8-Emerging-Web-Development-Trends-in-2022-Header


(آخرین به روز رسانی در: 25 اکتبر 2022)

دنیای توسعه وب سایت هر سال در حال تغییر است و بقای برخی مشاغل را در این عصر دیجیتال دشوار می کند. بنابراین، شرکت ها باید به توسعه وب سایت ها و ویژگی هایی مانند قیمت متغیر ووکامرس، رقابتی باقی بماند. و برای تقویت موقعیت خود در این بازار بسیار رقابتی، به یک وب سایت قوی نیاز دارید.

با این حال، شناسایی بهترین روش ها برای توسعه وب سایت هایی که می تواند برای سازمان شما مفید باشد، ممکن است ضروری باشد. بنابراین، برای صرفه جویی در وقت و تلاش شما، فهرستی از استراتژی های توسعه وب سایت را با تجزیه و تحلیل نیازهای بازار در بخش های مختلف IT گردآوری کرده ایم.

در زیر هشت روند اصلی توسعه وب را که باید در سال 2022 بررسی کنید، آورده شده است.

 1. برنامه های وب پیشرو (PWA)
 2. واقعیت مجازی
 3. جستجوی صوتی بهینه شده
 4. اینترنت اشیا
 5. تجربه حالت تاریک
 6. صفحات موبایل تسریع شده
 7. چت ربات های مجهز به هوش مصنوعی
 8. برنامه های کاربردی تک صفحه ای

#1. برنامه های وب پیشرو (PWA)

اگرچه در سال 2022 روند جدیدی نیست، برنامه های وب پیشرو (PWA) برای همیشه جایگزین برنامه های وب در آخرین نسخه خود خواهند شد، PWA به صورت آنلاین در مدت زمان مختصر کمک می کند و همچنین می تواند مستقیماً در نرم افزارهایی مانند Google Maps کار کند. شرکت هایی مانند Starbucks، Uber، Pinterest و Twitter در حال حاضر از PWA برای بهبود تجربه کاربری استفاده می کنند.

در ابتدای سال 2021، دستگاه های تلفن همراه 54 درصد از ترافیک آنلاین را تشکیل می دادند. با افزایش استفاده از تلفن های هوشمند و تبلت ها برای انجام وظایف مختلف به صورت آنلاین، ارتقاء برنامه های آنلاین به PWA ضروری است. علاوه بر تجربه کاربری بی نظیر، PWA مزایای دیگری از جمله کاهش هزینه های توسعه و رفاه شرکت را ارائه می دهد. در سال 2022، PWA با استفاده از HTML، CSS، JavaScript، React یا Angular نوشته خواهد شد.

#2. واقعیت مجازی

واقعیت مجازی (VR) یک نمایش تصویری از یک تصویر سه بعدی یا محیطی است که برای کنترل یک دستگاه الکترونیکی استفاده می شود. در سال 2022، واقعیت مجازی به شدت مورد استفاده قرار می گیرد و می توان انتظار داشت که از این فناوری در توسعه وب سایت استفاده شود.

علاوه بر مشاغل فوق، یکی دیگر از کاربردهای VR شامل جلسات تخصصی برای بهبود عملیات از راه دور است. به هر حال، همه چیز در مورد ایجاد بهترین دانش برای کاربران است و به همین دلیل واقعیت مجازی به یکی از تکنیک های ضروری در توسعه وب سایت تبدیل شده است.

#3. جستجوی صوتی بهینه شده

جستجوی صوتی آخرین سیستمی است که همه برای استفاده حداکثری از امکانات و مزایای آن استفاده می کنند. در زمان های اخیر، زمانی که همه مشغول زندگی خود هستند، جستجوی صوتی به ابزاری قدرتمند برای آسان کردن زندگی تبدیل شده است. اسپیکرهای هوشمند مانند سیری اپل و الکسای آمازون در حال حاضر جای پای محکمی در بازار تحقیقات صوتی ایجاد کرده اند و همچنان به رشد خود ادامه می دهند. Statista می گوید بازار جهانی تشخیص صدا تا سال 2026 به 27.16 میلیارد دلار خواهد رسید.

مزایای ادغام تحقیقات صوتی در پروژه توسعه وب شما: توسط آتش. به کاربران کم بینا اجازه دهید به تمام خدمات آنلاین دسترسی داشته باشند و به کاربران قدرت دهید.

#4. اینترنت اشیا (IoT)

مدت‌ها پیش تصور می‌شد که در آینده، اینترنت اشیا فرآیندی باشد که از طریق آن اشیاء غیر متصل در اینترنت با ضایعات ارتباطی برای ارسال و دریافت سوابق ارائه می‌شوند. آنها می توانند از باغ یا گلدان شما گرفته تا ماشین آلات یا بتن برای تشخیص ترک ها و نقاط ضعف متفاوت باشند. هر کسی که دارای چراغ‌های Amazon Alexa، Phillips Hue یا Google Nest باشد، می‌داند در مورد چه چیزی صحبت می‌کنم.

توسعه دهندگان در وب سایت نمی توانند مستقیماً در ساخت چنین دستگاه هایی مشارکت داشته باشند زیرا کاربران بیشتر با ارتباطات صوتی کار می کنند. با این حال، انتظار می رود که ما در توسعه برنامه هایی که از اطلاعات ماشین استفاده، تجزیه و تحلیل و نمایش می دهند، مشارکت داشته باشیم. شرکت هایی مانند Xively و BugLabs قبلاً کار روی API هایی را آغاز کرده اند که توسعه دهندگان می توانند از آنها برای اتصال به دستگاه های اینترنت اشیا استفاده کنند.

در حالی که اینترنت اشیا فرصت های زیادی را برای نوآوری باز می کند، نگرانی هایی وجود دارد، به ویژه در مورد امنیت. توسعه دهندگان وب سایت باید با چالش کمک به محافظت از تجهیزات و مبلمان ما در برابر هکرها روبرو شوند.

8-Emerging-Web-Development-Trends-in-2022-Inner-02

#5. تجربه حالت تاریک

همه شما این روند جدید در توسعه وب سایت را کشف کرده اید. سیستم تاریک محبوبیت جهانی پیدا کرده است و در سال های آینده رونمایی خواهد شد. وضعیت تیره تر برای چشم بسیار نرم تر و راحت تر است.

در طول روز بهترین عملکرد را دارد – درد چشم را کاهش می دهد و هنگام استفاده لذت بخش تر است. وب سایت های تیره تر نیازی به نور ندارند و نشت سنگ را کاهش می دهند. آنها یک طراحی رابط کاربری دوستانه و همه ویژگی های دیگر را ارائه می دهند.

فناوری های بزرگی مانند فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، گوگل و ردیت ابتدا این را انتخاب کردند و یکی از محبوب ترین فناوری های سال 2022 خواهد بود.

#6. صفحات موبایل تسریع شده (AMP)

این یکی از مراحل توسعه وب سایت است. ایده AMP افزایش سرعت صفحه و حفظ کاربران است. فناوری AMP مشابه PWA عمل می کند.

AMP ها در مقایسه با کل محصولات وب، بهترین صفحات با طراحی و پایه قالب کاربرپسند و آسان هستند. علاوه بر این، این صفحات برای دستگاه های تلفن همراه قابل تطبیق هستند و محتوای آنها نیز قابل خواندن است.

AMP یک طراحی وب سایت جدید است که نشان می دهد مردم چگونه بیشتر و بیشتر از وب استفاده می کنند. در حالی که 5G اکنون در وب فنی در دسترس است و بسیاری از برندها تصمیم می‌گیرند برنامه‌های خود را برای بهبود تجربه کاربری بسازند، افزونه AMP به کسب‌وکارها کمک می‌کند در هزینه‌های UX و برای کاربران صرفه‌جویی کنند. بنابراین، ما انتظار داریم که شاهد رقابت یک برند با محصولات کوچکتر با رهبران شناخته شده بازار باشیم.

شماره 7. چت ربات های مجهز به هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (AI) مدتی است که وجود داشته است، اما هر روز در حال پیشرفت است و شما انتظار عملکرد بهتری برای وب سایت و ارتقای هوش مصنوعی خود دارید. هوش مصنوعی به ارتقای کار یک وب سایت کمک می کند. علاوه بر این، عملکردهای دیگری نیز انجام می شود، مانند:

 • برقراری ارتباط با بازدیدکنندگان از طریق کمک فنی
 • ارائه ربات های چت برای حل مشکلات
 • جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات برای بهبود تجربه

در مقایسه، تا سال 2022، 70 درصد از وب سایت ها از فناوری هوش مصنوعی برای یافتن آسان و سریع اطلاعات استفاده خواهند کرد. اجازه دادن به چت بات ها برای استفاده از هوش مصنوعی به شما این امکان را می دهد که به سوالات مشتریان در مورد محصولات و خدمات خود پاسخ دهید.

چت بات ها بالاترین کیفیت سایت و تجربه کاربری را ارائه می دهند. در حالی که ربات‌های چت نمی‌توانند به همه سؤالات پاسخ دهند، در ساعت در دسترس هستند و به صاحبان وب‌سایت این امکان را می‌دهند که فرصت پاسخگویی به سؤالات مشتریان خود را از دست ندهند.

#8. برنامه های کاربردی تک صفحه ای

یکی از مهم ترین روندهای اخیر در توسعه وب سایت در نظر گرفته می شود، برنامه های کاربردی یک صفحه (SPA) برنامه هایی در یک وب سایت جاوا اسکریپت هستند که یک صفحه HTML را در مرورگر کاربر بارگذاری می کنند و بدون بازخوانی صفحه مورد نیاز را بازدید و به روز می کنند. SPA به طور گسترده توسط توسعه دهندگان و گوگل، فیس بوک و توییتر استفاده می شود.

SPAها علاوه بر مقرون به صرفه بودن و پیکربندی آسان، به لطف فریم ورک محبوب AngularJS، فضای سرور را کاهش می دهند و اطلاعات را در یک صفحه بدون وقفه در اختیار کاربران قرار می دهند. این مزایا باعث می شود که SPA یک برد-برد برای توسعه دهندگان و بازدیدکنندگان آنلاین باشد.

از آنجایی که خریداران آنلاین به دسترسی سریع و آسان به اطلاعات متکی هستند، انتظار داریم که SPA تا سال 2022 ادامه یابد.

جمع بندی آن

توسعه وب سایت به طور مداوم در حال تغییر است تا نیازها و انتظارات مشتریان آنلاین را برآورده کند. هدف بسیاری از این رویکردها بهبود تجربه کاربر در دستگاه‌های تلفن همراه است – برخی دیگر در آینده ممکن است بر بهبود تجربه کاربر تمرکز کنند – UX برای دستگاه‌های هوشمند یا دستگاه‌هایی که قبلاً ندیده‌ایم. اگر به روش های دوستیابی و توسعه وب سایت ادامه دهید، وب سایت شما همیشه بازدیدکنندگان را جذب و خوشحال می کند.

سایت محتوا مارکتینگ

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *