ساخت شماره مجازی

ساخت شماره مجازی یکی از موضوعات مهم و قابل توجهی است که از راه های مختلف می توان به آن دست یافت. ساخت این نوع شماره تلفن برای تمامی صاحبان مشاغل، کارآفرینان و سرمایه‌ گذاران یک ضرورت و البته یک مزیت به شمار می آید. لازم به ذکر است که این نوع شماره برای تمامی کاربران تلفن های همراه و شبکه های اجتماعی مناسب و کاربردی است. در این مقاله به روش های ساخت این نوع شماره و همچنین مزایا و فواید آن می پردازیم.

ساخت شماره مجازی

شماره مجازی چیست؟

پیش از فراگیری روش های ساخت شماره مجازی بهتر است با این نوع شماره آشنا شد و ویژگی های آن را مورد بررسی قرار داد. در حقیقت شماره مجازی یک شماره تلفن است که فاقد سیم‌کارت بوده و در کل بر پایه خط تلفن نیست. ویژگی های بارز و خاص این نوع شماره ها باعث شده تا در آینده شاهد رواج بیش از پیش آن ها بوده و به نوعی جایگزین تلفن ثابت شود. شماره های مجازی به افراد این امکان را می‌دهند که صاحب یک شماره خارجی باشند. زیرا موقعیت جغرافیایی مهم ترین چیزی است که در مورد مالکیت این نوع شماره ها مطرح نیست. مزایای استفاده از شماره مجازی:

ساخت شماره مجازی و استفاده از آن مزایا و فواید بسیاری برای افراد به دنبال دارد. برخی از مهم ترین این فواید عبارتند از:

 • رعایت حریم خصوصی:

گاهی اوقات افراد برای انجام فعالیت های مربوط به کسب و کار و یا حتی برای برقراری ارتباط با سایر افراد در شبکه های اجتماعی نیاز به ایجاد یک اکانت جدید دارند. این نیاز از آنجایی نشات می گیرد که افراد تمایلی به محرز کردن شمار واقعی خود ندارند.

 • راه اندازی سریع و آسان:

از دیگر مزیت های مهم شماره مجازی راه اندازی آسان و سریع آن است. بر خلاف باور عموم ساخت این نوع شماره ها دارای فرایندی سریع و آسان و بدون دردسر است.

 • قابلیت استفاده در هر موقعیت:

امکان دسترسی به شماره در هر موقعیت و در هر مکان یکی دیگر از فواید ساخت شماره مجازی است. زیرا با ساخت و استفاده آن بر روی تلفن همراه خود می توان همه جا به این شماره دسترسی پیدا کرد. به عبارت ساده تر اگر کاربری در جایی خارج از شهر باشد شخصی که با دفتر یا محل کار او در شهر تماس می گیرد می تواند از طریق تلفن همراه با او تماس برقرار کند.

 • هزینه اندک و مقرون به صرفه:

باید توجه کرد که شماره مجازی و استفاده از آن در بسترهای اینترنت امکان پذیر است. به همین جهت هزینه این نوع شماره به مراتب ارزان تر و مقرون به صرفه تر از تلفن های ثابت و حقیقی است. علاوه بر آن قابلیت بهره گیری از فناوری های مدرن از حمله منشی تلفن، تلفن گویا و ضبط صدا را نیز دارد.

 • اعتبار عالی برای کسب و کار:

کسب اعتبار برای انواع کسب و کارها یکی دیگر از مزایای ساخت شماره مجازی است. زیرا سرشماری آن کاملاً شبیه به سرشماری تلفن ثابت بوده و به همین جهت برای کسب و کارها و مشاغل نوعی اعتبار به شمار می آید. لازم به ذکر است که بسیاری از افراد و مشتریان زمانی که با شماره همراه تماس می گیرند نمی توانند به راحتی به صاحبان کسب و کار اعتماد کنند.

روش های ایجاد شماره مجازی

روش های بسیاری برای ساخت شماره مجازی وجود دارند که می توان از آن ها استفاده کرد. در این میان سه روش وجود دارند که به نوعی متداول ترین و مطمئن ترین روش ها به شمار می آیند. این روش ها به قرار ذیل می باشند.

 • استفاده از برنامه رایگان تست نو:

بسیاری از افراد جهت ثبت نام در شبکه های پیام رسان و شبکه های اجتماعی نیازمند یک شماره برای دریافت کد فعال سازی سرویسشان هستند. در بسیاری مواقع کاربران می خواهند در شبکه های اجتماعی دو یا چند اکانت داشته باشند. این کار در حالت عادی به چندین خط تلفن همراه نیاز دارد. با این حال یک برنامه کاربردی و فوق العاده وجود دارد که این قضیه را منتفی می کند. به نوعی که با استفاده از آن می توان بدون داشتن چند خط تلفن چندین اکانت را برای خود ایجاد کرد.

این امکان فوق العاده برنامه TextNow یا تکست ناو نام دارد. این برنامه قابلیت بالایی در ارسال پیام کوتاه و همچنین امکان ارسال پیام صوتی، برقراری تماس صوتی و ارسال صدا را نیز دارد. به زبان ساده تر می توان این برنامه را یک مسنجر دانست زیرا عملکرد آن کاملاً شبیه به آن است. مهم ترین ویژگی های این اپلیکیشن قابلیت استفاده از استیکر یا همان شکلک های ایموجی مختلف، انتخاب عکس مورد نظر برای زمینه محیط برنامه ها، امکان اضافه کردن امضای شخصی به پیامک ها می باشند.

قابلیت های برنامه TextNow

از جمله مهم ترین قابلیت های برنامه تکست نو که برای ساخت شماره مجازی از آن استفاده می شود عبارتند از:

 • ارسال پیامک های متنی به صورت کاملاً رایگان.
 • قابلیت ارسال، دریافت و ذخیره سازی عکس و تصویر.
 • امکان دریافت تماس های صوتی و همچنین امکان برقراری تماس صوتی.
 • امکان برقراری تماس های صوتی رایگان و نا محدود.

نکتهمهم ترین دلیل استفاده از شماره مجازی اخذ کد تائیدیه جهت ثبت نام در سایت یا اپلیکیشن است.

اپلیکیشن های ایجاد شماره مجازی و دریافت رایگان از سایت

برای ساخت شماره مجازی می توان کد مورد نیاز خود را به صورت رایگان از سایت های مختلف دریافت کرد. پروسه انجام کار در این سایت‌ها به این شرح است که دقیقاً همانند یک جعبه دریافت پیامک گسترده عمل می‌کنند. در واقع در این سایت‌ها چند شماره وجود دارند و هر کدام دارای یک صندوق ورودی هستند. به کمک این سایت ها می‌توان شماره دل خواه خود را انتخاب کرده و شماره انتخابی را در هر سایت یا اپلیکیشنی که تمایل داشت وارد کرد مثلا برای تایید حساب در واتساپ با استفاده از شماره مجازی واتساپ درخواست شماره میدهید و پس از آن شماره را داخل واتساپ وارد میکنید. کد تأیید دریافت شده پس از ارسال در صندوق ورودی شماره مورد نظر در سایت ظاهر می‌شود. نکته بسیار مهم در استفاده از سایت های مربوطه آن است که افراد نیازی به ثبت‌ نام در هیچ مکانی ندارند. بلکه تنها کاری که باید انجام دهند این است که شماره را کپی کنند. سپس در هر جا که تمایل داشته باشند می توانند از آن استفاده کنند.

نکات منفی در استفاده از سایت برای ساخت شماره مجازی رایگان

هر چند استفاده از سایت برای ساخت شماره مجازی رایگان روشی متداول است و دارای مزایای بسیاری است اما از نکات ضعفی نیز برخوردار است که نمی توان آن ها را نادیده گرفت. برخی از این نکات منفی عبارتند از:

 • پیام‌های ارسالی برای همه قابل رؤیت است. به این معنی که همه مخاطبین امکان ورود به صندوق ورودی و پیام‌های طرف را پیدا می کنند.
 • شماره‌ های مجازی بر گرفته از سایت ها تنها جهت دریافت پیام کوتاه می باشند و امکان ارسال پیام کوتاه به آن شماره یا برقراری تماس صوتی با آن برای افراد وجود ندارند.

سایت های مناسب جهت ساخت شماره مجازی

سایت های داخلی و خارجی بسیاری وجود دارند که می توان با استفاده از آن ها اقدام به ساخت شماره مجازی کرد. برخی از این برنامه ها اپلیکیشن‌های اندروید و ios هستند. استفاده از این نوع برنامه ها برای افرادی که خواهان شماره مجازی با اهداف بیشتری هستند مناسب است. در واقع این نوع اپلیکیشن ها شماره هایی را در اختیار افراد قرار می دهند که نه تنها قابلیت دریافت پیامک را داشته بلکه امکانات بهتر و بیشتری به افراد ارائه می دهند. مزیت مهم این برنامه ها اختصاصی بودن شماره ارائه شده توسط آن است. همچنین می توان شماره ایجاد شده به وسیله آن ها را در اپلیکیشن های دیگر استفاده کرد. برخی از این اپلیکیشن ها شامل موارد ذیل می باشند.

اپلیکیشن TextPlus یکی از مهم ترین اپلیکیشن های عالی و مناسب است که به وسیله آن می توان یک شماره ثابت در آمریکا یا کانادا را برای خود ایجاد کرد. اپ مورد نظر این امکان را به کاربران می‌دهد تا با هرنقطه از دنیا که تمایل داشته باشند تماس بگیرند و پیام کوتاه ارسال کنند. همچنین می توانند از طرف مقابل خود نیز پیام های متعددی را دریافت کنند. لازم به ذکر است که ثبت‌ نام در این برنامه کاملاً رایگان است و تنها موردی که باید درباره آن رعایت کرد ایجاد و استفاده از ایمیل است.

اپلیکیشن یا برنامه مهم بعدی که برای ساخت شماره مجازی می توان از آن استفاده کرد اپلیکیشن Nextplus است. این اپلیکیشن دارای قابلیت های بسیاری بوده و امکانات زیادی در دسترس افراد قرار می دهد. بعد از ساخت اکانت می توان شماره مجازی خود را دریافت کرده و از آن استفاده کرد.

 • اپلیکیشن Talk2:

یکی دیگر از برنامه های موجود برای ساخت شماره مجازی اپلیکیشن Talk2 است که از محبوبیت بالایی در میان کاربران برخوردار است. از این برنامه فوق العاده می توان برای ایجاد شماره مجازی بسترهای مهم اینترنتی از جمله تلگرام استفاده کرد. جهت فعال‌ کردن این اپلیکیشن باید از یک شماره تلفن استفاده کرد. بنابراین لازم است شمارۀ خود را وارد کرده و سپس کد تأیید را دریافت کرد. در نهایت نیز باید کد مورد نظر را وارد کرده تا شماره مجازی را دریافت کرد.

خرید شماره مجازی دائمی

برای خرید و یا ساخت شماره مجازی دائمی می توان از طریق گوگل ویس اقدام کرد. شماره دائمی گوگل ویس دارای قابلیت های بسیاری بوده و علاوه بر امکان دریافت و ارسال پیام و تماس‌های صوتی جهت راه‌اندازی اپلیکیشن‌ های معتبر هم مورد استفاده قرار می گیرند.

سخن پایانی:

ساخت شماره مجازی پروسه ای آسان و بدون دردسر است. بنابراین می توان در سریع ترین زمان ممکن این نوع شماره هایی را ایجاد کرده و از قابلیت های بیشمار آن استفاده کرد.

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *