, PPPoE چیست؟, محتوا مارکتینگ


Tech پر از کلمات اختصاری است، به خصوص زمانی که صحبت از اتصال اینترنت شما به میان می آید. اگر مطمئن نیستید PPPoE چیست، راهنمای ما را بخوانید تا بیشتر بدانید.

دنیای فناوری پر از کلمات اختصاری و اولیه است.

دانستن IPSec (امنیت پروتکل اینترنت) از DDoS (منع سرویس توزیع شده) یا PaaS (پلتفرم به عنوان سرویس) از SaaS (نرم افزار به عنوان سرویس) می تواند یک PITA واقعی باشد. حتی قبل از اینکه شروع به استفاده از اتصال اینترنتی خود کنید، با چیزهایی مانند DNS (سیستم نام دامنه) یا DHCP (پروتکل پیکربندی میزبان پویا) بمباران می شوید.

بسته به ISP شما (ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی)، ممکن است لازم باشد در مورد PPPoE بدانید.

PPPoE دقیقا چیست؟ و اگر ISP شما اتصال PPPoE را در اختیار شما قرار می دهد، چگونه آن را در رایانه خود پیکربندی می کنید؟ در زیر همه چیز را توضیح خواهیم داد.

PPPoE مخفف چیست؟

, PPPoE چیست؟, محتوا مارکتینگ

PPPoE مخفف پروتکل نقطه به نقطه روی اترنت.

اگر این کار شما را عاقلانه تر نمی کند، بیایید ابتدا به سه حرف اول نگاهی بیندازیم. PPP یا پروتکل نقطه به نقطه، یک پروتکل ارتباطی برای شبکه های کامپیوتری است که مستقیماً دو روتر را به هم متصل می کند. اگر به اندازه کافی بزرگ شده اید که از اینترنت تلفنی استفاده کنید، احتمالاً اتصال شما به ISP شما یک اتصال PPP بوده است.

PPPoE گسترش پروتکل اصلی PPP است که امکان اتصال نقطه به نقطه را به چندین کاربر از طریق اترنت فراهم می کند. به جای اتصال یک به یک با PPP، PPPoE اجازه ایجاد یک اتصال یک به چند را می دهد.

PPPoE برای چه مواردی استفاده می شود؟

همانطور که PPP توسط ISPها برای ایجاد اتصال اینترنتی برای مشترکین تلفنی استفاده می شد، PPPoE به ISPها اجازه می دهد تا دسترسی به اینترنت پرسرعت را برای چندین کاربر فراهم کنند. این به ISP اجازه می دهد تا داده های استفاده شده توسط هر کاربر مختلف را ردیابی کند، به ISP اجازه می دهد تا هزینه استفاده را به طور دقیق شارژ کند، یا زمانی که به محدودیت های دانلود رسیده است، اتصال را قطع کند.

PPPoE همچنین به ISP های مختلف اجازه می دهد تا خدمات خود را بر روی زیرساخت شرکت دیگری ارائه دهند. برای مثال، شما و همسایه‌تان می‌توانید از طریق یک کابل متصل باشید، اما اتصالات PPPoE آن‌ها به ISP‌های مختلف است، بنابراین می‌توانند توسط ISP که با آن ثبت‌نام کرده‌اند صورت‌حساب دریافت کنند.

چگونه می توانم بفهمم ISP من از PPPoE استفاده می کند؟

یک راه ساده برای تشخیص اینکه آیا ISP شما از PPPoE استفاده می کند وجود دارد—برای دسترسی به اینترنت به نام کاربری و رمز عبور نیاز دارید. به این ترتیب ISP شما دقیقاً مشخص می کند که چه کسی هر اتصال PPPoE را ایجاد می کند، و دقیقاً مانند نام کاربری و رمز عبور مورد نیاز برای اتصالات شماره گیری PPP قدیمی است.

این رمز عبور Wi-Fi یکسان نیست. اگر ISP شما از PPPoE استفاده می کند، حتی اگر رایانه خود را مستقیماً با کابل اترنت به روتر خود متصل کنید، نمی توانید به اینترنت دسترسی داشته باشید. البته، مگر اینکه قبلاً آن را با نام کاربری و رمز عبور صحیح پیکربندی کرده باشید. برای یک ISP که از PPPoE استفاده نمی‌کند، وقتی از طریق اترنت به روتر خود متصل می‌شوید، می‌توانید بدون نیاز به وارد کردن هیچ گونه اعتباری به اینترنت دسترسی داشته باشید.

اگر ISP شما از PPPoE استفاده می کند، قبل از اینکه بتوانید به اینترنت دسترسی داشته باشید، باید رایانه خود را با نام کاربری و رمز عبور خود پیکربندی کنید.

نحوه پیکربندی PPPoE در ویندوز

اگر از رایانه ویندوزی استفاده می کنید، می توانید اتصال PPPoE خود را با استفاده از آن پیکربندی کنید تنظیمات برنامه

برای پیکربندی PPPoE در ویندوز 11:

 1. باز کن تنظیمات برنامه
 2. از منوی سمت چپ، را انتخاب کنید شبکه و اینترنت.
  , PPPoE چیست؟, محتوا مارکتینگ
 3. کلیک Dial-Up.
  , PPPoE چیست؟, محتوا مارکتینگ
 4. انتخاب کنید یک اتصال جدید راه اندازی کنید.
  , PPPoE چیست؟, محتوا مارکتینگ
 5. انتخاب کنید به اینترنت متصل شوید و سپس کلیک کنید بعد.
  , PPPoE چیست؟, محتوا مارکتینگ
 6. انتخاب کنید پهنای باند (PPPoE).
  , PPPoE چیست؟, محتوا مارکتینگ
 7. را وارد کنید نام کاربری و کلمه عبور ارائه شده توسط ISP شما
  , PPPoE چیست؟, محتوا مارکتینگ
 8. کلیک اتصال و اکنون باید به اینترنت دسترسی داشته باشید.
  , PPPoE چیست؟, محتوا مارکتینگ

نحوه پیکربندی PPPoE در مک

اگر از Mac استفاده می کنید، می توانید اتصال PPPoE خود را از طریق راه اندازی کنید تنظیمات سیستم منو.

برای پیکربندی PPPoE در مک:

 1. باز کن تنظیمات سیستم.
 2. کلیک شبکه.
  , PPPoE چیست؟, محتوا مارکتینگ
 3. از منوی سمت چپ، را انتخاب کنید شبکه محلی کابلی.
  , PPPoE چیست؟, محتوا مارکتینگ
 4. در پیکربندی IPv4 کشویی، انتخاب کنید ایجاد سرویس PPPoE.
  , PPPoE چیست؟, محتوا مارکتینگ
 5. به اتصال PPPoE خود یک نام بدهید.
  , PPPoE چیست؟, محتوا مارکتینگ
 6. را وارد کنید نام کاربری و کلمه عبور ارائه شده توسط ISP شما
  , PPPoE چیست؟, محتوا مارکتینگ
 7. کلیک اتصال و اکنون باید به اینترنت دسترسی داشته باشید.
  , PPPoE چیست؟, محتوا مارکتینگ

کنترل اتصال اینترنت خود را در دست بگیرید

PPPoE چیست؟ با هر شانسی، کمی بیشتر در مورد چیستی آن و نحوه تنظیم آن برای رایانه شخصی خود می دانید. ما نمی توانستیم برای مدت طولانی بدون اتصال به اینترنت زنده بمانیم، بنابراین دانستن اینکه چگونه کارها را به خوبی اجرا کنیم بسیار مهم است.

اگر به نظر می‌رسد اینترنت شما واقعاً در حال کشیده شدن است، می‌توانید نحوه رفع کندی اینترنت در ویندوز 11 را بیاموزید. اگر برنامه‌های خاصی وجود دارد که نمی‌خواهید به اتصال اینترنت خود دسترسی داشته باشید، می‌توانید دسترسی اینترنت به برنامه‌ها را در ویندوز 11 مسدود کنید. و همیشه مهم است که اطمینان حاصل کنید که امنیت اینترنتی قوی در خانه خود دارید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *