صفحه کلید در گوگل کروم کار نمی کند: 8 راه حل


اگر صفحه کلید شما در Google Chrome کار نمی کند، نمی توانید از آن استفاده کنید. اگر برای شما اتفاق افتاد، این راهنما را بررسی کنید تا به شما در رفع مشکل کمک کند.

هنگامی که صفحه کلید شما از کار می افتد، می تواند یک سردرد واقعی باشد، به خصوص زمانی که می خواهید وب را مرور کنید. متأسفانه، گاهی اوقات صفحه کلید شما هنگام استفاده از مرورگر کار نمی کند.

اگر با مشکل کار نکردن صفحه‌کلید در Chrome مواجه شدید، برخی از مراحل عیب‌یابی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا کارها دوباره کار کنند.

برخی از راه حل ها آسان هستند، در حالی که برخی دیگر نیاز به کندوکاو در تنظیمات مرورگر یا تنظیم نحوه عملکرد برنامه در پس زمینه دارند. در زیر به شما نشان خواهیم داد که چگونه صفحه کلید را در زمانی که در کروم کار نمی کند تعمیر کنید.

چرا صفحه کلید در کروم کار نمی کند؟

اگرچه گوگل کروم پرکاربردترین مرورگر وب است، اما کامل نیست. به عنوان مثال، گاهی اوقات لازم است پیوندهایی را که در کروم کار نمی کنند، اصلاح کنید. یا ممکن است نتوانید به یک صفحه وب دسترسی داشته باشید و در عوض خطای Status_Access_Violation را مشاهده کنید. و گاهی اوقات، وقتی صفحه کلید پاسخ نمی دهد، نمی توانید تایپ کنید.

مشکل می تواند خود مرورگر یا صفحه کلید شما باشد که نیاز به تنظیم دارد. در بدترین حالت ممکن است مشکل از صفحه کلید شما باشد که نیاز به تعویض دارد.

دلیلش هرچه که باشد، بیایید کارهایی را که می‌توانید انجام دهید تا دوباره راه بیاندازید و راه اندازی کنید، بررسی کنیم.

1. صفحه کلید را دوباره قرار دهید

اگر یک صفحه کلید دسکتاپ یا خارجی به یک ایستگاه اتصال وصل شده باشد، اولین قدم واضح است. کابل صفحه کلید را جدا کرده و آن را برای آسیب دیدگی بررسی کنید. اگر هوای کنسرو شده دارید، گرد و غبار موجود در درگاه را خارج کرده و آن را دوباره وصل کنید. مطمئن شوید که صدای “صدای زنگ” USB را می شنوید.

اگر باز هم کار نکرد، ممکن است مشکل از پورت کامپیوتر باشد، پس یکی دیگر را امتحان کنید.

اگر صفحه کلید بلوتوثی است، آن را جدا کرده و دوباره با رایانه خود جفت کنید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که صفحه کلید در محدوده بلوتوث قرار دارد و توسط ویندوز شناسایی می شود.

آیا یک صفحه کلید اضافی در جایی دارید؟ آن را بگیرید و Chrome را راه اندازی کنید تا ببینید آیا کار می کند یا خیر. اگر کار کرد، می‌توانید از آن صفحه‌کلید به‌عنوان یک راه‌حل استفاده کنید، در حالی که یک صفحه کلید جدید یا متفاوت دریافت می‌کنید.

2. کامپیوتر خود را راه اندازی مجدد کنید

راه اندازی مجدد کامپیوتر شما یک راه عالی برای رفع انواع مشکلات پیش آمده است. قبل از راه اندازی مجدد ویندوز 11، مطمئن شوید که کار شما ذخیره شده و از اسناد ضروری نسخه پشتیبان تهیه شده است. اگر هنوز ویندوز 11 ندارید، جای نگرانی نیست. می توانید کار و فایل های خود را ذخیره کنید و سپس ویندوز 10 را ریستارت کنید.

دکمه استارت ویندوز 11 را خاموش کنید

3. کروم را به روز کنید

به روز نگه داشتن Chrome برای حفظ حریم خصوصی و عملکرد بسیار مهم است. در حالی که به‌روزرسانی‌ها را در پس‌زمینه دریافت می‌کند، ممکن است فقط نیاز به راه‌اندازی مجدد مرورگر داشته باشید. در هر صورت، باید به صورت دوره‌ای به‌روزرسانی‌ها را به صورت دستی بررسی کنید. برای مثال، رفع مشکل صفحه کلید ممکن است با یک کلیک فاصله داشته باشد.

برای به روز رسانی گوگل کروم:

 1. کلیک کنید بر روی دکمه منو (سه نقطه) در گوشه سمت راست بالای صفحه و انتخاب کنید راهنما > درباره کروم از منوصفحه کلید در گوگل کروم کار نمی کند
 2. را درباره کروم به روز بودن صفحه به شما اطلاع می دهد. یا اگر به‌روزرسانی آماده است، باید دانلود شود.
 3. برای تکمیل فرآیند به‌روزرسانی، باید مرورگر را مجدداً راه‌اندازی کنید.Status_Access_Violation را در کروم برطرف کنید

4. کش گوگل کروم را پاک کنید

اگر اخیراً کش کروم را پاک نکرده‌اید، با سابقه، کوکی‌ها و سایر داده‌های مرور پر می‌شود. هنگامی که مسدود می شود، می تواند باعث شود برنامه Chrome به درستی کار نکند – از جمله سخت افزار ورودی مانند صفحه کلید. علاوه بر ارائه حریم خصوصی بیشتر، پاک کردن کش کروم عملکرد را بهبود می بخشد و به عملکرد صحیح مرورگر کمک می کند.

برای پاک کردن کش گوگل کروم:

 1. راه اندازی کروم، کلیک کنید بر روی دکمه منو (سه نقطه)، و به ابزارهای بیشتر > پاک کردن داده‌های مرور.صفحه کلید در گوگل کروم کار نمی کند
 2. وقتی که پاک کردن داده های مرور صفحه نمایش بالا می آید، انتخاب کنید پایه ای، انتخاب کنید همیشه برای محدوده زمانی، و روی آن کلیک کنید اطلاعات روشن دکمه.صفحه کلید در گوگل کروم کار نمی کند
 3. اگر کار نکرد، به عقب برگردید، انتخاب کنید پیشرفته، و تمام موارد داده های مرور را پاک کنید.صفحه کلید در گوگل کروم کار نمی کند

5. از حالت ناشناس استفاده کنید و برنامه های افزودنی را غیرفعال کنید

افزونه‌های کروم زیادی وجود دارد و قابلیت‌هایی را به مرورگر اضافه می‌کنند که بومی نیستند. همه ما افزونه های مورد علاقه خود را داریم. با این حال، آنها برابر ایجاد نمی شوند. برخی از برنامه‌های افزودنی کدگذاری ضعیفی دارند یا به طور مرتب برای رفع اشکال به‌روزرسانی نمی‌شوند. به عنوان مثال، ممکن است یک برنامه افزودنی مشکل دار داشته باشید که می تواند باعث شود صفحه کلید در Google Chrome کار نکند.

هنگامی که Chrome را در حالت ناشناس راه اندازی می کنید، علاوه بر اینکه سابقه مرور را ذخیره نمی کند، همه برنامه های افزودنی را غیرفعال می کند. ناشناس برای غیرفعال کردن برنامه‌های افزودنی مشکل‌ساز ارزشمند است.

برای راه‌اندازی Chrome در حالت ناشناس:

 1. کلیک راست کنید نماد کروم از نوار وظیفه و انتخاب کنید پنجره حالت ناشناس جدید گزینه.صفحه کلید در گوگل کروم کار نمی کند
 2. یا روی آن کلیک کنید دکمه منو (سه نقطه)، انتخاب کنید پنجره حالت ناشناس جدید، یا فشار دهید Ctrl + Shift + N.صفحه کلید در گوگل کروم کار نمی کند
 3. کلیک کنید بر روی دکمه منو (سه نقطه) از پنجره ناشناس و به ابزارهای بیشتر > برنامه‌های افزودنی.
 4. وقتی که برنامه های افزودنی صفحه باز می‌شود، همه برنامه‌های افزودنی فعال را با خاموش کردن آن خاموش کنید.صفحه کلید در گوگل کروم کار نمی کند
 5. همچنین، این زمان را صرف حذف افزونه هایی کنید که دیگر استفاده نمی کنید. بعد، روی برداشتن را فشار دهید و کلیک کنید برداشتن دوباره برای تایید حذف آن.صفحه کلید در گوگل کروم کار نمی کند

هنگامی که برنامه‌های افزودنی را غیرفعال یا حذف کردید، هربار یک برنامه افزودنی را روشن کنید و Chrome را راه‌اندازی کنید. یکی یکی ادامه دهید تا متوجه شوید که چه چیزی باعث می شود صفحه کلید در Google Chrome کار نکند.

6. شتاب سخت افزاری را غیرفعال کنید

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود صفحه کلید شما در کروم کار نکند، ویژگی شتاب سخت افزاری است. بنابراین خاموش کردن آن ممکن است دوباره کارها را شروع کند.

برای غیرفعال کردن شتاب سخت افزاری در کروم:

 1. راه اندازی کروم، کلیک کنید بر روی دکمه منو (سه نقطه)، و انتخاب کنید تنظیمات از منو
 2. وقتی که تنظیمات صفحه باز می شود، کلیک کنید سیستم در سمت چپ و خاموش کنید هر گاه امکان داشت از شتاب سخت افزار استفاده کنید گزینه سمت راست
 3. کلیک کنید بر روی راه اندازی مجدد دکمه برای راه اندازی مجدد مرورگر.

7. جلوگیری از اجرای کروم در پس زمینه

اگر صفحه‌کلید در Google Chrome کار نمی‌کند، مشکل شما را به برنامه‌های دیگر دنبال می‌کند، باید از اجرای آن در پس‌زمینه جلوگیری کنید.

برای توقف اجرای Chrome در پس‌زمینه:

 1. کلیک کنید بر روی دکمه منو (سه نقطه) و انتخاب کنید تنظیمات.صفحه کلید در گوگل کروم کار نمی کند
 2. وقتی که تنظیمات صفحه باز می شود، روی آن کلیک کنید سیستم گزینه سمت چپ
 3. در قسمت سمت راست، آن را خاموش کنید وقتی Google Chrome بسته است، به اجرای برنامه‌های پس‌زمینه ادامه دهید تعویض.
 4. راه اندازی مجدد کروم و ببینید که آیا مشکل حل شده است.

8. بازنشانی گوگل کروم

اگر هیچ یک از گزینه های بالا کار نکرد، می توانید Chrome را بازنشانی کنید. احتمالاً بهتر است از این به عنوان گزینه نهایی استفاده کنید زیرا چیزهای زیادی از دست خواهید داد. بازنشانی مرورگر را به حالت اولیه‌ای که در زمان نصب بود برمی‌گرداند. با این کار صفحه راه اندازی، صفحه برگه جدید، برگه های پین شده، حافظه پنهان و همه برنامه های افزودنی بازنشانی می شود.

با این حال، روی نشانک‌ها، تاریخچه یا رمزهای عبور ذخیره‌شده تأثیری نخواهد داشت.

برای بازنشانی Chrome، از این مراحل استفاده کنید:

 1. کلیک کنید بر روی دکمه منو (سه نقطه) در گوشه بالا سمت راست و انتخاب کنید تنظیمات.صفحه کلید در گوگل کروم کار نمی کند
 2. وقتی که تنظیمات صفحه باز می شود، روی آن کلیک کنید ریست و پاکسازی کنید گزینه سمت چپ
 3. در سمت راست، روی تنظیمات را به پیش فرض اصلی خود بازگردانید گزینه.
 4. Chrome پیامی را نمایش می دهد که به شما اطلاع می دهد عمل بازنشانی چه کاری انجام می دهد. اگر با آن مشکلی ندارید، روی آن کلیک کنید تنظیمات را بازنشانی کنید دکمه.

دریافت بیشتر از Google Chrome

اگر با مشکل کار نکردن صفحه کلید در Google Chrome مواجه شدید، می‌توانید راه‌حل‌های مختلفی را برای عملکرد صحیح آن امتحان کنید. یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که برنامه کروم را حذف نصب کرده و دوباره آن را نصب کنید.

مرورگر گوگل کروم فقط برای پاسخ دادن به سوالات یا یافتن ویدیوهای سرگرم کننده گربه مناسب نیست. برای بسیاری، این بخشی حیاتی از گردش کار روزانه آنها برای انجام کارها است.

اگر زیاد از کروم استفاده می کنید، ممکن است علاقه مند باشید که کروم را سریعتر کنید. و در مورد سرعت صحبت کردن، در مورد افزودن میانبرهای صفحه کلید به نشانک ها بیاموزید.

همچنین، اگر گوگل نتایج جستجوی مورد نیاز را به شما نمی دهد، می توانید موتورهای جستجوی سفارشی را به کروم اضافه کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *