نحوه مرتب سازی آهنگ های مورد علاقه در Spotify


آیا در تلاش برای یافتن آهنگ یا هنرمندان در Spotify هستید؟ شما باید جستجو را شروع کنید. از این شش نکته و ترفند برای کمک به افزایش جستجو در Spotify استفاده کنید.

Spotify یک سرویس پخش موسیقی محبوب است که دسترسی به میلیون ها میلیون آهنگ، آلبوم و پادکست را ارائه می دهد. با این حال، پیدا کردن محتوایی که می خواهید بشنوید گاهی اوقات می تواند چالش برانگیز باشد.

Spotify یک ویژگی جستجو دارد که به شما امکان می‌دهد هنرمندان، گروه‌ها و پادکست‌ها را به راحتی پیدا کنید، اما نکات و ترفندهای دیگری برای جستجوی Spotify وجود دارد که ممکن است از آنها آگاه نباشید.

برای کمک به شما در شروع کار، نکات و ترفندهای جستجوی Spotify را به شما نشان می‌دهیم که به شما امکان می‌دهد آهنگ‌ها، هنرمندان و پادکست‌هایی را پیدا کنید که ممکن است از شما دور باشند.

1. از فیلترها در Spotify در موبایل استفاده کنید

Spotify شامل یک ویژگی جستجوی فیلتر است که به شما امکان می دهد هنرمندان، لیست های پخش، آلبوم ها و آهنگ ها را کشف کنید. استفاده از فیلترها با استفاده از برنامه موبایل یا دسکتاپ Spotify یا با استفاده از سرویس گیرنده وب Spotify ساده است.

برای استفاده از فیلترها در موبایل، از این مراحل استفاده کنید:

  1. برنامه Spotify را اجرا کنید و روی آن ضربه بزنید جستجو کردن دکمه در پایین صفحه نمایش.نکات و ترفندهای جستجوی Spotify
  2. شروع به تایپ درخواست خود در قسمت جستجو در بالای برنامه کنید.
  3. اکنون می توانید روی دکمه های فیلتری که در زیر فیلد جستجو ظاهر می شوند ضربه بزنید. کار کردن از طریق فیلترها به شما کمک می کند آهنگ، لیست پخش یا پادکست مناسبی را که به دنبال آن هستید پیدا کنید.نکات و ترفندهای جستجوی Spotify

2. از فیلترها در Spotify Desktop روی دسکتاپ یا وب استفاده کنید

ویژگی فیلتر کردن به طور مشابه در نسخه دسکتاپ و وب Spotify کار می کند. می توانید از آنها برای محدود کردن نتایج و به دست آوردن آنچه به دنبال آن هستید استفاده کنید.

برای استفاده از فیلترها در Spotify برای دسکتاپ یا وب:

  1. راه اندازی Spotify و کلیک کنید جستجو کردن دکمه در پنل سمت چپ
  2. درخواست خود را در قسمت جستجو تایپ کنید.
  3. کلیک کنید روی دکمه های فیلتر در قسمت جستجو برای محدود کردن نتایج. می‌توانید از میان هنرمندان، آلبوم‌ها، آهنگ‌ها، پادکست‌ها و نمایش‌ها و موارد دیگر انتخاب کنید.نکات و ترفندهای جستجوی Spotify

3. متن آهنگ را در Spotify جستجو کنید

آیا تا به حال آهنگی در ذهنتان افتاده است که متن آن را بدانید اما نام آهنگ یا هنرمند را ندانید؟ خوب، Spotify یک ویژگی جستجوی جالب دارد که به شما امکان می دهد متن ترانه ها را در جستجوی خود تایپ کنید. همانطور که شما تایپ می کنید، آهنگ هایی را که حاوی عبارات دقیق زیر قسمت جستجو و فیلترها هستند، پر می کند.

این می تواند هر شعر یا عبارتی از آهنگ باشد، خواه یک مقدمه، گروه کر یا پل باشد – آن را تایپ کنید و Spotify بقیه کار را انجام خواهد داد. علاوه بر این، برای کمک به یافتن آهنگ، می‌توانید از ویژگی فیلترها که در بالا نشان داده شده است برای محدود کردن آن استفاده کنید.

نکات و ترفندهای جستجوی Spotify

4. Spotify را با پارامترهای پیشرفته جستجو کنید

گزینه دیگر برای جستجو در Spotify استفاده از پارامترهای پیشرفته برای محدود کردن نتایج جستجو است. می‌توانید از پارامترها در نسخه‌های دسکتاپ، وب و موبایل Spotify استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر می دانید که آلبومی چه زمانی منتشر شده است، می توانید تایپ کنید سال: 1990-1995 و استفاده کنید آلبوم ها فیلتر کنید تا آلبوم مورد نظر خود را پیدا کنید.

همچنین می توانید از پارامترهای دیگری مانند ژانر: بلوز (یا هر ژانری که می خواهید). برای مثال می توانید تایپ کنید ژانر: بلوز و انتخاب کنید لیست پخش فیلتر کنید تا یک لیست پخش بلوز خوب پیدا کنید.

یکی دیگر از مواردی که ممکن است بخواهید از آن استفاده کنید این است برچسب: کاپیتول (یا برچسبی که می‌خواهید) برای هنرمندان و آلبوم‌های آن شرکت ضبط. به عنوان مثال، ما ورودی برچسب: کلمبیا و استفاده کرد هنرمند فیلتر کنید تا لیستی از هنرمندانی که آلبوم های خود را با Capitol Records منتشر کرده اند به دست آورید.

اگر دقیقاً می دانید به دنبال چه چیزی هستید، از نقل قول های مربوط به عنوان آهنگ یا هنرمند استفاده کنید. برای مثال می توانید تایپ کنید “چکش سورتمه” برای آوردن آهنگ پیتر گابریل به همین نام. استفاده از نقل قول فقط کلمات موجود در نقل قول را برمی گرداند و به عنوان مثال، فقط “sledge” یا “چکش” را ندارد.

برای نتایج حتی بهتر، می توانید از آن نیز استفاده کنید و یا نه مولفه های.

نکات و ترفندهای جستجوی Spotify

5. از Spotify بخواهید که شما را جستجو کند

یکی دیگر از ویژگی های جالب اما کمتر شناخته شده Hey Spotify است. زمانی که در حال حرکت هستید و زمانی برای تایپ کردن ندارید، این کار مفید است. در عوض، می توانید از Spotify بخواهید آهنگی برای شما پیدا کند. هنگامی که دسترسی Spotify به میکروفون تلفن خود را فراهم کردید، می توانید مواردی مانند:هی اسپاتیفای، پخش کن (نام گروه یا هنرمند)

یا اگر می‌خواهید به پادکست گوش دهید، بگویید:هی، Spotify، Joe Rogan Experience را بازی کن،” یا هر پادکستی که می خواهید گوش دهید.

دکمه میکروفون هی اسپاتیفای

6. تاریخچه جستجوی Spotify را پاک کنید

اگر با اپلیکیشن Spotify در گوشی خود جستجوهای زیادی انجام می دهید، گاهی اوقات سابقه جستجو طولانی می شود. در آن نمونه، می توانید تاریخچه جستجوی خود را پاک کنید.

برای پاک کردن سابقه جستجوی اخیر Spotify:

  1. روی ضربه بزنید جستجو کردن نماد در پایین صفحه نمایش
  2. روی قسمت جستجو در بالای صفحه ضربه بزنید، جستجوهای اخیر ظاهر می شوند.
  3. جستجوهای فردی را با ضربه زدن بر روی آن پاک کنید ایکس در کنار نتیجهدکمه 6-hey-spotify-microphone
  4. برای پاک کردن تمام سابقه، روی ضربه بزنید جستجوهای اخیر را پاک کنید دکمه زیر نتایج تاریخچه جستجوی اخیر.

جستجوی برتر در Spotify

خواه به دنبال آهنگ، هنرمند یا برچسب خاصی هستید یا آهنگی در ذهن شما گیر کرده است، استفاده از این نکات و ترفندهای جستجوی Spotify در بالا باید نتایج جستجوی بهتری ارائه دهد. اگر آهنگی از یک هنرمند مستقل وجود دارد که مبهم است، ممکن است آنها را در Spotify پیدا نکنید. با این حال، استفاده از پارامترهای جستجوی پیشرفته بهترین نتایج را به شما می دهد.

همچنین، برخی از گروه‌ها و هنرمندان مشهور هستند که از قرار دادن موسیقی خود در سرویس خودداری می‌کنند یا محتوای خود را به‌طور مثال کشیده‌اند، مانند نیل یانگ.

نکاتی بیش از جستجوی پیشرفته برای استفاده بیشتر از Spotify وجود دارد. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید یاد بگیرید که لیست های پخش را در Spotify به هم بزنید یا نیاز به بازیابی یک لیست پخش حذف شده داشته باشید. همه لیست های پخش نیز قانونی نیستند، بنابراین به نحوه تشخیص لیست پخش جعلی نگاهی بیندازید.

Spotify در بیشتر مواقع کار خوبی انجام می دهد، اما ممکن است مشکلاتی داشته باشد. به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد Spotify Shuffle را درست کنید که کار نمی کند یا یاد بگیرید که چگونه آن را تعمیر کنید، زمانی که Spotify به طور غیرمنتظره ای متوقف می شود.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *