گوگل اکنون در حال آزمایش Bard، پاسخ آن به ChatGPT OpenAI است.

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل، امروز عرضه نرم Bard را برای مجموعه ای از “تست کنندگان مورد اعتماد” اعلام کرد و با چند مثال نشان داد که این نسخه آزمایشی اولیه چگونه به نظر می رسد.

ما می‌دانستیم که این اتفاق می‌افتد، همانطور که Pichai در تماس با درآمد گوگل به این موضوع اشاره کرد.

بارد چه شکلی است

بیایید ابتدا با ظاهر آن در جستجوی Google شروع کنیم – زیرا این همان چیزی است که همه منتظر دیدن آن بودند. پس بیایید به چند مثال بپردازیم.

در اینجا اسکرین شات گوگل ارائه شده است. این نشان می‌دهد که چگونه جستجوی Googe از Bard برای پاسخ دادن به سؤالات طولانی با یک پاسخ طولانی ایجاد شده توسط هوش مصنوعی استفاده می‌کند:

جستجوی Google Bard 600x600

این اسکرین شات به شما ایده می دهد که چگونه Google می تواند Bard را مستقیماً در جستجوی Google ادغام کند.

پیچای نوشت:

«به زودی، ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را در «جستجو» خواهید دید که اطلاعات پیچیده و دیدگاه‌های متعدد را به قالب‌های قابل هضم تقطیر می‌کند، بنابراین می‌توانید به سرعت تصویر بزرگ را درک کنید و از وب بیشتر بیاموزید: مانند وبلاگ‌هایی از افرادی که هم پیانو و هم گیتار می‌نوازند، یا در یک موضوع مرتبط عمیق‌تر می‌روند، مانند مراحل شروع به‌عنوان مبتدی». گوگل گفت: «این ویژگی‌ها به زودی در جستجوی Google منتشر خواهند شد.»

در اینجا یک اسکرین شات دیگر از Google در مورد نحوه پاسخ دادن Bard به سوالات آمده است:

Google Bard Answer 800x448

در این مورد، بارد اکتشافات جدید تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا را ​​برای یک کودک 9 ساله توضیح می دهد. این اسکرین شات بیشتر یک رابط کاربری تخصصی برای تعامل کاربران با Bard خارج از جستجوی گوگل است.

همانطور که می بینید، هیچ پاسخ درستی برای این سوال وجود ندارد.

Google Bard چیست؟

گوگل توضیح می دهد که Bard یک سرویس هوش مصنوعی محاوره ای آزمایشی است که توسط LaMDA (مدل زبانی برای برنامه های گفتگو) پشتیبانی می شود.

LaMDA دو سال پیش، در سخنرانی اصلی Google I/O 2021، به‌عنوان نسل بعدی زبان و قابلیت‌های مکالمه گوگل معرفی شد. اکنون برای ایجاد این پاسخ ها برای جستجوگران استفاده می شود.

به گفته گوگل، Bard از نسخه سبک وزن LaMDA استفاده می کند که به قدرت محاسباتی بسیار کمتری نیاز دارد. گوگل گفت که این به آن‌ها اجازه می‌دهد تا کاربران بیشتری را مقیاس کنند و در عین حال بازخورد بیشتری را نیز دریافت کنند.

پیچای همچنین نوشت:

بارد به دنبال ترکیب وسعت دانش جهان با قدرت، هوش و خلاقیت مدل‌های بزرگ زبان ما است. از اطلاعات وب استفاده می کند تا پاسخ های تازه و باکیفیت ارائه دهد. بارد می تواند خروجی خلاقیت و سکوی پرتاب کنجکاوی باشد و به شما کمک کند تا اکتشافات جدید تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا را ​​برای یک کودک 9 ساله توضیح دهید، یا درباره بهترین مهاجمان حال حاضر فوتبال بیشتر بدانید و سپس تمرین کنید. تا مهارت های خود را بسازید.»

بارد تجربی است

گوگل بارها از کلمات آزمایش و آزمایش و سایر تغییرات آن در پست وبلاگ استفاده کرد.

گوگل گفت که آنها برای این “مرحله آزمایش برای کمک به ما برای ادامه یادگیری و بهبود کیفیت و سرعت Bard” هیجان‌زده هستند.

آزمایش کنندگان قابل اعتماد چه کسانی هستند؟

گوگل به ما گفت که آنها رتبه‌دهنده کیفیت جستجو نیستند. در عوض، آنها گروهی از افراد مختلف از نظر جمعیتی و جغرافیایی هستند که خارج از گوگل هستند.

این آزمایش‌کننده‌ها محصولات Google را آزمایش می‌کنند تا به Google کمک کنند تا بهبود یابد و درک کند که کاربران واقعی چگونه این محصولات را تجربه خواهند کرد. گوگل گفت که برای ارائه این آزمایش با یک تامین کننده شخص ثالث همکاری می کند.

مشخص نیست که من یا شما چگونه می‌توانیم Bard را قبل از عرضه گسترده‌تر آزمایش کنیم.

اسناد و استنادها

از گوگل پرسیدم که چگونه می‌خواهد برای پاسخ‌هایی که بارد به جستجوگران ارائه می‌کند، اسناد و/یا نقل‌قول ارائه کند. گوگل در زمان انتشار این خبر اظهار نظر فوری نداشت.

چرا ما اهمیت می دهیم

دیدن اینکه چگونه شرکت‌های جستجو و هوش مصنوعی پاسخ‌های پرسش و پاسخ انسان‌مانند را به جستجو اضافه می‌کنند بسیار جذاب است. به نظر می‌رسد جستجوی Google تا کنون رویکردی مشابه ChatGPT در پیش گرفته است، اما هنوز زود است و من انتظار دارم که تجربه کاربر و رابط‌ها به سرعت در طول زمان تغییر کنند.

اینکه چگونه گوگل ممکن است با ذکر منبع و استناد رفتار کند نیز موضوع جالبی است. گوگل سال ها از هوش مصنوعی برای نوشتن پانل های دانش استفاده کرده است، به همین دلیل است که گوگل این کار را می کند همیشه انتساب را نشان نمی دهد برای برخی از پانل های دانش

گزارش های قبلی

اوایل این هفته، ما گزارش دادیم که گوگل در نسخه خود به نام Apprentice Bard کار خود را آغاز کرده است. CNBC گزارش داد،

هنگامی که یک سؤال وارد می شود، نتایج جستجو حباب خاکستری را مستقیماً در زیر نوار جستجو نشان می دهد که پاسخ های شبیه به انسان بیشتری نسبت به نتایج جستجوی معمولی ارائه می دهد. مستقیماً در زیر آن، صفحه چندین سؤال بعدی مرتبط با سؤال اول را پیشنهاد می کند. تحت آن، نتایج جستجوی معمولی، از جمله پیوندها و سرفصل ها را نشان می دهد.

گوگل پاسخ داد:

ما مدت‌هاست که بر توسعه و استقرار هوش مصنوعی برای بهبود زندگی مردم تمرکز کرده‌ایم. ما معتقدیم که هوش مصنوعی یک فناوری بنیادی و تحول آفرین است که برای افراد، مشاغل و جوامع فوق العاده مفید است و همانطور که اصول هوش مصنوعی ما بیان می کند، باید تأثیرات اجتماعی گسترده تری را که این نوآوری ها می توانند داشته باشند در نظر بگیریم. ما همچنان به آزمایش داخلی فناوری هوش مصنوعی خود ادامه می‌دهیم تا مطمئن شویم که مفید و ایمن است و مشتاقانه منتظر به اشتراک گذاشتن تجربیات بیشتر در خارج هستیم.»

در مورد مایکروسافت و ChatGPT چطور؟

در همین حال، مایکروسافت سرمایه گذاری زیادی روی OpenAI، خالق ChatGPT انجام داد. شایعه شده است که مایکروسافت در آینده ای نزدیک GPT-4 را به نوعی به جستجوی بینگ می آورد. بسیاری از شرکت ها، به ویژه آنهایی که در جستجو هستند، پس از انفجار OpenAI که با اولین ChatGPT ایجاد شد، این فناوری ها را بسیار جدی می گیرند.

اخیراً تصاویری از رابط کاربری بینگ برای ادغام ChatGPT درز کرده بودیم.محتوا مارکتینگ

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *