نحوه ریست کردن اپلیکیشن تنظیمات در ویندوز 11


برنامه تنظیمات بخش مهمی از تجربه ویندوز 11 است. اگر از کار افتاد، می‌توانید با این راهنما برنامه تنظیمات را در ویندوز 11 بازنشانی کنید.

برنامه تنظیمات در ویندوز 11 برای مدیریت و پیکربندی سیستم ویندوز 11 شما بسیار مهم است. این برنامه رابط مدرن است که به منظور جایگزینی کنترل پنل در رایانه شما برای دسترسی به تنظیمات مختلف سیستم و برنامه است.

می‌توانید ویژگی‌های سیستم و برنامه را کنترل کنید، ویژگی‌های شخصی‌سازی را برای تغییر ظاهر و احساس سیستم‌عامل مدیریت کنید و سایر تنظیمات سیستم را تغییر دهید. با این حال، گاهی اوقات برنامه تنظیمات راه اندازی نمی شود یا به طور مکرر خراب می شود.

اگر برنامه تنظیمات روی رایانه شخصی ویندوز 11 شما کار نمی کند، می توانید برنامه را در ویندوز 11 بازنشانی کنید تا کار کند. در اینجا چگونه است.

نحوه بازنشانی تنظیمات در ویندوز 11

یکی از روش‌هایی که می‌توانید برای بازنشانی تنظیمات استفاده کنید، استفاده از برنامه تنظیمات است. بنابراین، اگر بتوانید تنظیمات را راه‌اندازی کنید، اما در ناپایداری یا خراب شدن برنامه مشکل داشته باشید، این گزینه بهترین کار را دارد. اگر این اتفاق بیفتد، امیدواریم بتوانید آن را به اندازه کافی قبل از خراب شدن راه اندازی کنید.

توجه داشته باشید: برای اینکه تنظیمات را تا حد ممکن پایدار نگه دارید تا بتوانید برنامه را بازنشانی کنید، سعی کنید ابتدا ویندوز 11 را در حالت Safe mode بوت کنید.

برای بازنشانی برنامه تنظیمات در ویندوز 11:

  1. را فشار دهید کلید ویندوز روی صفحه کلید خود را باز کنید منوی شروع.
  2. تایپ کنید تنظیمات، روی آن راست کلیک کنید تنظیمات برنامه زیر بهترین مسابقه بخش، و کلیک کنید تنظیمات برنامه.برنامه تنظیمات را در ویندوز 11 بازنشانی کنید
  3. وقتی صفحه تنظیمات برنامه باز شد، سمت چپ را به پایین اسکرول کنید و روی آن کلیک کنید بازنشانی کنید دوبار دکمهبرنامه تنظیمات را در ویندوز 11 بازنشانی کنید

پس از تکمیل فرآیند بازنشانی، تمام داده ها حذف می شوند، برنامه بسته می شود و دوباره به تنظیمات کارخانه نصب می شود. پس از بازنشانی برنامه، روی آن کلیک کنید دکمه شروع یا خودت را بزن کلید پنجره برای راه اندازی تنظیمات و دیدن اینکه آیا پس از تنظیم مجدد کار می کند یا خیر.

از طرف دیگر، می توانید میانبر صفحه کلید را بزنید کلید ویندوز + I برای راه اندازی مستقیم تنظیمات.

از PowerShell برای بازنشانی برنامه تنظیمات در ویندوز 11 استفاده کنید

اگر گزینه بالا کار نکرد یا می خواهید مسیر دیگری را انتخاب کنید، می توانید از دستورات PowerShell برای بازنشانی برنامه تنظیمات در ویندوز 11 استفاده کنید.

برای بازنشانی برنامه تنظیمات با PowerShell، موارد زیر را انجام دهید:

  1. را فشار دهید کلید ویندوز، نوع پاورشلو روی آن کلیک کنید به عنوان Administrator اجرا شود گزینه در پنل سمت راستویژگی های پشتیبانی شده پاور کامپیوتر در ویندوز 11 را بررسی کنید
  2. هنگامی که PowerShell راه اندازی شد، دستور زیر را اجرا کنید و ضربه بزنید وارد.
    Get-AppxPackage *Windows.ImmersiveControlPanel* | Reset-AppxPackage

وقتی دستور را اجرا می کنید، هیچ اتفاقی نمی افتد جز یک چشمک زدن مختصر صفحه شما. صفحه تأیید وجود نخواهد داشت، اما پس از اجرای دستور، برنامه برنامه تنظیمات را مجدداً نصب کرده و به تنظیمات پیش فرض ویندوز 11 بازنشانی می کند.

پس از اجرای دستور بر روی آن کلیک کنید دکمه شروع یا فشار دهید کلید ویندوز و برنامه تنظیمات را راه اندازی کنید تا تأیید کنید که کار می کند. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که می توانید استفاده کنید کلید ویندوز + I برای راه اندازی مستقیم تنظیمات.

تعمیر ویندوز 11

بدون بازنشانی همه برنامه‌ها یا بازیابی سیستم، بازنشانی کارخانه یا بوت تمیز، با استفاده از یکی از گزینه‌های بالا، برنامه تنظیمات دوباره روی رایانه شخصی ویندوز 11 شما کار می‌کند. قبل از شروع، مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان کامل از رایانه شخصی خود دارید تا در صورت بروز مشکل، بتوانید سیستم خود را بازیابی کنید.

جنبه های دیگری از ویندوز 11 وجود دارد که ممکن است نیاز به تنظیم مجدد یا رفع آن داشته باشید. به عنوان مثال، اگر مشکلی در نوار وظیفه دارید، می توانید تنظیمات نوار وظیفه را بازنشانی کنید. بنابراین، وقتی صحبت از برنامه‌ها می‌شود، برخی از کارهایی که ممکن است برای بهبود عملکرد باید انجام دهید، غیرفعال کردن برنامه‌های راه‌اندازی یا یادگیری حذف نصب برنامه‌ها در ویندوز 11 است.

و اگر هنوز از ویندوز 11 استفاده نمی کنید، ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم. به عنوان مثال، می توانید برنامه ها را در ویندوز 10 بازنشانی کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *