Steam یک پلتفرم بازی محبوب در رایانه های شخصی برای بازی است. اگر روی رایانه شخصی شما کار نمی کند، مراحل این راهنما را برای رفع مشکل دنبال کنید.

Steam یک پلتفرم محبوب برای گیمرها در رایانه های شخصی ویندوزی است، با این حال، مواقعی وجود دارد که با وضعیتی مواجه می شوید که Steam در ویندوز 11 کار نمی کند.

در حالی که یکی از بزرگترین فروشگاه های بازی های ویدیویی است و شامل اجزای اجتماعی است، گاهی اوقات به درستی کار نمی کند. بنابراین ممکن است لازم باشد با بازی‌هایی که راه‌اندازی نمی‌شوند و خطاهای خاصی که در مسیر بازی شما قرار می‌گیرند مقابله کنید.

اگر با مشکل کار نکردن Steam در ویندوز 11 مواجه هستید، ما شش راه برای رفع عدم کارکرد Steam در ویندوز 11 داریم.

1. Steam را مجددا راه اندازی کنید

عوامل متعددی می‌تواند مانع از راه‌اندازی بازی‌ها در Steam شود، از جمله فایل‌های از دست رفته بازی، درایورهای قدیمی GPU و مشکلات سازگاری سیستم. مشکل اصلی که تجربه خواهید کرد بازی هایی است که اصلاً راه اندازی نمی شوند.

اگر با راه‌اندازی نشدن بازی‌های استیم مشکل دارید، برخی از بهترین راه‌حل‌هایی را به شما نشان می‌دهیم که می‌توانید برای شروع دوباره کارها استفاده کنید تا بتوانید بازی خود را اجرا کنید. یک راه حل آسان برای بازی هایی که راه اندازی نمی شوند، راه اندازی مجدد کلاینت Steam است. علاوه بر رفع بازی‌هایی که راه‌اندازی نمی‌شوند، این گزینه می‌تواند خطاهای دیگری را که ممکن است با Steam در ویندوز 11 با آن مواجه شوید برطرف کند.

برای راه اندازی مجدد سرویس گیرنده Steam در ویندوز 11، از این مراحل استفاده کنید:

 1. استفاده کنید Esc + Shift + Control برای باز کردن Task Manager.
 2. هنگامی که Task Manager راه اندازی شد، کلیک راست کنید Steam (32 بیتی) یا Steam (64 بیتی) و کلیک کنید پایان کار از منوی زمینهSteam در ویندوز 11 کار نمی کند
 3. پس از پایان تمام فرآیندهای Steam، دکمه را فشار دهید کلید ویندوز یا کلیک کنید دکمه شروع، نوع بخارو روی آن کلیک کنید برنامه استیم زیر بهترین مسابقه بخش برای راه اندازی مجدد آنSteam در ویندوز 11 کار نمی کند

پس از انجام مراحل بالا، ببینید که آیا بازی های شما راه اندازی می شود یا اینکه آیا خطا وجود دارد یا خیر. اگر Steam کار نمی کند، با یکی از راه حل های زیر ادامه دهید.

2. یکپارچگی فایل بازی را برای رفع عدم کارکرد Steam در ویندوز 11 تأیید کنید

اگر بازی راه اندازی نشود ممکن است خود فایل بازی خراب باشد. مانند سایر فایل های برنامه، یک بازی ممکن است به دلیل بدافزار، حذف تصادفی و دلایل دیگر خراب شود. خوشبختانه، Steam دارای ابزاری است که به شما امکان می دهد صحت فایل های بازی را تأیید کنید.

برای تایید یکپارچگی فایل بازی در Steam، از این مراحل استفاده کنید:

 1. باز کن بخار و منتظر بمانید تا صفحه اصلی راه اندازی شود.
 2. روی بازی که در ستون سمت راست مشکل دارد کلیک راست کرده و انتخاب کنید خواص از منوSteam در ویندوز 11 کار نمی کند
 3. کلیک کنید بر روی فایل های محلی گزینه در ستون سمت چپ و کلیک کنید بررسی صحت فایل های بازی دکمه سمت راست
 4. منتظر بمانید تا Steam اسکن کند و آن را بررسی کنید تا یکپارچگی فایل بازی را تأیید کنید. شما می توانید پیشرفت فرآیند اعتبار سنجی را مشاهده کنید، اما توجه داشته باشید که بسته به بازی ممکن است چندین دقیقه طول بکشد.

اگر بازی خوب اجرا شود، فایل های با موفقیت تایید شده را نشان می دهد. با این حال، اگر یک فایل بازی خراب شده باشد یا فایل‌های مفقودی وجود داشته باشد، Steam فایل را دوباره برای شما دانلود می‌کند.

Steam در ویندوز 11 کار نمی کند

3. بازی ها را به عنوان Administrator اجرا کنید

بازی‌های استیم ممکن است کار نکنند، اگر امتیازات بالایی برای فهرست بازی نداشته باشند. در آن نمونه، می توانید فایل بازی را به عنوان مدیر اجرا کنید.

قبل از ادامه، ممکن است بخواهید ابتدا کنترل حساب کاربری (UAC) را غیرفعال کنید یا کلیک کنید آره هنگامی که ظاهر می شود.

برای اجرای بازی های Steam به عنوان مدیر:

 1. راه اندازی بخار، روی آن راست کلیک کنید بازی شما مشکل دارید و انتخاب کنید مدیریت > مرور فایل های محلی.
 2. برای یافتن پوشه بازی به پوشه بازی بروید EXE فایل، کلیک راست روی آن و انتخاب کنید خواص از منوی زمینهSteam در ویندوز 11 کار نمی کند
 3. کلیک کنید بر روی سازگاری هنگامی که بازی است خواص پنجره باز می شود انتخاب کنید این برنامه را به عنوان مدیر اجرا کنید گزینه، و کلیک کنید درخواست دادن و خوب.Steam در ویندوز 11 کار نمی کند

پس از انجام مراحل بالا، پنجره Properties را ببندید، به Steam برگردید و بازی خود را اجرا کنید.

4. از حالت سازگاری برای رفع عدم کارکرد Steam در ویندوز 11 استفاده کنید

اگر بازی‌های قدیمی‌تری در کتابخانه Steam خود دارید، ممکن است با نسخه جدید ویندوز 11 سازگار نباشند. برای رفع این مشکل می‌توانید بازی‌ها را در حالت سازگاری تنظیم کنید.

برای تنظیم بازی ها به حالت سازگاری، از این مراحل استفاده کنید:

 1. راه اندازی بخار، روی بازی دردسرساز کلیک راست کرده و انتخاب کنید مدیریت > مرور فایل های محلی از منو
 2. به محل بازی بروید EXE فایل.
 3. روی فایل بازی کلیک راست کرده و انتخاب کنید خواص.
 4. وقتی که خواص پنجره باز می شود، را انتخاب کنید سازگاری
 5. کلیک کنید بر روی این برنامه را در حالت سازگاری اجرا کنید را انتخاب کنید و نسخه سازگار ویندوز مورد پشتیبانی را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر قدیمی است و با ویندوز 7 کار می کند، آن گزینه را از منوی کشویی انتخاب کنید.
 6. کلیک درخواست دادن و خوب.

5. کش دانلود را در استیم حذف کنید

مانند سایر برنامه‌ها و دستگاه‌ها، حافظه نهان بیش از حد بارگذاری شده می‌تواند از عملکرد صحیح Steam و بازی‌ها جلوگیری کند. خوشبختانه، برنامه Steam یک راه آسان برای پاک کردن کش دانلود با دنبال کردن چند مرحله ارائه می دهد.

برای پاک کردن کش دانلود استیم:

 1. راه اندازی بخار.
 2. کلیک کنید بر روی بخار در نوار عنوان بالا سمت راست گزینه را انتخاب کرده و انتخاب کنید تنظیمات از منو
 3. کلیک دانلودها از منوی سمت چپ و کش دانلود را پاک کنید دکمه سمت راستSteam در ویندوز 11 کار نمی کند
 4. انتخاب کنید آره هنگامی که پیام تأیید ظاهر می شود. استیم در حالی که حافظه پنهان دانلود را پاک می کند مجددا راه اندازی می شود و برای شروع بازی باید دوباره وارد شوید.

6. برنامه Steam را دوباره نصب کنید

اگر Steam راه اندازی نمی شود یا اغلب خراب می شود، احتمالاً ایده خوبی است که برنامه را دوباره نصب کنید. حذف نصب برنامه ها با استفاده از یکی از گزینه های موجود در مقاله ما در مورد نحوه حذف نصب برنامه ها در ویندوز 11 ساده است. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که حذف نصب Steam بازی های شما را حذف می کند اما فایل ها را ذخیره می کند. هنگامی که وارد حساب خود می شوید، بازی های شما را می توان دوباره دانلود کرد و می توانید شروع به بازی کنید. اگر می‌خواهید مطمئن شوید بازی‌هایتان در دسترس هستند، ابتدا از آن‌ها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

پس از مراحل حذف، Steam را دانلود و بر روی رایانه شخصی خود نصب کنید. وارد حساب کاربری خود شوید و استیم و بازی های شما دوباره شروع به کار کنند.

رفع مشکل Steam Note در ویندوز 11

اگر با Steam که در ویندوز 11 کار می کند مشکل دارید، یکی از راه حل های بالا باید بازی های شما را دوباره کار کند. همچنین شایان ذکر است که گزینه دیگر به روز رسانی کارت گرافیک (GPU) است. اگر درایور ناپایدار یا قدیمی است، دریافت آخرین نسخه می تواند Steam را دوباره به کار بیاندازد.

در حالی که راه حل های بالا برای مشکلات کلی Steam و بازی ها هستند، ممکن است با یک خطای خاص مواجه شوید. به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد پیغام خطای steamui.dll بارگیری نشد را برطرف کنید. یا ممکن است بخواهید سرعت دانلود Steam را افزایش دهید. همچنین، اگر یک رابط بدون حواس پرتی می خواهید، می توانید بازی ها را در استیم مخفی کنید.

کارهای بیشتری می توانید با Steam انجام دهید تا بازی کردن. برای مثال، در مورد انتقال بازی‌های Steam به درایو دیگر یا نحوه افزودن دوستان در Steam بخوانید. اگر هنوز از ویندوز 11 استفاده نکرده اید، رفع خطای سرویس Steam در ویندوز 10 را بررسی کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *