هانا استرایکر / How-To Geek

Microsoft 365 اشتراکی است که به شما امکان دسترسی به آخرین نسخه های Word، Excel، PowerPoint و سایر برنامه های آفیس را در حداکثر پنج دستگاه می دهد. آفیس 2021 مجوز واحد آفیس برای یک رایانه شخصی یا مک است. مایکروسافت 365 همچنین ویژگی های اضافی مانند 1 ترابایت فضای ذخیره سازی OneDrive و دسترسی به ویرایشگر مایکروسافت را ارائه می دهد. همچنین می‌توانید یک طرح خانوادگی Microsoft 365 برای حداکثر شش نفر دریافت کنید.

دو راه برای خرید مایکروسافت آفیس وجود دارد: می توانید اشتراک نرم افزار مایکروسافت 365 را خریداری کنید یا آفیس 2021 را برای ویندوز یا مک خریداری کنید. (Microsoft 365 قبلاً به عنوان “Office 365” شناخته می شد.) تفاوت اینجاست.

مایکروسافت 365 در مقابل آفیس 2021

تفاوت اصلی اینجاست: آفیس 2021 محصول سنتی مایکروسافت آفیس است که با یک بار هزینه اولیه فروخته می شود. برای خرید نسخه آفیس 2021 که می توانید آن را روی یک رایانه شخصی یا مک نصب کنید و تا زمانی که دوست دارید استفاده کنید، یک بار هزینه می کنید. تاریخ انقضا نداره

از سوی دیگر، مایکروسافت 365 راهی است که مایکروسافت می‌خواهد اکثر مردم آفیس را خریداری کنند. به جای پرداخت هزینه اولیه سنگین، هزینه ماهانه یا سالانه می پردازید و تا زمانی که هزینه را پرداخت می کنید، به آخرین نسخه آفیس دسترسی خواهید داشت.

اشتراک مایکروسافت 365 همچنین شامل ویژگی‌های اضافی مانند 1 ترابایت فضای ذخیره‌سازی ابری OneDrive و همچنین دسترسی به برنامه‌های آفیس مانند Word، Excel و PowerPoint برای iPhone، Android و iPad است.

می توانید اشتراک Microsoft 365 را انتخاب کنید که برای یک نفر کار می کند یا اشتراکی که می تواند با یک خانواده حداکثر شش نفره به اشتراک گذاشته شود. هر شخصی که به برنامه‌های آفیس دسترسی دارد می‌تواند آن‌ها را روی حداکثر پنج دستگاه نصب کند. بنابراین، در حالی که با خرید آفیس 2021 می توانید به آفیس در یک دستگاه دسترسی داشته باشید، اشتراک خانواده Microsoft 365 به شما امکان می دهد تا حداکثر 30 دستگاه به آفیس دسترسی داشته باشید.

Office 2021: محصول نرم افزاری سنتی

مایکروسافت آفیس 2021 نسخه محصول نرم افزاری “سنتی” آفیس است. شما می توانید این را به عنوان یک “کپی جعبه ای” از Office در نظر بگیرید، اگرچه می توانید آن را به صورت دیجیتالی آنلاین نیز خریداری کنید.

مایکروسافت «Office Home & Student 2021» را برای کاربران خانگی به فروش می‌رساند، و همچنین نسخه گران‌تری «Office Home & Business 2021» برای کاربران تجاری وجود دارد. نسخه Home & Student 149.99 دلار قیمت دارد، در حالی که نسخه Home & Business 249.99 دلار قیمت دارد. (اما شما می توانید Office 2021 را با قیمت ارزان تر در آمازون خریداری کنید.)

پس از پرداخت هزینه اولیه، مجوز آفیس 2021 را دریافت می کنید. شما حتی یک دیسک فیزیکی با Office 2021 دریافت نمی‌کنید. در عوض، یا یک «کارت کلید» فیزیکی با کد دانلود روی آن می‌خرید، یا یک دانلود دیجیتالی می‌خرید که برای شما ایمیل شده است.

Office Home & Student 2021 شامل دسترسی به نسخه های 2021 Microsoft Word، Excel و PowerPoint است. از ویندوز 11، ویندوز 10 و macOS پشتیبانی می کند. نسخه Home & Student شامل Microsoft Outlook نمی‌شود—شما برای آن به نسخه تجاری گران‌تر نیاز دارید. مایکروسافت همچنین می گوید که نسخه Home & Student برای استفاده تجاری نیست.

مایکروسافت ورد در ویندوز 11.

می توانید آفیس 2021 را تا زمانی که بخواهید دانلود و استفاده کنید. تو مالک آن هستی. شما هرگز مجبور نخواهید بود برای چیز دیگری پول بپردازید. با این حال، هنگامی که مایکروسافت نسخه جدیدی از آفیس را منتشر می کند، باید برای خرید نسخه جدید آفیس هزینه بپردازید یا تا زمانی که یک بار دیگر پرداخت نکنید، در آفیس 2021 باقی بمانید.

با این حال، برای همیشه به روز رسانی نمی شود. مایکروسافت می‌گوید ارائه به‌روزرسانی‌های امنیتی آفیس 2021 را در 13 اکتبر 2026 متوقف می‌کند.

شما می توانید آفیس 2021 را در هر بار تنها بر روی یک رایانه شخصی ویندوزی یا مک نصب کنید. می‌توانید آن را غیرفعال کنید و به رایانه دیگری منتقل کنید، اما اگر می‌خواهید همزمان روی دو رایانه نصب شود، باید کلید مجوز دیگری خریداری کنید.

Microsoft 365 Personal: اشتراکی برای یک نفر

مایکروسافت 365 که قبلا به عنوان آفیس 365 شناخته می شد، روش مدرن مایکروسافت برای فروش و توزیع آفیس است. Microsoft 365 Personal یک طرح اشتراک است که برای یک نفر طراحی شده است که به Microsoft Office در حداکثر پنج دستگاه مختلف نیاز دارد.

مایکروسافت 365 به شما امکان می دهد آخرین نسخه آفیس را در هر زمانی دانلود کنید. نسخه مایکروسافت آفیس که از طریق Microsoft 365 در دسترس است، جدیدتر از آنچه از طریق آفیس 2021 دریافت می‌کنید است. مایکروسافت معمولاً ویژگی‌های جدیدی را برای 365 مشترک اضافه می‌کند، اما برای خریداران کپی جعبه‌ای نمی‌افزاید. برای مثال، می‌توانید انتظار داشته باشید که ویژگی‌های Copilot AI مایکروسافت آفیس به مایکروسافت 365 نیاز داشته باشد و با آفیس 2021 کار نکند.

می‌توانید از طریق حساب مایکروسافت خود با کارت اعتباری مشترک شوید یا آن را از جای دیگری مانند آمازون خریداری کنید. مایکروسافت در صورت پرداخت سالانه 69.99 دلار در سال یا در صورت پرداخت ماهانه 6.99 دلار در سال هزینه دریافت می کند. گاهی اوقات می توانید اشتراک مایکروسافت 365 را با قیمت ارزان تر در آمازون پیدا کنید. (همچنین می توانید یک ماه آزمایشی رایگان از Microsoft 365 دریافت کنید تا ابتدا آن را امتحان کنید.)

بسته Microsoft 365 شامل Word، Excel و PowerPoint مانند Office 2021 Home & Student است. با این حال، همچنین شامل 1 ترابایت فضای ذخیره سازی ابری در OneDrive، سرویس گیرنده ایمیل Microsoft Outlook، و Microsoft Editor (برای یافتن خطاهای دستوری در نوشتن شما) و ویژگی های برتر در ویرایشگر ویدیوی Clipchamp مایکروسافت است. حداکثر در پنج دستگاه به این برنامه‌ها دسترسی خواهید داشت که می‌توانند ترکیبی از رایانه‌های شخصی ویندوز 10، رایانه‌های شخصی ویندوز 11، رایانه‌های شخصی مک، تلفن‌های اندروید، آیفون یا آیپد باشند. همچنین برنامه های کلاسیک Microsoft Publisher و Microsoft Access را برای رایانه های شخصی ویندوز دریافت خواهید کرد. برای مشاهده لیست کامل و به روز ویژگی هایی که مایکروسافت 365 دارد که آفیس 2021 ندارد، وب سایت مقایسه مایکروسافت را بررسی کنید.

مایکروسافت اکسل در ویندوز 11.

فقط در صورتی می‌توانید برنامه‌های Word، Excel، و سایر برنامه‌های Office را از طریق Microsoft 365 دانلود و استفاده کنید که اشتراک شما جاری باشد. اگر پرداخت هزینه اشتراک را متوقف کنید، تا زمانی که دوباره پرداخت را شروع نکنید، دسترسی به برنامه های Office خود را از دست خواهید داد.

برای استفاده از این برنامه ها نیازی به اتصال به اینترنت نیست. با این حال، باید مرتباً به اینترنت متصل شوید: پس از 31 روز آفلاین بودن، برنامه‌های آفیس نصب‌شده از طریق Microsoft 365 به حالت «عملکرد کاهش‌یافته» می‌روند. می‌توانید اسناد را مشاهده و چاپ کنید، اما تا زمانی که دوباره به اینترنت وصل نشده و دوباره آن را فعال نکنید، نمی‌توانید آنها را ویرایش کنید یا موارد جدید ایجاد کنید.

Microsoft 365 Personal

Microsoft 365 شامل دسترسی به برنامه‌های آفیس مانند Word، Excel و PowerPoint در حداکثر پنج دستگاه، 1 ترابایت فضای ذخیره‌سازی OneDrive و موارد دیگر است.

Microsoft 365 Home: اشتراکی برای حداکثر شش نفر

Microsoft 365 Home، که قبلا به عنوان Office 365 Home شناخته می‌شد، یک اشتراک Microsoft Office برای خانواده‌های حداکثر شش نفره است.

این اشتراک شامل همه کارهایی است که Microsoft 365 برای یک نفر انجام می دهد، اما می توانید آن را با حداکثر شش نفر که حساب های مایکروسافت خود را دارند به اشتراک بگذارید. در صورت پرداخت سالانه 99.99 دلار در سال یا در صورت پرداخت ماهیانه 9.99 دلار در ماه هزینه دارد. شما همچنین می توانید آن را در آمازون خریداری کنید، جایی که گاهی اوقات ارزان تر از وب سایت مایکروسافت است. مایکروسافت نسخه آزمایشی رایگان یک ماهه Microsoft 365 Family را ارائه می دهد تا بتوانید آن را امتحان کنید.

پاورپوینت در ویندوز 11.

با این قیمت، Microsoft 365 Home یک معامله بهتر از Microsoft 365 Personal است، حتی اگر فقط دو نفر داشته باشید که می توانند اشتراک را به اشتراک بگذارند.

همه افراد دارای اشتراک به همه چیز دسترسی کامل دارند: پنج برنامه آفیس خود (در مجموع 30 برنامه در شش حساب مایکروسافت)، 1 ترابایت فضای ذخیره سازی OneDrive خود (در مجموع 6 ترابایت فضای ذخیره سازی) و غیره. همچنین ویژگی‌های دیگری را که برای خانواده‌ها طراحی شده است، دریافت می‌کنید، مانند Microsoft Family Safety، مجموعه‌ای از ویژگی‌های سبک کنترل والدین که مایکروسافت تبلیغ می‌کند «فیلتر محتوای دیجیتال، محدودیت‌های زمان صفحه نمایش، و اشتراک‌گذاری مکان» را ارائه می‌کند.

خانواده مایکروسافت 365

Microsoft 365 Family شامل دسترسی به برنامه‌های Microsoft Office مانند Word، Excel و PowerPoint در پنج دستگاه برای حداکثر شش نفر و همچنین ویژگی‌های اضافی مانند 1 ترابایت فضای ذخیره‌سازی OneDrive برای هر نفر است.

مایکروسافت 365 در مقابل آفیس 2021: کدام را باید بخرید؟

در بلندمدت، مایکروسافت به وضوح می‌خواهد نسخه‌های یک‌بار خرید آفیس را کنار بگذارد و به طور کامل به اشتراک‌ها منتقل شود. مایکروسافت اعداد را طوری تنظیم کرده است که اشتراک آفیس 365 برای اکثر افراد معامله بهتری به نظر برسد. مایکروسافت 365 فقط یک معامله عالی است.

به عنوان مثال، برای دریافت آفیس روی یک رایانه شخصی یا مک به مدت دو سال، باید ۱۵۰ دلار برای Office 2021 یا ۱۴۰ دلار برای Microsoft 365 Home بپردازید. بعد از دو سال، اگر به آفیس 2021 پایبند باشید، در هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد – اما اگر مجبور شوید چند سال دیگر به نسخه جدید آفیس ارتقا دهید، وضعیت بدتری خواهید داشت. (به یاد داشته باشید که آفیس 2021 دریافت به‌روزرسانی‌های امنیتی را در 13 اکتبر 2026 متوقف می‌کند، پس از آن می‌خواهید فقط به دلایل امنیتی آن را ارتقا دهید – و این ارتقا برای شما هزینه خواهد داشت.)

در این میان، همچنین می‌توانید 1 ترابایت حافظه OneDrive، ویرایشگر مایکروسافت، Outlook، Publisher، Access و امکان نصب آفیس روی حداکثر پنج دستگاه را به طور همزمان دریافت کنید.

اگر فقط به یک نسخه از آفیس روی یک رایانه شخصی ویندوز 10، رایانه شخصی ویندوز 11 یا مک نیاز دارید، خرید نسخه جدید آفیس پس از انتشار ممکن است معامله خوبی باشد. آفیس 2021 در 5 اکتبر 2021 عرضه شد، به این معنی که پنج سال به روز رسانی امنیتی دریافت خواهد کرد. اگر آن را در زمان عرضه در سال 2021 خریداری کرده باشید، قبل از از دست دادن به‌روزرسانی‌های امنیتی، در مجموع 30 دلار در سال برای شما هزینه خواهد داشت. این بد نیست.

اما اگر به بیش از یک نسخه از آفیس نیاز دارید، مایکروسافت 365 معامله بسیار بهتری است. حتی اشتراک مایکروسافت 365 Personal با 70 دلار در سال به شما امکان دسترسی به Word، Excel، PowerPoint و سایر برنامه‌های Office را در حداکثر پنج دستگاه می‌دهد. برای جایگزینی آن، باید 750 دلار برای پنج نسخه از Office 2021 Home & Student خرج کنید.

اگر علاقه مند هستید، آن آزمایش رایگان یک ماهه را امتحان کنید و ببینید آیا برای شما کار می کند یا خیر.

مربوط: مایکروسافت 365 ممکن است بهترین اشتراک فناوری باشد

Office Online: نسخه رایگان و مبتنی بر وب آفیس

در حالی که ما در اینجا روی نسخه های دسکتاپ آفیس برای رایانه های شخصی ویندوز و مک تمرکز می کنیم، مایکروسافت آفیس آنلاین را نیز ارائه می دهد. این یک نسخه کاملا رایگان و مبتنی بر وب از آفیس است. اگر از مایکروسافت آفیس از طریق مرورگر وب راضی هستید، می توانید از نسخه های مبتنی بر وب Word، Excel و PowerPoint به صورت رایگان استفاده کنید. تنها چیزی که نیاز دارید یک حساب کاربری Microsoft 365 است.

اینها برنامه‌های آفیس ساده‌شده هستند و همه ویژگی‌هایی را که در برنامه‌های دسکتاپ دریافت می‌کنید ندارند—مثلاً نمی‌توانید حتی به‌صورت آفلاین از آن‌ها استفاده کنید—اما به طرز شگفت‌آوری خوب هستند. آنها همچنین سازگاری عالی با فرمت های اسناد آفیس دارند. اگر اغلب به Office نیاز ندارید یا فقط به چند ویژگی اساسی نیاز دارید، ممکن است گزینه خوبی باشند.

مایکروسافت همچنین نسخه دسکتاپ و موبایل ابزار یادداشت برداری OneNote خود را به صورت رایگان ارائه می دهد. برای دریافت OneNote نیازی به پرداخت هزینه آفیس ندارید.

جایگزین های رایگان برای مایکروسافت آفیس

البته لازم نیست برای یک مجموعه اداری پول خرج کنید. شما حتی نیازی به هزینه برای مایکروسافت آفیس ندارید، زیرا می توانید از آفیس آنلاین رایگان در مرورگر خود استفاده کنید. سایر مجموعه های اداری رایگان محبوب عبارتند از:

  • iWork اپل (صفحات، اعداد و کلیدی): برنامه های اداری اپل در مک، آیفون و آیپد رایگان هستند. همچنین می توانید به اسناد iWork خود از طریق وب سایت iCloud در یک مرورگر وب در رایانه های شخصی ویندوز و سایر دستگاه ها دسترسی داشته باشید.
  • پرونده های گوگل: مجموعه آفیس مبتنی بر وب Google برای همه افراد دارای حساب Google رایگان است. می‌توانید آن را در مرورگر رایانه شخصی Windows، Mac، یا Chromebook استفاده کنید یا از برنامه‌های Google Docs در Android، iPhone یا iPad استفاده کنید. در حالی که مبتنی بر وب است، می توانید پشتیبانی آفلاین را برای Google Docs فعال کنید.
  • LibreOffice: یک جایگزین رایگان و منبع باز برای مایکروسافت آفیس، می توانید نسخه دسکتاپ LibreOffice را برای رایانه های شخصی ویندوز، مک ها و سیستم های لینوکس دانلود کنید. این یک برنامه اداری سنتی، آفلاین و محلی است که روی رایانه شما اجرا می شود.

اگر به طور منظم از مایکروسافت آفیس استفاده می کنید، برای دسترسی به آخرین ویژگی ها و داشتن برنامه برای همه رایانه های شخصی، مک ها و سایر دستگاه هایی که استفاده می کنید، ارزش اشتراک مایکروسافت 365 را دارد. اما آن نسخه در جعبه هنوز در دسترس است، و شما همچنین مجموعه های اداری جایگزین زیادی برای امتحان دارید.

مربوط: مایکروسافت آفیس را فراموش کنید: مک شما از قبل یک مجموعه بهره وری رایگان دارد

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *