گوگل برای رقابت با ChatGPT از بنیان‌گذارانش درخواست کمک می‌کند.

مدتی است که در حوزه تکنولوژی، نام هوش مصنوعی ChatGPT زیاد به گوش می‌رسد. ChatGPT یک سرویس چت‌بات مبتنی بر هوش مصنوعی از شرکت OpenAI است. این بات توانایی تولید متن و ترجمه زبان را دارد و می‌تواند بنا به درخواست‌های مختلف، پاسخ‌های متنی انسانی تولید کند. هوش مصنوعی GPT می‌تواند در آینده نزدیک، جایگزین جست‌وجو در گوگل شود.

توسعه هوش مصنوعی در گوگل و مایکروسافت

از این رو، چنین اتفاقی باعث شده تا گوگل که سال‌هاست به توسعه هوش مصنوعی شهرت دارد، در مقابل ChatGPT احساس خطر کند. در این میان، مایکروسافت سرمایه‌گذاری چند‌میلیارددلاری خود را در شرکت OpenAI به‌طور رسمی تأیید کرده است و قصد دارد از هوش مصنوعی در موتور جست‌وجوی بینگ و سایر محصولات خود استفاده کند.

رقابت گوگل با OpenAI بر سر ChatGPT

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، مدیران شرکت آلفابت برای ماندن در زمین بازی رقابت با OpenAI و مایکروسافت، از دو بنیان‌گذار گوگل یعنی لری پیج و سرگئی برین خواسته‌اند تا به آ‌ن‌ها کمک کنند. با بازگشت غیرمنتظره این دو بنیان‌گذار در تیم اجرایی، آن‌ها طرح اضافه‌کردن چت‌بات به موتور جست‌وجوی گوگل را تایید کرده‌اند. در خبر دیگری آمده است که گوگل قصد دارد، امسال بیش از ۲۰ محصول جدید هوش مصنوعی را روانه بازار کند و نسخه‌ای از موتور جست‌وجوی خود با قابلیت‌ چت‌بات را به نمایش بگذارد.

البته تمامی این موارد خبر از آپدیت الگوریتم های سئو :به زودی” می دهد. و این از تاثیرات chatgpt بر تولید محتوا می باشد.

چت بات ChatGPT یک انقلاب تازه در صنعت هوش مصنوعی بود. تمامی داده نشان از این دارد که گوگل نیز احتمالا بعد از مدتی نسخه ChatGPT اختصاصی گوگل را ارائه دهد و به احمال خیلی زیاد این نسخه رایگان خواهد بود.

نسخه رایگان ChatGPT از طرف گوگل می تواند از محبوبیت چت بات فعلی مایکروسافت که رایگان نیست، بکاهد.

 

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *