برای همیشه حذف کنید.
  حذف فایل های گوگل درایو برای همیشه

با انجام صحیح این مراحل، پوشه سطل زباله خود را با استفاده از دستگاه تلفن همراه خود با موفقیت در Google Drive خالی کرده اید.

چگونه سطل زباله خود را در Google Drive در Chromebook خالی کنید

اگر از Chromebook (لپ‌تاپی که سیستم عامل Chrome را اجرا می‌کند) استفاده می‌کنید، حتی بیشتر به فضای ذخیره‌سازی ابری خود متکی خواهید شد—این تنها کاری است که باید با آن کار کنید.

اگر فضای ذخیره‌سازی کم است، می‌توانید با استفاده از این مراحل، حذف‌شده‌های Google Drive خود را در Chromebook خالی کنید.

برای خالی کردن پوشه سطل زباله در Google Drive در Chromebook:

 1. باز کن فایل ها برنامه در Chromebook شما.
 2. در نوار کناری سمت چپ، کلیک کنید My Drive.
 3. در گوشه سمت راست بالا، روی بیشتر نماد (نماد با سه نقطه عمودی).
 4. بعد، روی سطل زباله را خالی کنید دکمه.
 5. حذف فایل های زباله خود را با کلیک کردن تأیید کنید خوب.

در این مرحله، پوشه سطل زباله خود را با موفقیت در Google Drive خالی کرده اید. شما می توانید این مراحل را در هر نقطه تکرار کنید.

مدیریت فضای ذخیره‌سازی Google Drive

خالی کردن پوشه سطل زباله در Google Drive می تواند به شما کمک کند تا مقداری فضای ذخیره سازی آزاد کنید و درایو خود را سازماندهی کنید. با این حال، قبل از شروع مراقب باشید – پس از خالی کردن سطل زباله، نمی‌توانید فایل‌های حذف شده را بازیابی کنید، مگر اینکه یک نسخه پشتیبان در جای دیگری داشته باشید.

آیا می خواهید Google Drive را در رایانه شخصی ویندوز خود ادغام کنید؟ می توانید Google Drive را به File Explorer اضافه کنید تا به راحتی به فایل های ذخیره شده خود دسترسی داشته باشید.

آیا نمی دانید که فایل ها و پوشه های خاصی چقدر از فضای ذخیره سازی استفاده می کنند؟ با استفاده از وب سایت Google Drive، می توانید به سرعت اندازه فایل ها و پوشه های Google Drive را بررسی کنید.

همچنین می‌توانید فایل‌های همگام‌سازی شده در دستگاه‌ها را با استفاده از همگام‌سازی انتخابی Google Drive محدود کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *