16 best WordPress typography plugins to improve your design


آیا به دنبال افزونه های تایپوگرافی وردپرس برای بهبود طراحی وب سایت خود هستید؟

انتخاب فونت شما نقش اساسی در طراحی وب شما دارد. بهبود تایپوگرافی وب سایت شما، خواندن سایت شما را آسان تر می کند و به بازدیدکنندگان تجربه بهتری ارائه می دهد.

در این مقاله، تعدادی از بهترین افزونه‌های تایپوگرافی وردپرس را که می‌توانید با سایت وردپرسی خود استفاده کنید، به شما نشان می‌دهیم.

چرا تایپوگرافی برای سایت وردپرسی شما مهم است؟

تایپوگرافی وب سایت شما بخش بسیار مهمی از طراحی کلی شما است. انتخاب فونت‌های زیبا و خوانا باعث افزایش تعامل وب‌سایت شما و افزایش زمان صرف کاربران در سایت شما می‌شود.

بسیاری از بهترین قالب‌های وردپرس با دسترسی به فونت‌های گوگل ارائه می‌شوند و به شما امکان می‌دهند تایپوگرافی را متناسب با نیاز خود تغییر دهید.

تنظیمات داخلی در ویرایشگر پست و صفحه وجود دارد که به شما کنترل بیشتری بر فونت‌ها و طرح‌بندی‌ها می‌دهد.

با این حال، کارهای بیشتری وجود دارد که می‌توانید با تایپوگرافی خود انجام دهید، مانند اضافه کردن زیرنویس، استفاده از کلمات کلیدی، گنجاندن پاورقی، اجازه دادن به کاربران برای تغییر اندازه فونت‌ها و موارد دیگر.

با انتخاب افزونه های مناسب وردپرس، می توانید تایپوگرافی وب سایت وردپرس خود را بدون نوشتن هیچ کدی بهبود بخشید.

با این اوصاف، بیایید نگاهی به برخی از بهترین افزونه های تایپوگرافی وردپرس که می توانید در وب سایت خود امتحان کنید بیاندازیم.

1. فونت های گوگل برای وردپرس

افزونه فونت

فونت گوگل برای وردپرس دارای کتابخانه ای با بیش از 1455 فونت شیک است که می توانید در سایت وردپرس خود استفاده کنید. این برنامه با یک پیش نمایش زنده برای هر فونت ارائه می شود تا به شما کمک کند فونت را برای عنوان و محتوای خود انتخاب کنید.

این افزونه دارای فونت های Adobe است و از هزاران فونت گوگل نیز پشتیبانی می کند. همچنین می‌توانید فونت‌های سفارشی را آپلود کنید و اندازه، رنگ، وزن و ارتفاع خط فونت را در تنظیمات افزونه تغییر دهید.

برای جزئیات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه افزودن فونت های سفارشی در وردپرس را ببینید.

معامله: اگر می‌خواهید نسخه پریمیوم افزونه را دریافت کنید، حتماً از کوپن Google Fonts for WordPress برای تخفیف 20٪ استفاده کنید.

2. wp-تایپوگرافی

wp-تایپوگرافی

wp-Typography یک افزونه رایگان تایپوگرافی وردپرس است. این به شما کنترل بیشتری بر روی کاراکترهای خاص مانند خط تیره، بیضی، نمادهای علامت تجاری، کسری و غیره می دهد.

این افزونه از بیش از 70 زبان مختلف پشتیبانی می کند و می تواند به ارائه یک تجربه خواندن بهتر برای بازدیدکنندگان شما کمک کند.

3. Zeno Font Resizer

تغییر اندازه فونت Zeno

Zeno Font Resizer به بازدیدکنندگان شما این امکان را می دهد که اندازه فونت وب سایت خود را با چند کلیک تغییر دهند. این می تواند تجربه کاربری شما را برای کسانی که متن بزرگتر را ترجیح می دهند بهبود بخشد.

این افزونه اضافه کردن گزینه تغییر اندازه فونت به نوار کناری وردپرس را آسان می کند. همچنین از jQuery استفاده می کند، بنابراین بازدیدکنندگان شما می توانند فونت را بدون بارگیری مجدد صفحه تنظیم کنند.

4. صفحه عنوان Splitter

جداکننده عنوان صفحه

Page Title Splitter یک افزونه منحصر به فرد است که به شما امکان می دهد عناوین پست های طولانی تر را به دو خط تقسیم کنید. این به شما امکان می دهد از عناوین پست های طولانی تر و توصیفی تر استفاده کنید و در عین حال مطمئن شوید که هنوز قابل خواندن هستند.

این برای همه پست ها، صفحات و عناوین نوع پست سفارشی کار می کند. این به شما کنترل کاملی بر طرح بندی عنوان خود در دسکتاپ و دستگاه های تلفن همراه می دهد.

5. عنوان ثانویه

عنوان ثانویه

Secondary Title یک افزونه ساده است که به شما امکان می دهد زیرنویس را به پست ها و صفحات خود اضافه کنید. این مورد در وب سایت های محبوبی مانند Buzzfeed، Medium، Mashable و غیره رایج است.

افزودن عناوین ثانویه یا زیرنویس ها به شما امکان می دهد عنوان خود را توضیح دهید و فرصت بهتری برای جذب خوانندگان و تشویق آنها به خواندن مطالب شما فراهم می کند.

برای جزئیات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه اضافه کردن زیرنویس برای پست ها و صفحات در وردپرس را ببینید.

6. جعبه ابزار برای تم بلوک

جعبه ابزار برای تم بلوک

Toolkit for Block Theme یک افزونه ویرایشگر بلوک وردپرس برای سفارشی کردن طرح و سبک قالب شما است. این به شما امکان می‌دهد فونت‌ها را تغییر دهید، فونت‌های Google را ادغام کنید و از سبک‌های جهانی اضافی برای ایجاد یک وب‌سایت عالی برای کسب‌وکار خود استفاده کنید.

این گزینه به شما این امکان را می دهد که فونت های Google را به صورت محلی میزبانی کنید، بنابراین می توانید هر خانواده فونت را وارد کنید و از آن در وب سایت خود استفاده کنید. این افزونه چندین گزینه دیگر برای تم های بلوک وردپرس دارد.

7. Editor Plus

ویرایشگر بیشتر

Editor Plus یک افزونه سفارشی سازی پیشرفته وردپرس است. دارای کنترل‌های تایپوگرافی و پنلی برای مدیریت ویژگی‌های فونت شماست.

این افزونه به شما امکان می دهد وزن قلم، سبک قلم، اندازه فونت، فاصله حروف، ارتفاع خط و رنگ را تغییر دهید. همچنین می توانید نمایش فونت را در اندازه های مختلف صفحه نمایش و دستگاه ها به راحتی کنترل کنید.

8. Text Hover

متن شناور

Text Hover افزونه ای است که به شما امکان می دهد یک کادر شناور متنی به محتوای خود اضافه کنید و سایت خود را تعاملی تر کنید.

این می تواند هنگام نمایش عبارات، تعاریف، توضیحات، کلمات اختصاری و موارد دیگر مفید باشد. این به خوانندگان شما کمک می کند که هنگام خواندن مقالات شما زمینه بیشتری را ارائه دهند.

9. فونت های سفارشی Adobe

فونت های سفارشی Adobe

فونت های سفارشی Adobe به شما امکان می دهد فونت های محبوب Adobe (که قبلا Typekit نام داشت) را به وب سایت خود اضافه کنید.

این افزونه با محبوب ترین صفحه سازها کار می کند، بنابراین شما یک کتابخانه فونت بزرگتر برای انتخاب در هنگام سفارشی سازی سایت خود دارید.

10. فونت عالی

فونت عالی

Font Awesome به شما امکان می دهد فونت های آیکون را به وب سایت خود اضافه کنید. فونت‌های آیکون، پیکتوگرام‌های ساده‌ای هستند که می‌توانید برای بهبود دکمه‌ها، کادرهای ویژگی، منوهای ناوبری و موارد دیگر از آنها استفاده کنید.

برای جزئیات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه افزودن آسان فونت های نماد به قالب وردپرس خود را ببینید.

11. از Any Font استفاده کنید

از Any Font استفاده کنید

استفاده از Any Font به شما امکان می دهد فونت های سفارشی را در وردپرس آپلود کنید. اگر فونت های سفارشی را در رایانه خود دانلود کرده اید که می خواهید استفاده کنید، عالی است.

همچنین می توانید از فونت های کتابخانه فونت استفاده کنید که بیش از 23000 فونت مختلف برای انتخاب دارد.

12. راهنمای سبک

راهنمای سبک

Styleguide به شما امکان می دهد فونت ها و رنگ های پوسته خود را در سفارشی ساز تم وردپرس خود سفارشی کنید.

این به شما امکان می دهد ظاهر فونت های خود را بدون نیاز به اضافه کردن CSS سفارشی به وب سایت خود تغییر دهید. با اکثر تم های وردپرس سازگار است.

13. OMGF

OMGF

OMGF افزونه ای است که فونت های گوگل شما را بهینه می کند. این به شما امکان می دهد فونت های خود را به صورت محلی میزبانی کنید تا زمان بارگذاری را افزایش دهید.

این افزونه به به حداقل رساندن درخواست‌های DNS کمک می‌کند، تغییرات طرح‌بندی را کاهش می‌دهد و از کش مرورگر برای بهبود عملکرد استفاده می‌کند. بسیار مناسب برای مبتدیان است و بی سر و صدا در پس زمینه اجرا می شود.

14. SeedProd

سایت ساز وردپرس SeedProd

SeedProd بهترین قالب وردپرس و سازنده وب سایت در بازار است. همراه با کیت های قالب آماده است که می توانید از آنها برای راه اندازی وب سایت خود تنها با چند کلیک استفاده کنید.

SeedProd همچنین بهترین صفحه ساز وردپرس است. با این افزونه می توانید صفحات سفارشی ایجاد کنید و کنترل کاملی بر ظاهر فونت های خود داشته باشید.

حتی می توانید از ویژگی متن پویا برای ایجاد تیترهای متحرک برای جذب بازدیدکنندگان خود استفاده کنید. به علاوه، شما به کل کتابخانه فونت های گوگل برای استفاده در وب سایت خود دسترسی دارید.

15. تم های رشد

ThriveThemes

Thrive Themes یک سازنده وب سایت وردپرس محبوب دارد و مجموعه ای قدرتمند از ابزارها را برای رشد تجارت آنلاین شما ارائه می دهد. این یک راه حل یک مرحله ای برای مبتدیان است که می توانند یک وب سایت تجاری راه اندازی کنند و ابزارهای رشد را به یکباره اضافه کنند.

علاوه بر این، با سازنده مسابقه، ابزار تست A/B، پلاگین گواهینامه و موارد دیگر همراه است. همه ابزارهای آنها با تم وردپرس شما یکپارچه کار می کنند.

Thrive Builder به شما امکان می دهد سبک فونت، اندازه فونت و رنگ فونت را در تنظیمات سازنده وب سایت سفارشی کنید. همچنین می توانید هر افزونه فونت سفارشی را با Thrive Themes ادغام کنید تا فونت های بیشتری را به سایت وردپرس خود اضافه کنید.

Thrive Builder به شما امکان می دهد منبع پیش فرض را برای وارد کردن فونت تغییر دهید و می توانید فونت های جدید دلخواه خود را به راحتی اضافه کنید.

16. WP Rocket

WP Rocket

WP Rocket بهترین افزونه کش وردپرس در بازار است. این بسیار برای مبتدیان است و به شما کمک می کند سرعت وردپرس را افزایش دهید.

یک گزینه کش منحصر به فرد وجود دارد که فونت های گوگل شما را با یک کلیک بهینه می کند. اگر تست سرعت وب سایت را اجرا می کنید، این یکی از رایج ترین مشکلات سرعت است که کاربران گزارش می کنند.

برای جزئیات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه نصب و راه اندازی WP Rocket در وردپرس را ببینید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا بهترین افزونه های تایپوگرافی وردپرس را برای وب سایت خود پیدا کنید. همچنین ممکن است بخواهید انتخاب های متخصص ما از بهترین برنامه های شماره تلفن کسب و کار مجازی و راهنمای ما در مورد نحوه دریافت دامنه ایمیل رایگان را ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفاً در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدیویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک

سایت محتوا مارکتینگ

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *