بنیاد رزبری پای

برنامه نویسی می تواند یک مهارت دشوار برای یادگیری باشد، به خصوص برای افراد جوان. اگر به دنبال یادگیری هستید، یا می خواهید به فرزندان خود آموزش دهید، ابزار جدیدی توسط بنیاد Raspberry Pi می تواند مفید باشد.

بنیاد Raspberry Pi، کد ویرایشگر را راه‌اندازی کرده است، یک ابزار برنامه‌نویسی آنلاین که به شما امکان می‌دهد کد بنویسید و به سرعت آن را امتحان کنید. به هیچ وجه نیازی به تنظیمات ندارد – فقط وب سایت را فعال کنید، کدی را بنویسید (یا پیست کنید) و آن را اجرا کنید. این رابط کاربری بسیار ساده ای دارد و اساس آن در واقع ابزاری عالی برای بچه ها و نوجوانانی است که می خواهند با کد بازی کنند و همچنین برای دانش آموزان مدارس و زبان آموزان در خانه.

تصویر ویرایشگر کد Raspberry Pi
رزبری پای

در حال حاضر این ابزار فقط با کد پایتون کار می کند. با این حال، زبان های دیگری مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت نیز در آینده نزدیک اضافه خواهند شد. همراه با پایتون، این سه زبان برای توسعه وب ضروری تلقی می شوند و اغلب در لیست کوتاه زبان های برنامه نویسی برای انتخاب مبتدی ذکر می شوند. زیرا در نهایت، این ابزاری است که برای مبتدیان دوستانه است. همچنین می تواند مفید باشد حتی اگر شما یک بچه نیستید، بلکه فردی است که فقط به دنبال یادگیری نحوه کدنویسی به تنهایی است و می خواهد یک جعبه شنی برای آزمایش کدها داشته باشد.

Raspberry Pi در یک پست وبلاگ گفت: “ما همچنین در حال برنامه ریزی برای اضافه کردن ویژگی هایی مانند به اشتراک گذاری پروژه و همکاری هستیم که می دانیم جوانان دوست خواهند داشت. ما می‌خواهیم ویرایشگر ایمن، در دسترس و متناسب با سن باشد. از آنجایی که حفاظت همیشه هسته اصلی کاری است که انجام می‌دهیم، تنها زمانی ویژگی‌های جدید را در دسترس قرار می‌دهیم که از مطابقت آن‌ها با کد طراحی متناسب با سن ICO و سیاست‌های حفاظتی ما اطمینان حاصل کنیم.» همچنین کار مداومی برای بهبود عملکرد در رایانه های شخصی رده پایین، از جمله بردهای Raspberry Pi خود بنیاد، در حال انجام است.

اگر به نظر می رسد چیزی است که می خواهید امتحان کنید، از وب سایت بنیاد Raspberry Pi دیدن کنید تا آن را بررسی کنید.

منبع: Raspberry Pi

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *