نام های گیج کننده فرآیند در Task Manager در رایانه های شخصی ویندوز غیر معمول نیست. اگر در مورد “yourphone.exe” کنجکاو هستید، در این راهنما برای شما پاسخ هایی داریم.

وقتی Task Manager را باز می کنید و کارهای ناآشنا را در برگه Processes مشاهده می کنید، احساس نگرانی قابل درک است. یکی از این فرآیندها که ممکن است توجه شما را جلب کند این است yourphone.exe.

خبر خوب این است که yourphone.exe (همچنین نامیده می شود لینک تلفن) بدافزار نیست. در واقع، این بخشی از یک ویژگی داخلی در ویندوز 10 و ویندوز 11 است.

اما داستان پشت yourphone.exe چیست؟ میشه حذفش کنی آیا بر عملکرد سیستم تأثیر می گذارد؟ ما دقیقاً توضیح می‌دهیم که yourphone.exe (پیوند تلفن) چیست و در رایانه شخصی ویندوز 10 یا ویندوز 11 شما چه می‌کند.

Yourphone.exe چیست؟

قبل از شروع، مهم است که توجه داشته باشید که فرآیند yourphone.exe به عنوان تغییر نامگذاری شده است لینک تلفن. هنوز هم همین است و اگر ویندوز یا برنامه‌های آن را به‌روزرسانی نکرده‌اید، ممکن است همچنان yourphone.exe را ببینید. با این حال، اگر سیستم خود را به روز نگه دارید، به صورت Phone Link نمایش داده می شود.

هنگامی که Task Manager را برای پایان دادن به یک کار برای بهبود عملکرد یا به دلایل دیگر راه اندازی می کنید، ممکن است متوجه شده باشید لینک تلفن در حال اجرا شاید قبلاً آن را ندیده باشید و فکر کنید که آیا مقصر یک سیستم کند یا ناپایدار است.

Yourphone.exe چیست؟

Phone Link (yourphone.exe) یک فرآیند معتبر مایکروسافت است که به برنامه Your Phone قدرت می دهد. تلفن شما به شما این امکان را می دهد که تلفن اندرویدی خود را به سیستم ویندوز خود برای انتقال عکس ها، پیام ها و سایر فایل ها متصل کنید. علاوه بر این، می توانید از آن برای اجرای برنامه ها در دستگاه اندرویدی خود از صفحه ویندوز استفاده کنید.

می توانید از ویژگی Phone Link برای اتصال آیفون استفاده کنید، اما به دلیل بسته بودن اکوسیستم اپل، گزینه ها محدود هستند.

وقتی فرآیند Phone Link را در Task Manager اجرا می‌کنید، به این معنی است که برنامه Phone Link (تلفن شما) روی سیستم شما اجرا می‌شود. وقتی برنامه را ببندید، روند در Task Manager متوقف می شود. همچنین می‌توانید فرآیند Phone Link را در Task Manager به پایان برسانید و اجرای برنامه متوقف می‌شود.

لینک تلفن در حال اجرا در ویندوز 11

چگونه اپلیکیشن Phone Link (تلفن شما) را غیرفعال کنیم

هنگامی که یک رایانه شخصی جدید با ویندوز 11 دریافت می کنید یا یک نصب تمیز انجام می دهید، برنامه Phone Link را به نوار وظیفه پین ​​می کنید. با این حال، اگر می خواهید آن را از سر راه بردارید یا غیرفعال کنید، می توانید.

برای حذف آن از نوار وظیفه، روی آن راست کلیک کنید نماد پیوند تلفن در نوار وظیفه و انتخاب کنید برداشتن پین از نوار وظیفه از منوی ظاهر شده

Yourphone.exe چیست؟

اگر می‌خواهید بعداً نماد را دوباره در نوار وظیفه پین ​​کنید، روی آن کلیک کنید شروع کنید را فشار دهید و جستجو کنید لینک تلفن. وقتی برنامه Phone Link نمایش داده شد، روی آن کلیک کنید پین کردن به نوار وظیفه گزینه سمت راست

یا می توانید دکمه را فشار دهید کلید ویندوز، جستجو کنید لینک تلفن، روی آن راست کلیک کنید لینک تلفن برنامه زیر بهترین مسابقه بخش، و انتخاب کنید پین کردن به نوار وظیفه از منو

Yourphone.exe چیست؟

توقف اجرای پیوند تلفن در پس‌زمینه

برای حذف نماد Phone Link و بهبود عملکرد، می‌توانید اجرای آن را در پس‌زمینه غیرفعال کنید. با این کار آن را از قسمت Processes Task Manager نیز حذف می کنید.

برای غیرفعال کردن اجرای Phone Link در پس‌زمینه ویندوز 10:

 1. باز کن تنظیمات و حرکت کنید به حریم خصوصی > برنامه های پس زمینه.
 2. لیست برنامه ها را به پایین اسکرول کنید و آن را تغییر دهید لینک تلفن برنامه به خاموش Yourphone.exe چیست؟

برای غیرفعال کردن اجرای Phone Link در پس‌زمینه ویندوز 11:

 1. را فشار دهید کلید ویندوز یا فشار دهید شروع کنید را فشار دهید و راه اندازی کنید تنظیمات.تارت تنظیمات ویندوز 11
 2. هدایت به برنامه ها > برنامه های نصب شده و جستجو کنید لینک تلفن.
 3. کلیک کنید بر روی سه نقطه کنار برنامه Phone Link را فشار دهید و انتخاب کنید گزینه های پیشرفته از منو
 4. روی منوی کشویی زیر کلیک کنید اجازه دهید این برنامه در پس زمینه اجرا شود گزینه و انتخاب کنید هرگز.Yourphone.exe چیست؟

Phone Link را از ویندوز 11 حذف کنید

اگر غیرفعال کردن برنامه Phone Link (تلفن شما) کافی نیست و هرگز از آن استفاده نمی کنید، می توانید آن را از سیستم ویندوز خود حذف نصب کنید. فرآیند با استفاده از مراحل زیر ساده است.

برای حذف Phone Link از ویندوز 11:

 1. را فشار دهید کلید ویندوز یا فشار دهید شروع کنید را فشار دهید و جستجو کنید پاورشل.
 2. کلیک کنید بر روی به عنوان Administrator اجرا شود گزینه از ستون سمت راست.اسلات های حافظه موجود را در ویندوز 11 پیدا کنید
 3. هنگامی که PowerShell راه اندازی شد، دستور زیر را تایپ کرده و Enter را بزنید:
  Get-AppxPackage Microsoft.YourPhone -AllUsers | Remove-AppxPackage

 4. پس از حذف برنامه، دیگر روی سیستم شما ظاهر نمی شود و دیگر آن را در Task Manager نخواهید دید.
 5. اگر می‌خواهید در آینده دوباره نصب کنید، می‌توانید برنامه Phone Link را از فروشگاه مایکروسافت دانلود کنید.Yourphone.exe چیست؟

مدیریت فرآیندها در ویندوز

چندین فرآیند بر روی رایانه شخصی ویندوز شما اجرا می شود، و به طور کلی، قرار است اجرا شوند. با این حال، ممکن است با فرآیندی مواجه شوید که از آن مطمئن نیستید یا اطلاعات بیشتری در مورد آن می خواهید. وقتی صحبت از Phone Link (yourphone.exe) به میان می آید، یک جزء معتبر از سیستم شما (نه بدافزار) است و می توان با خیال راحت آن را به حال خود رها کرد، اما در صورت تمایل می توانید آن را حذف کنید.

فرآیندهای دیگری وجود دارد که ممکن است در مورد آنها اطلاعات بیشتری بخواهید. به عنوان مثال، نحوه استفاده از DCCW.exe برای کالیبره کردن مانیتور را بررسی کنید. یا شاید بخواهید بدانید atiesrxx.exe چه کاری انجام می دهد یا شاید جزء DbxSvc.exe.

ممکن است برخی از فرآیندها بدلیل نامگذاری عجیب، مانند MoUsoCoreWorker.exe یا WmiPrvSE.exe، بدافزار ظاهر شوند.

اگر سؤال دیگری دارید، راهنمای ما در مورد سایر فرآیندهای در حال اجرا در ویندوز را بررسی کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *