چگونه تصاویر را در اسلایدهای گوگل شفاف کنیم


آیا می خواهید تغییرات ایجاد شده در ارائه Google Slides خود را پنهان کنید؟ با استفاده از این راهنما می توانید تاریخچه ویرایش خود را پنهان کنید.

ارائه Google Slides شما فقط در یک لحظه جمع نشد. این محصول بازبینی بود و روی هر اسلاید (به تنهایی یا به عنوان بخشی از یک گروه) کار می کرد تا زمانی که آماده ارائه به دیگران شود.

تاریخچه ویرایش در اسلایدهای Google تمام اصلاحات، نظرات و پیشنهاداتی را که شما و سایر همکاران ارائه کرده‌اید نشان می‌دهد. این می تواند برای ردیابی تغییرات و بازیابی نسخه های قبلی اسلایدهای شما مفید باشد. با این حال، همچنین می‌تواند اطلاعاتی را که ممکن است نخواهید فاش کنید، مانند نظرات انتقادی یا بازبینی‌های قبلی، در معرض دید قرار دهد.

Google Slides گزینه داخلی برای حذف تاریخچه ویرایش ارائه شما ندارد، اما می توانید به جای آن از برخی راه حل ها استفاده کنید. برای حذف تاریخچه ویرایش در اسلایدهای Google، مراحل زیر را دنبال کنید.

چگونه با تهیه یک کپی از ارائه خود، تاریخچه ویرایش را حذف کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای حذف تاریخچه ویرایش در اسلایدهای Google این است که یک کپی از ارائه خود تهیه کنید. با این کار یک فایل جدید بدون اتصال به فایل اصلی ایجاد می شود. فایل جدید هیچ گونه سابقه ویرایش، نظر یا پیشنهادی از فایل اصلی نخواهد داشت، اما دارای محتوا است.

برای تهیه کپی از ارائه اسلایدهای Google:

 1. ارائه Google Slides خود را باز کنید.
 2. رفتن به فایل > یک کپی تهیه کنید و انتخاب کنید که کل ارائه ذخیره شود یا فقط اسلاید فعلی.
  یک کپی از ارائه اسلایدهای Google تهیه کنید
 3. محل ذخیره کپی خود را انتخاب کنید (مانند پوشه Google Drive).
 4. نام ارائه کپی شده خود را تغییر دهید (اگر می خواهید) و گزینه های دیگر خود را انتخاب کنید، مانند اشتراک گذاری آن با همان کاربران قبلی.
 5. کلیک یک کپی تهیه کنید برای ذخیره کپی
  یک کپی در اسلایدهای Google ایجاد کنید

اکنون می توانید ارائه کپی شده خود را بدون نگرانی در مورد فاش شدن تاریخچه ویرایش خود به اشتراک بگذارید.

نحوه حذف تاریخچه ویرایش با دانلود ارائه خود به عنوان یک فایل پاورپوینت

راه دیگری که می توانید تاریخچه ویرایش در اسلایدهای Google را حذف کنید این است که ارائه خود را به عنوان یک فایل پاورپوینت دانلود کنید.

هنگامی که ارائه اسلایدهای خود را به عنوان یک فایل پاورپوینت ذخیره می کنید، تاریخچه ویرایش همراه با آن نیست. فایل پاورپوینت تنها نسخه نهایی اسلایدهای شما را بدون هیچ نظر یا پیشنهادی خواهد داشت.

برای دانلود ارائه Google Slides به عنوان یک فایل پاورپوینت:

 1. ارائه Google Slides خود را باز کنید.
 2. رفتن به فایل > دانلود > Microsoft PowerPoint (pptx.).
  اسلایدهای گوگل را به صورت pptx دانلود کنید
 3. محل ذخیره فایل پاورپوینت خود را در رایانه خود انتخاب کنید.
 4. پس از دانلود، فایل پاورپوینت جدید خود را باز کنید و خطاها را بررسی کنید.

اگر از فایل ذخیره شده راضی هستید، اکنون می توانید با خیال راحت آن را به اشتراک بگذارید – تاریخچه ویرایش گنجانده نخواهد شد.

نحوه حذف تاریخچه ویرایش با تنظیم ارائه خود فقط به عنوان نمایشگر

آخرین روش برای پنهان کردن تاریخچه ویرایش اسلایدهای Google، تنظیم ارائه خود به عنوان است فقط بیننده. این امکان به اشتراک گذاری و ارائه آن را می دهد اما بدون امکان ایجاد هیچ تغییری.

همچنین سایر اطلاعات ارائه مانند تاریخچه ویرایش و نظرات شما را پنهان می کند.

برای تنظیم ارائه خود به عنوان نمایشگر فقط در اسلایدهای Google:

 1. ارائه Google Slides خود را باز کنید.
 2. کلیک اشتراک گذاری در گوشه سمت راست بالا
  دکمه اشتراک گذاری در اسلایدهای Google
 3. در اشتراک گذاری در کادر منو، می‌توانید افراد یا گروه‌ها را با وارد کردن آدرس ایمیل آنها در زیر اضافه کنید افراد و گروه ها را اضافه کنید بخش. همچنین می توانید با کلیک کردن بر روی آن یک پیوند قابل اشتراک گذاری دریافت کنید لینک را کپی کنید.
 4. برای تنظیم مجوز برای مشاهده فقط برای یک شخص یا گروه خاص، را انتخاب کنید بیننده از منوی کشویی کنار نام آنها. با این کار مجوزهای دسترسی آنها به Viewer فقط تغییر می کند.
 5. اگر می‌خواهید مجوز را برای همه افراد دارای پیوند فقط مشاهده تنظیم کنید، آن را تنظیم کنید دسترسی عمومی ارزش به هر کسی که پیوند را داشته باشد، سپس انتخاب کنید بیننده. این اجازه را برای هر کسی که می‌تواند فقط از ویرایشگر به Viewer به پیوند دسترسی داشته باشد، تغییر می‌دهد.
 6. کلیک انجام شده وقتی تمام شد
  گزینه های اشتراک گذاری اسلایدهای Google

هر تغییری که ایجاد کنید بلافاصله اعمال می شود. وقتی ارائه خود را روی «فقط بیننده» تنظیم کنید، تاریخچه ویرایش پنهان می ماند. با این حال، یک چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که کاربران با مفسر یا ویرایشگر دسترسی همچنان می‌تواند سابقه ویرایش را مشاهده کند، بنابراین واقعاً حذف نمی‌شود.

محافظت از نسخه های خود در اسلایدهای Google

با استفاده از مراحل بالا، می‌توانید سابقه ویرایش خود را در اسلایدهای Google پنهان کنید و به شما امکان می‌دهد از حریم خصوصی ویرایش‌ها و نظرات قبلی خود محافظت کنید.

می خواهید کارها را جلوتر ببرید؟ می‌توانید مراحل دیگری را برای ایجاد ارائه‌های Google Slides چشمگیر بردارید. برای مثال، می‌توانید اسلایدهایی را در Google Slides پنهان کنید که نمی‌خواهید ارائه کنید (اما همچنان می‌خواهید نگه دارید).

اگر شخصاً ارائه می‌کنید، ممکن است بخواهید ارائه‌های Google Slides خود را با یادداشت‌هایی چاپ کنید تا در اختیار مخاطبان خود قرار دهید. اگر نمی‌خواهید خودتان صحبت کنید، حتی می‌توانید به استفاده از تبدیل متن به گفتار در اسلایدهای Google فکر کنید تا متن برای شما خوانده شود.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *