How to bulk convert classic blocks to Gutenberg in WordPress


آیا می خواهید محتوای قدیمی خود را با استفاده از بلوک های کلاسیک به قالب گوتنبرگ (بلاک) در وردپرس تبدیل کنید؟

پس از به‌روزرسانی به هر نسخه بالاتر از وردپرس 5.0، محتوای پست و صفحه قدیمی‌تر شما در یک بلوک کلاسیک در ویرایشگر محتوای جدید وردپرس نشان داده می‌شود. اگر ده ها یا صدها پست دارید، تبدیل محتوای بلوک کلاسیک به بلوک های جداگانه می تواند زمان زیادی را ببرد. خوشبختانه، گزینه تبدیل انبوه وجود دارد.

در این مقاله نحوه تبدیل انبوه بلوک های کلاسیک به بلوک های گوتنبرگ را در وردپرس نشان خواهیم داد.

چرا بلوک کلاسیک را در وردپرس به بلوک های فردی تبدیل کنیم؟

اگر برای مدت طولانی وبلاگ وردپرسی دارید، احتمالاً برخی از پست های شما با استفاده از ویرایشگر کلاسیک قدیمی نوشته شده اند.

این محتوای قدیمی اکنون در بلوک کلاسیک در ویرایشگر پست ظاهر می شود.

پیش نمایش بلوک کلاسیک

با تبدیل بلوک کلاسیک به بلوک های تک گوتنبرگ، کنترل و انعطاف بیشتری روی محتوای خود به دست خواهید آورد.

شما به راحتی می توانید با کار با بلوک های جداگانه، پست خود را ویرایش کنید. همچنین می‌توانید از گزینه‌های سفارشی‌سازی موجود برای هر بلوک استفاده کنید.

مسدود کردن ویژگی های ویرایشگر

این به شما کمک می کند تا به راحتی محتوا را در ویرایشگر بلوک ویرایش کنید و در عین حال به شما امکان می دهد طرح بندی محتوای زیبایی برای پست ها و صفحات خود ایجاد کنید.

توجه داشته باشید: در بیشتر موارد، جابجایی از ویرایشگر کلاسیک به ویرایشگر بلاک بر پست‌های شما در قسمت جلویی تأثیری نخواهد گذاشت.

همانطور که گفته شد، بیایید ببینیم که چگونه می توان بلوک های کلاسیک را به راحتی در وردپرس به گوتنبرگ تبدیل کرد.

روش 1: با استفاده از تنظیمات پیش فرض، بلوک کلاسیک را به گوتنبرگ تبدیل کنید

اگر می خواهید یک پست یا صفحه را از بلوک کلاسیک به بلوک های جداگانه تبدیل کنید، این روش برای شما مناسب است.

ابتدا باید پست و صفحه ای را که می خواهید بلوک ها را تبدیل کنید ویرایش کنید. شما می توانید این کار را با سر زدن به انجام دهید پست ها » همه پست ها در داشبورد وردپرس خود و سپس روی «ویرایش (ویرایشگر مسدود کردن)» در زیر پست کلیک کنید.

با این کار پست شما در ویرایشگر بلوک باز می شود. سپس، روی دکمه «تبدیل به بلوک‌ها» در نوار ابزار بالای بلوک کلاسیک کلیک کنید.

روی دکمه Convert to block کلیک کنید

بلوک کلاسیک اکنون به بلوک های گوتنبرگ منفرد تبدیل می شود.

اکنون می توانید از ستون سمت راست به تمام تنظیمات بلوک برای بلوک های جداگانه دسترسی داشته باشید. اگر نمی توانید این پانل را ببینید، روی نماد چرخ دنده در سمت راست بالای ویرایشگر کلیک کنید.

دسترسی به تنظیمات بلوک

پس از اتمام کار، فراموش نکنید که روی دکمه “به روز رسانی” کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید.

روش 2: تبدیل انبوه بلوک کلاسیک به بلوک گوتنبرگ

اگر می خواهید بلافاصله بلوک کلاسیک را برای همه پست ها و صفحات به بلوک های گوتنبرگ تبدیل کنید، این روش برای شما مناسب است.

مهم: قبل از استفاده از این روش مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان کامل از وردپرس سایت خود ایجاد کرده اید زیرا نمی توانید پس از تکمیل تبدیل آن را واگرد کنید.

ابتدا باید افزونه Convert to Blocks را نصب و فعال کنید. برای دستورالعمل های بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

این افزونه خارج از جعبه کار می کند و به طور خودکار هر بلوک کلاسیک را به صورت انبوه به بلوک های گوتنبرگ پس از فعال شدن تبدیل می کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که به سادگی یک پست یا صفحه ای که با استفاده از ویرایشگر کلاسیک نوشته شده است را ویرایش کنید.

اکنون متوجه خواهید شد که بلوک کلاسیک به بلوک های جداگانه تبدیل شده است.

از یک پلاگین برای تبدیل بلوک های کلاسیک به بلوک های گوتنبرگ استفاده کنید

به یاد داشته باشید که این تبدیل بر روی چیدمان پست‌های شما در قسمت جلویی تأثیر نمی‌گذارد، بنابراین پست‌ها در وب‌سایت شما یکسان خواهند بود.

پس از تبدیل آن از کلاسیک به بلوک های جداگانه، همان پست در سایت آزمایشی ما به این صورت بود.

پیش نمایش یک پست

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه تبدیل انبوه بلوک های کلاسیک به بلوک های گوتنبرگ در وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای مبتدیان ما در مورد سئوی وردپرس و بهترین انتخاب های ما برای بهترین افزونه های فرم تماس را ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفاً در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدیویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک

سایت محتوا مارکتینگ

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *