نحوه رفع نقص صفحه ورود به سیستم در ویندوز


عدم وجود صفحه ورود به سیستم در ویندوز می تواند مانع از ورود شما به سایر حساب های کاربری شود. برای رفع مشکل، این راهنما را دنبال کنید.

صفحه ورود صفحه ای است که بعد از صفحه قفل ویندوز ظاهر می شود. صفحه لاگین فیلدی برای وارد کردن رمز عبور یا اعتبار پین و ورود به ویندوز در اختیار شما قرار می دهد.

با این حال، اگر هنگام تلاش برای ورود به ویندوز، صفحه ورود به سیستم از بین رفته باشد، با مشکل مواجه خواهید شد. این مشکل ممکن است پس از یک به‌روزرسانی بزرگ نرم‌افزار اتفاق بیفتد یا می‌تواند ناشی از اشکالات دیگر در ویندوز باشد.

اگر این اتفاق بیفتد، راه‌هایی را به شما نشان می‌دهیم که می‌توانید آن را برگردانید و مشکل از دست رفتن صفحه ورود به سیستم را در ویندوز برطرف کنید.

استفاده از میانبرهای صفحه کلید برای دسترسی به صفحه ورود

صفحه ورود را نمی بینید؟ می توانید از یک میانبر صفحه کلید سریع استفاده کنید تا ببینید آیا ظاهر می شود یا خیر. برای انجام این کار، فشار دهید Ctrl + Alt + Del روی صفحه کلید خود و ببینید که آیا می توانید از طریق فرمان وارد شوید.

رفع نقص صفحه ورود به سیستم در ویندوز

اگر کار نکرد، به جای آن از گزینه های زیر استفاده کنید. برای اینکه راه حل های زیر کار کنند، به شما توصیه می کنیم ابتدا ویندوز را در حالت ایمن راه اندازی کنید.

برنامه های راه اندازی ویندوز را خاموش کنید

یکی از برنامه های تنظیم شده برای راه اندازی در طول فرآیند بوت می تواند در فرآیند بوت معمولی اختلال ایجاد کند. بنابراین، می توانید وارد شوید و برنامه های راه اندازی را غیرفعال کنید.

به عنوان مثال، اگر از ویندوز 11 استفاده می کنید، راهنمای ما در مورد غیرفعال کردن برنامه های راه اندازی را بخوانید. اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید، راهنمای ما را در مورد نحوه غیرفعال کردن برنامه های راه اندازی در ویندوز 10 بخوانید.

چه از Task Manager یا برنامه تنظیمات برای غیرفعال کردن آنها استفاده می کنید، مطمئن شوید که همه آنها را غیرفعال کرده اید. هنگامی که همه چیز خاموش شد، دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید و ببینید آیا صفحه ورود به سیستم باز می گردد یا خیر. اگر می خواهید برخی از برنامه ها در هنگام بوت اجرا شوند، آنها را یکی یکی فعال کنید تا مقصر را پیدا کنید.

راه اندازی سریع را غیرفعال کنید

این راه اندازی سریع حالت قدرت هیبریدی می تواند در فرآیند بوت اختلال ایجاد کند. اگر این اتفاق بیفتد، می‌تواند باعث از دست رفتن صفحه ورود به سیستم رایانه شخصی شما شود.

برای غیرفعال کردن Fast Startup، باید آن را باز کنید صفحه کنترل از طریق منوی استارت

بعد، انتخاب کنید Power Options > کاری را که دکمه های پاور انجام می دهند را انتخاب کنید، سپس بر روی آن کلیک کنید تنظیماتی را که در حال حاضر در دسترس نیستند تغییر دهید گزینه.

رفع نقص صفحه ورود به سیستم در ویندوز

پس از آن، علامت کادر کناری را بردارید روشن کردن راه اندازی سریع (توصیه می شود) و کلیک کنید ذخیره تغییرات دکمه.

گزینه های ورود کاربر را تغییر دهید

اگر به یک راه حل سریع برای مشکل نیاز دارید تا بتوانید بعداً مشکل را عیب یابی کنید، می توانید صفحه ورود به سیستم را به طور کلی حذف کنید. می توانید این کار را با تنظیم ویندوز برای ورود خودکار انجام دهید.

این گزینه ایمن نیست و باید با دقت استفاده شود. برای استفاده از این تنظیمات باید Windows Hello را در ویندوز 10 یا 11 غیرفعال کنید.

برای تنظیم ویندوز 10 یا 11 برای ورود خودکار:

 1. از میانبر صفحه کلید استفاده کنید کلید ویندوز + R برای راه اندازی اجرا کن گفتگو
 2. تایپ کنید netplwiz و کلیک کنید خوب.رفع نقص صفحه ورود به سیستم در ویندوز
 3. از وقتی که حساب های کاربری صفحه باز می شود، علامت آن را بردارید کاربران برای استفاده از این رایانه باید یک نام کاربری و رمز عبور وارد کنند گزینه و کلیک کنید خوب.
 4. را تایپ کنید نام کاربری فیلد و رمز عبور حساب دو بار.
 5. کلیک خوب.رفع نقص صفحه ورود به سیستم در ویندوز

دستگاه را مجددا راه اندازی کنید و دیگر نیازی به صفحه ورود به سیستم نیست. در عوض، ویندوز به‌طور خودکار با نام کاربری و اعتباری که اعمال کرده‌اید وارد سیستم می‌شود.

یک حساب کاربری محلی جدید ایجاد کنید

یکی دیگر از گزینه‌های اصلاح صفحه ورود از دست رفته، افزودن یک حساب کاربری محلی جدید است. به عنوان مثال، مشکل صفحه ورود به سیستم می تواند به یک حساب کاربری با نمایه کاربر خراب مرتبط باشد.

ایجاد یک کاربر محلی یا حساب مهمان جدید به شما امکان می دهد مشکل را محدود کنید. اگر حساب کاربری جدید کار می کند، مشکل از حساب اصلی شما است.

پس از اینکه پس از استفاده از حساب کاربری برای عیب یابی، دیگر به آن نیاز ندارید، می توانید حساب کاربری را به سرعت حذف کنید.

اسکن های DISM و SFC را اجرا کنید

مشکل عدم وجود صفحه ورود به سیستم می تواند به دلیل خرابی فایل های سیستم باشد. اگر اینطور است، الف اسکن DISM و SFC می تواند با شناسایی و رفع فایل های سیستمی خراب مشکل را برطرف کند.

برای اجرای اسکن SFC و DISM در ویندوز:

 1. را فشار دهید کلید ویندوز.
 2. جستجو برای پاورشل و کلیک کنید به عنوان Administrator اجرا شود گزینه سمت راستویندوز 11 پاورشل را به عنوان مدیر اجرا می کند
 3. عبارت زیر را در ترمینال تایپ کرده و ضربه بزنید وارد روی صفحه کلید شما:
  sfc /scannow
 4. هنگامی که اسکن SFC کامل شد، ایده خوبی است که یک اسکن DISM را برای جایگزینی فایل‌های خراب یا مفقودی که SFC دریافت نکرده است، اجرا کنید. دستور زیر را در ترمینال PowerShell تایپ کرده و Enter را بزنید:
  DISM /آنلاین /Cleanup-Image /RestoreHealthسایر کاربران-ویندوز-11

پس از اتمام اسکن ها، کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید و ببینید که آیا صفحه ورود به سیستم بازگشته است یا خیر. توجه به این نکته مهم است که اسکن‌های SFC و DISM ممکن است کمی طول بکشد و مدت زمان بین سیستم‌ها متفاوت است.

رفع نقص صفحه ورود به سیستم در ویندوز

اگر صفحه ورود به سیستم از دست رفته در ویندوز را تجربه کردید، با استفاده از یکی از راه حل های بالا باید آن را بازگردانید. اگر نه، می توانید با یک نقطه بازیابی سیستم نیز بازیابی را امتحان کنید. یا اگر به مشکل رسید، می توانید ویندوز را دوباره نصب کنید.

با این حال، قبل از آن، مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان کامل از سیستم دارید تا پس از نصب تمیز، سیستم خود را بازیابی کنید.

البته، مشکلات دیگری نیز وجود دارد که می توانید در ویندوز با آنها مواجه شوید، اما ما برای شما راه حل هایی داریم. به عنوان مثال، ممکن است برای شما جالب باشد که چگونه کلید محصول ویندوز 10 کار نمی کند یا در مورد تعمیر صفحه سیاه در ویندوز 11 بیاموزید.

اگر یک گیمر هستید، نحوه رفع مصرف بالای GPU در ویندوز 11 را بررسی کنید یا در مورد تعمیر کار نکردن Steam در ویندوز 11 بیاموزید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *