هوشمندانه‌تر کار کنید، نه سخت‌تر؟ یک برنامه بهره وری خوب می تواند به شما در انجام این کار کمک کند. در اینجا برخی از بهترین برنامه های بهره وری مک آورده شده است.

همه ما آنجا بوده‌ایم—شما سعی می‌کنید کارهایی را انجام دهید، و ناگهان، شش ساعت گذشت، و به سختی در تمام کارهایی که برای انجام آن نیاز دارید، خراشیدید. حواس‌پرتی‌ها، جریان‌های کاری ضعیف، یا عدم سازماندهی ساده می‌تواند باعث شود که بهره‌وری شما بسیار کمتر از آنچه می‌خواهید باشید.

خبر خوب این است که شما اولین کسی نیستید که این مشکل را تجربه می کنید. یک دسته کامل از برنامه ها وجود دارد که تنها هدفشان این است که به شما کمک کنند تا کارایی بیشتری داشته باشید.

از برنامه های انجام کار گرفته تا ردیاب زمان، در اینجا برخی از بهترین برنامه های بهره وری برای مک شما آورده شده است.

1. آهنربا
برنامه مگنت مک

Magnet را با قیمت 7.99 دلار دانلود کنید

مک شما می تواند با استفاده از Split View صفحه نمایش شما را با دو برنامه مختلف پر کند. این یک راه بسیار مفید برای استفاده حداکثری از صفحه نمایش خود و کاهش مدت زمانی است که برای جابجایی بین برنامه ها صرف می کنید. اگر بخواهید صفحه نمایش خود را به بیش از دو قسمت تقسیم کنید، چه؟ آنجاست آهن ربا جلو می آید.

پس از نصب، مگنت به شما امکان می‌دهد پنجره‌ها را به گوشه‌ها یا کناره‌های صفحه خود بکشید تا آن را به سه، چهار یا حتی شش در مانیتورهای فوق عریض تقسیم کنید. همچنین می‌توانید برنامه‌های خود را با استفاده از میانبرهای صفحه‌کلید قابل تنظیم یا با کلیک کردن بر روی نماد نوار منو قرار دهید. یکی از مزایای دیگر این است که می توانید پنجره های دیگر را در بالای طرح بندی صفحه تقسیم شده خود بکشید، که با Split View امکان پذیر نیست.

2. تودویست

برنامه mac todoist

Todoist را به صورت رایگان دانلود کنید (خریدهای درون برنامه ای را ارائه می دهد)

هیچ چیز مانند یک لیست خوب برای انجام کارها وجود ندارد. رضایت از چک کردن آیتم نهایی می تواند تمام تلاش و استرس شما را ارزشمند جلوه دهد. تودویست این مفهوم را می گیرد و آن را حتی بهتر می کند.

ایجاد کارها با استفاده از زبان طبیعی مانند “ایمیل به استیو درباره جشن کریسمس در چهارشنبه” سریع و آسان است. می‌توانید ایمیل و تقویم خود را پیوند دهید تا به طور خودکار وظایف را به Todoist اضافه کنید، همچنین برنامه‌هایی برای iPhone و Apple Watch نیز وجود دارد، بنابراین می‌توانید در هنگام حرکت در بالای لیست کارهای خود قرار بگیرید.

می توانید چندین پروژه ایجاد کنید که هر کدام لیست خاص خود را دارند. هر کار می تواند شامل تاریخ سررسید، برچسب پروژه، برچسب و برچسب اولویت باشد. همچنین می‌توانید یادآوری‌ها را برای کارها تنظیم کنید، اما این فقط در طرح‌های حرفه‌ای یا تجاری موجود است. کاربران رایگان می توانند حداکثر پنج پروژه فعال و حداکثر پنج همکار در هر پروژه داشته باشند. اگر به موارد بیشتری نیاز دارید، باید ارتقا دهید.

3. MindNode

برنامه mac mindnode

MindNode را به صورت رایگان دانلود کنید (خریدهای درون برنامه ای را ارائه می دهد)

آیا فکر می کنید بهره وری شما ضربه خورده است زیرا ایده های زیادی دارید و پیگیری آن برایتان سخت است؟ اگر چنین است، MindNode می تواند همان چیزی باشد که شما نیاز دارید این برنامه‌ای است که به شما کمک می‌کند ایده‌ها یا افکار تصادفی را که می‌خواهید بعداً به آن‌ها بازگردید، جذب کنید.

شما با یک ایده (یا گره) مرکزی شروع می کنید. سپس می توانید چندین ایده را به شاخه هایی که از آن گره مرکزی سرچشمه می گیرند، اضافه کنید و هر یک از این شاخه ها دوباره می توانند منشعب شوند. چیزی که در نهایت با آن مواجه می شوید یک نقشه ذهنی است که می تواند به شما کمک کند تا به هدف اصلی خود بسیار کارآمدتر برسید.

این برنامه رایگان است، اما می‌توانید آن را ارتقا دهید تا از تم‌های داخلی، برچسب‌های سفارشی و طیف وسیعی از ایموجی‌ها استفاده کنید. برای نصب MindNode در مک خود، باید از macOS Monterey یا بالاتر استفاده کنید.

4. آلفرد

برنامه آلفرد مک

آلفرد را به صورت رایگان بارگیری کنید (خریدهای درون برنامه ای را ارائه می دهد)

اگر همیشه از Spotlight برای یافتن فایل‌ها یا راه‌اندازی برنامه‌ها استفاده می‌کنید و آرزو می‌کنید که سیری کمی مفیدتر باشد، پس آلفرد ممکن است همان چیزی باشد که شما به دنبال آن هستید در قلب آن، می‌توانید Alfred را با یک ترکیب کلید میانبر ساده راه‌اندازی کنید و درست مانند Spotlight شروع به تایپ کنید.

با این حال، آلفرد می تواند خیلی بیشتر از Spotlight انجام دهد. برای مثال Trash را در Spotlight تایپ کنید، و لیستی از عبارت‌های جستجو را دریافت خواهید کرد. Trash را در Alfred تایپ کنید، Enter را فشار دهید و مستقیماً به پوشه زباله خود منتقل می شوید.

اگر ارتقاء پاورپک را بخرید آلفرد واقعاً قدرتمند می شود. این ارزان نیست، با 34 پوند برای یک مجوز (حدود 40 دلار در زمان نوشتن) اما گردش کار را باز می کند. اینها به شما امکان می‌دهند کارهای معمولی را خودکار کنید، که می‌تواند در زمان شما صرفه‌جویی کند. همچنین مجموعه عظیمی از گردش کار مفید وجود دارد که می توانید بلافاصله دانلود و استفاده کنید.

5. خرس

برنامه مک خرس

Bear را به صورت رایگان بارگیری کنید (خریدهای درون برنامه ای را ارائه می دهد)

خرس یک برنامه یادداشت برداری است که یکی از بزرگترین مشکلات یادداشت برداری تصادفی زیاد را حل می کند: چگونه می توانید دوباره همه آنها را پیدا کنید؟ خرس این مشکل را با استفاده از برچسب ها حل می کند. به سادگی یک هشتگ مانند #work در هر نقطه از یادداشت خود اضافه کنید و یک پوشه به طور خودکار با آن نام ایجاد می شود. روی پوشه #work در نوار کناری کلیک کنید و بلافاصله تمام یادداشت های حاوی آن تگ را مشاهده خواهید کرد.

می‌توانید چندین تگ به هر فایل اضافه کنید و حتی با اضافه کردن یک اسلش، پوشه‌های تودرتو ایجاد کنید، مانند #work/emails. Bear یک راه عالی برای از بین بردن سریع چیزها بدون نیاز به نگرانی در مورد سازماندهی مجدد همه آنها است. این برنامه برای iPhone و Apple Watch نیز موجود است، اما اگر می‌خواهید یادداشت‌ها را بین برنامه‌های مختلف همگام‌سازی کنید، باید به Bear Pro ارتقا دهید.

6. هازل

برنامه hazel mac

دانلود Hazel (42 دلار با یک دوره آزمایشی رایگان 14 روزه)

اگر متوجه شدید که زمان زیادی را برای جابجایی فایل‌ها در مک خود تلف می‌کنید تا همه چیز را مرتب نگه دارید، پس هازل ممکن است فقط بتواند در زمان جدی شما صرفه جویی کند. Hazel به شما امکان می‌دهد تا خودکارهایی را تنظیم کنید تا فایل‌های خود را دقیقاً در جایی که می‌خواهید بدون نیاز به بلند کردن انگشتتان قرار دهید. به عنوان مثال، اگر یک فایل فیلم را دانلود کنید، Hazel می تواند آن را مستقیماً به پوشه Movies خود منتقل کند.

علاوه بر جابجایی فایل‌ها، Hazel می‌تواند برچسب‌های رنگی اضافه کند، فایل‌ها را کپی کند، نام آنها را تغییر دهد، برچسب‌ها را اضافه یا حذف کند، فایل‌ها را به برنامه‌هایی مانند Music، Photos یا TV وارد کند یا حتی گردش‌های کاری Automator را اجرا کند.

Hazel برای یک مجوز تک کاربره 42 دلار هزینه دارد، اما اگر می خواهید ببینید که آیا برای شما کار می کند یا خیر، یک دوره آزمایشی رایگان 14 روزه وجود دارد.

7. Toggl/Timery

برنامه mac timery

Toggl را به صورت رایگان دانلود کنید

دانلود Timery به صورت رایگان (خریدهای درون برنامه ای را ارائه می دهد)

روشن کردن یک ابزار رایگان برای ردیابی زمان است که به شما امکان می دهد نحوه گذراندن وقت خود را پیگیری کنید. شما می توانید زمان صرف شده برای چندین پروژه مختلف را مستقیماً از دسکتاپ خود ثبت کنید. با این حال، مشکلی که بسیاری از کاربران با Toggl دارند این است که قسمت انتهایی آن کاربرپسندترین است.

زمان سنجی همه این مسائل را حل می کند. Toggl را به یک برنامه زیبا با ویژگی های بیشتر تبدیل می کند. می توانید تایمرهای پر استفاده خود را با یک ضربه شروع کنید و ترتیب ظاهر شدن آنها را انتخاب کنید. افزودن یا ویرایش ورودی‌های زمان و مشاهده گزارش‌های دقیق بسیار ساده است.

Timery همچنین از Apple Watch پشتیبانی می‌کند، بنابراین می‌توانید تایمرها را مستقیماً از ساعت خود شروع و متوقف کنید یا ببینید که زمان فعلی شما دقیقاً روی مچ شما کار می‌کند. Timery به macOS Monterey یا بالاتر نیاز دارد و اگرچه می‌توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید، اما برای دسترسی به همه ویژگی‌ها، باید سالانه ۹.۹۹ دلار به Timery Club ارتقا دهید.

از مک خود بیشتر دریافت کنید

اینها تنها برخی از بهترین برنامه های بهره وری مک هستند. گزینه های زیادی وجود دارد که تقریباً هر نیازی را برآورده می کند. اگر برنامه‌ای وجود دارد که دیگر نمی‌توانید بدون آن زندگی کنید، لطفاً در نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

اگر می خواهید از مک خود بهره بیشتری ببرید، نکات و ترفندهای زیادی وجود دارد که می توانید یاد بگیرید. وقتی صفحه نمایش خود را با استفاده از Magnet تقسیم می کنید، متوجه می شوید که برنامه های شما خیلی کوچک هستند؟ اگر چنین است، می توانید وضوح صفحه نمایش مک خود را تغییر دهید. اگر زمانی که می‌خواهید سازنده باشید متوجه می‌شوید که دائماً پیام‌های مزاحم دریافت می‌کنید، می‌توانید iMessage را در مک بی‌صدا کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *