Mallmo/Shutterstock.com

اگر از لپ تاپ خود با نمایشگر خارجی متصل به میز استفاده می کنید، ممکن است بخواهید برای صرفه جویی در فضا آن را با درب بسته اجرا کنید. با این حال، لپ تاپ شما طوری طراحی نشده است که با درب بسته کاملاً شیب دار کار کند، درست است؟

بستگی به لپ تاپ داره

نگرانی اصلی هنگام استفاده از لپ تاپ با درب بسته، خنک نشدن کافی است. با این حال، اینکه آیا این درست است تا حد زیادی به طراحی خنک کننده لپ تاپ خاص بستگی دارد. اگر در مورد کامپیوترهای مک بوک ایر بدون فن و کم مصرف M1 یا M2 صحبت می کنیم، اجرای آنها به این روش کاملاً خوب است. حتی می توانید پایه های مخصوصی را که دقیقاً برای این مورد استفاده شده است خریداری کنید.

دوازده South BookArc برای مک بوک

هنگامی که به صفحه نمایش مک بوک خود روی میز خود نیاز ندارید و می خواهید تا حد امکان در فضای ذخیره سازی صرفه جویی کنید، BookArc یک راه حل زیبا برای Macbook Life میز گرم شما است.

از طرف دیگر، اگر یک ایستگاه کاری یا لپ‌تاپ بازی دارید، احتمال زیادی وجود دارد که طبقه بالای لپ‌تاپ در تهویه نقش داشته باشد. اگر درب را ببندید، می تواند بر جریان هوا تأثیر بگذارد. برخی از لپ‌تاپ‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که وقتی صفحه نمایش باز می‌شود، پایین لپ‌تاپ را از روی میزتان بلند کنید. با این نوع طراحی، اجرای سیستم با درب بسته ایده خوبی نیست.

نمای نزدیک از گوشه پشتی لپ تاپ بازی با دریچه های قابل مشاهده.
دریچه در لپ تاپ بازی. KanishK Gupta/Shutterstock.com

اگر مطمئن نیستید، با سازنده بررسی کنید که آیا سیستم را تحت بار با درب بسته اجرا می کند یا خیر.

گرما می تواند (از لحاظ نظری) به ال سی دی آسیب برساند

حتی اگر لپ تاپ شما بتواند CPU و GPU خود را با درب بسته به اندازه کافی خنک کند، یکی دیگر از نکات این است که آیا پنل LCD در اثر نزدیک بودن به بدنه داغ لپ تاپ در حین کار آسیب می بیند یا خیر.

مانند هر دستگاه الکترونیکی، پنل های LCD دارای حداکثر دمای کارکرد ایمن هستند. اعداد دقیق از دستگاهی به دستگاه دیگر متفاوت است، اما بر اساس مشخصاتی که خواندیم، معمولاً بین 40 تا 60 درجه سانتیگراد است. از آنجایی که یک صفحه نمایش بسته لپ تاپ لایه ای از هوا را بین خود و بدنه لپ تاپ محبوس می کند، می توان تصور کرد که دمای آن شکاف می تواند به نقطه ای برسد که بر طول عمر کریستال های مایع یا پوشش صفحه نمایش تأثیر بگذارد.

البته، دشوار است به طور قاطع بیان کنید که گرمای لپ تاپ با کارایی بالا در کوتاه مدت یا بلند مدت به LCD لپ تاپ آسیب می رساند. با این حال، منطقی است که قرار دادن LCD در دمای خارج از محدوده دمای اتاق که برای آن طراحی شده است، ایده بدی است.

در مورد پدهای خنک کننده چطور؟

پدهای خنک کننده به عنوان پایه لپ تاپ با فن ها و دریچه های خنک کننده یکپارچه محبوب هستند. ایده این است که آنها گرما را از طریق دریچه‌ها و بدنه لپ‌تاپ حذف می‌کنند تا فن‌های داخلی مجبور نباشند به سختی کار کنند.

از نظر تئوری، این ایده بدی نیست، اما خیلی به طراحی دقیق خنک کننده لپ تاپ و پد خنک کننده شما بستگی دارد. حتی در این صورت، پدهای خنک کننده افت نسبتاً کوچکی در دما ایجاد می کنند و به طور مستقیم به کاهش فاصله بین صفحه نمایش و بدنه لپ تاپ شما کمکی نمی کنند.

لپ تاپ خود را به صورت شبانه یا سرور اجرا کنید

برخی از کاربران به دنبال این نیستند که لپ تاپ را با درب بسته در حالی که به صفحه نمایش خارجی متصل است راه اندازی کنند. به عنوان مثال، ممکن است از لپ تاپ قدیمی خود به عنوان یک سرور خانگی استفاده کنید یا یک کار رندر یا دانلود را رها کنید تا یک شبه اجرا شود.

با فرض اینکه مطمئن شده اید که هیچ دریچه ای مسدود نشده است (و آن را فعال کرده اید تا زمانی که درب بسته است کار کند)، می توانید لپ تاپ را با درب بسته کار کنید، اگر فقط کارهایی با شدت متوسط ​​یا کم انجام می دهد که آن را گرم نمی کند. بسیار بالا

با این حال، می‌توانید از راه میانی رفته و درب آن را به اندازه‌ای ببندید که صفحه نمایش خاموش شود، اما نه به اندازه‌ای که لپ‌تاپ را کاملاً ببندید. تا زمانی که هوای گرم مستقیماً روی صفحه نمایش تخلیه نمی شود، این باید به طور نامحدود کار کند. با این حال، کار زیادی برای جلوگیری از گرد و غبار انجام نمی دهد، بنابراین آماده باشید که لپ تاپ خود را مرتب تمیز کنید.

آیا این واقعا یک مشکل است؟

اگر لپ‌تاپ شما بیش از حد گرم می‌شود یا زمانی که درب آن را بسته‌اید، کارایی خود را کاهش می‌دهد، پس این یک مشکل است، و برای جلوگیری از این اتفاق باید به شدت درب آن را باز کنید. اگر عمدتاً نگران این هستید که قرار گرفتن در معرض گرما صفحه لپ‌تاپ شما را خراب کند، هیچ مدرک روشنی وجود ندارد که بتوانیم این موضوع را پیدا کنیم. به طور حکایتی، ما سال‌ها لپ‌تاپ‌هایی را با درب‌های بسته اجرا می‌کنیم و هرگز با خرابی نمایشگر مواجه نشده‌ایم که مستقیماً به گرما مرتبط باشد. گفته می شود، غیرممکن است که آن را به طور کامل رد کنید.

در نهایت، تنها گزینه ایمن این است که لپ تاپ خود را با درب باز اجرا کنید. علاوه بر این، اگر از یک مانیتور خارجی استفاده می کنید، این صفحه نمایش دوم را ارائه می دهد که تقریباً همیشه مفیدتر از تنها داشتن یک صفحه نمایش است. باز هم، راه اندازی لپ تاپ با درب بسته مزایای زیبایی شناختی و صرفه جویی در فضا دارد، بنابراین این مبادله بستگی به این دارد که چقدر فرم را به عملکرد خود اهمیت می دهید، یا اینکه چه کار خاصی را باید انجام دهید.

مربوط: چگونه لپ تاپ ناخالص خود را به درستی تمیز کنید

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *