اگر می‌خواهید یک برنامه توسعه‌دهنده ناشناس را روی مک خود نصب کنید، ابتدا باید تنظیمات macOS خود را تغییر دهید تا اجازه دهید. این راهنما توضیح می دهد که چگونه.

آیا می خواهید برنامه ای را در مک خود نصب کنید که از اپ استور نیست؟ اگر چنین است، ممکن است با یک پیام هشدار روبرو شوید که آن را می گوید:نمی توان آن را باز کرد زیرا از یک توسعه دهنده ناشناس است

این به این دلیل است که مک شما یک ویژگی امنیتی به نام دارد دروازه بان که از اجرای برنامه های بالقوه مضر جلوگیری می کند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است لازم باشد برنامه‌ای را اجرا کنید که توسط اپل تأیید نشده است، اما همچنان برنامه‌ای است که به آن اعتماد دارید.

در این صورت، می‌توانید Gatekeeper را دور بزنید و به برنامه‌های توسعه‌دهندگان ناشناس در مک خود اجازه دهید. مراحل زیر را دنبال کنید تا به برنامه‌های توسعه‌دهندگان ناشناس در Mac اجازه دهید.

نحوه اجازه دادن به برنامه‌ها از برنامه‌نویسان ناشناس در مک

دو راه برای اجازه دادن به برنامه‌های توسعه‌دهندگان ناشناس در مک شما وجود دارد. اولین مورد این است که تنظیمات برگزیده امنیتی خود را در System Preferences تغییر دهید، در حالی که دومی استفاده از منوی میانبر در برنامه Finder است.

چگونه با تغییر تنظیمات امنیتی خود، به برنامه‌ها از برنامه‌نویسان ناشناس اجازه دهید

برای تغییر تنظیمات امنیتی خود و اجازه دادن به برنامه‌ها از هر منبعی در Mac، این مراحل را دنبال کنید:

 1. باز کن تنظیمات سیستم از منوی Apple یا نمادهای Dock خود.
  Mac Preferences را باز کنید
 2. در تنظیمات سیستم گفتگو، کلیک کنید امنیت و حریم خصوصی، سپس بر روی عمومی برگه
 3. کلیک کنید بر روی قفل کردن نماد را در گوشه سمت چپ پایین و رمز عبور مدیریت خود را وارد کنید (در صورت درخواست). از طرف دیگر، با استفاده از Touch ID یا سایر احراز هویت بیومتریک، فرآیند را مجاز کنید.
  تنظیمات را در مک باز کنید
 4. زیر اجازه دادن به برنامه های دانلود شده از، انتخاب کنید اپ استور و توسعه دهندگان شناسایی شده.
  دانلود برنامه در Mac مجاز است
 5. سعی کنید دوباره برنامه را باز کنید. اگر کار نکرد، برگه عمومی را مجدداً بررسی کنید – ممکن است در این مرحله از برنامه به صورت دستی مجوز دهید. به برنامه های دانلود شده از بخش.
 6. اگر چنین کردید، دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید تا اجازه دهید، سپس سعی کنید دوباره برنامه را باز کنید.

نحوه اجازه دادن به برنامه‌ها از برنامه‌نویسان ناشناس با استفاده از منوی میانبر در Finder

برای استفاده از منوی میانبر در برنامه Finder و اجازه دادن به یک برنامه خاص از یک توسعه دهنده ناشناس، این مراحل را دنبال کنید:

 1. برنامه را در آن پیدا کنید یاب. اگر نمی توانید آن را پیدا کنید، در خود جستجو کنید دانلودها یا کاربرد ابتدا پوشه ها
 2. روی نماد برنامه کنترل کلیک کنید (یا راست کلیک کنید) و انتخاب کنید باز کن از منو
 3. کلیک باز کن دوباره زمانی که با یک پیام هشدار از شما خواسته شد.

برنامه باید راه اندازی شود و به لیست برنامه های مجاز شما اضافه شود. اگر اینطور نیست، مراحل بالا را دنبال کنید تا تنظیمات امنیتی خود را در System Preferences تغییر دهید.

نحوه محدود کردن دسترسی به برنامه ها بعد از آن

اگر می‌خواهید به تنظیمات امنیتی اصلی خود بازگردید و دسترسی به برنامه‌های توسعه‌دهندگان ناشناس را محدود کنید، می‌توانید این کار را با استفاده از تنظیمات برگزیده سیستم انجام دهید.

برای محدود کردن دسترسی ناامن به برنامه در Mac:

 1. انتخاب کنید تنظیمات سیستم از منوی Apple یا نمادهای Dock خود.
  Mac Preferences را باز کنید
 2. در تنظیمات سیستم گفتگو، کلیک کنید امنیت و حریم خصوصی، سپس بر روی عمومی برگه
 3. کلیک کنید بر روی قفل کردن نماد را در گوشه سمت چپ پایین و رمز عبور مدیریت خود را وارد کنید (در صورت درخواست). از طرف دیگر، با استفاده از Touch ID یا سایر احراز هویت بیومتریک، فرآیند را مجاز کنید.
  تنظیمات را در مک باز کنید
 4. زیر اجازه دادن به برنامه های دانلود شده از، انتخاب کنید اپ استور. با این کار برنامه‌هایی که از App Store نصب نشده‌اند راه‌اندازی نمی‌شوند.
  برنامه‌ها را فقط از فروشگاه برنامه Mac مجاز کنید
 5. بستن تنظیمات سیستم.

محافظت از مک شما

در صورتی که به منبع اعتماد دارید و به عملکرد اضافی برنامه‌ای که در اپ استور موجود نیست نیاز دارید، اجازه دادن به برنامه‌های توسعه‌دهندگان ناشناس در Mac شما می‌تواند مفید باشد. با این حال، خطراتی نیز به همراه دارد که نمی توانید نادیده بگیرید. برخی از برنامه‌های غیر App Store ممکن است حاوی بدافزار یا نرم‌افزار جاسوسی باشند که می‌تواند به Mac شما آسیب برساند یا حریم خصوصی را به خطر بیندازد.

با در نظر گرفتن این موضوع، همیشه باید هنگام دانلود و اجرای برنامه ها از منابع ناشناس احتیاط کنید.

نگران امنیت مک خود هستید؟ فراموش نکنید که Activation Lock را در مک خود راه اندازی کنید تا در صورت دزدیده شدن دزدان از استفاده مجدد از آن جلوگیری کنند. همچنین باید برنامه Find My Mac را راه‌اندازی کرده و از آن استفاده کنید تا اگر در آینده به سرقت رفت، ردیابی (و پاک کردن) آن آسان شود.

آیا اخیراً داده های زیادی را حذف کرده اید؟ بعداً با پاک کردن ایمن فضای خالی در مک، مطمئن شوید که قابل بازیابی نیست.



سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *