اکوبی

ارتقاء به ترموستات هوشمند عالی است، اما اگر از همه ویژگی‌ها استفاده نکنید، مزایای زیادی را روی میز باقی می‌گذارید. مطمئن شوید که از مزایای این ترموستات هوشمند بهره کامل می برید.

ترموستات شما نمی تواند همه چیز را به صورت خودکار انجام دهد

بسیاری از مردم یک ترموستات هوشمند دریافت می کنند زیرا به عنوان بخشی از تخفیف انرژی از شرکت برق خود به آنها پیشنهاد شده است یا در خانه های جدیدتر با سیستم های HVAC پیشرفته تر، این ترموستات فقط به همراه خانه یا آپارتمان ارائه شده است.

اگر برای تحقیق درباره همه چیزهایی که در مورد ترموستات های هوشمند و مدل خاص خود دارید تلاش نکرده اید، احتمالاً یک یا سه ویژگی را نادیده گرفته اید. (و صادقانه بگوییم، ویژگی های زیادی در ترموستات های هوشمند وجود دارد، حتی اگر تکالیف خود را انجام داده باشید، احتمالاً تعدادی از آنها را از دست داده اید!)

علاوه بر خواندن فهرست ویژگی‌های ما در اینجا، اکنون زمان مناسبی برای بررسی ترموستات هوشمندی است که دارید و فایل‌های راهنمای راهنما یا آنلاین را مطالعه کنید. این به شما کمک می کند تمام ویژگی ها را شناسایی کرده و نحوه استفاده از آنها را بیاموزید.

به‌طور فزاینده‌ای، بسیاری از این ویژگی‌های فوق‌العاده به‌طور خودکار پس از نصب ترموستات خود در پس‌زمینه اتفاق می‌افتند، اما بسیاری از آن‌ها از شما می‌خواهند که انتخاب کنید، تنظیماتی را تغییر دهید، یا در غیر این صورت، ویژگی را فعال کنید تا از مزایای کامل استفاده کنید. تصور نکنید که یک ویژگی به‌طور پیش‌فرض روشن است، فقط به این دلیل که در ترموستات هوشمند خاص شما در دسترس است.

بهترین ترموستات های هوشمند سال 2023


ترموستات هوشمند ecobee Premium

بهترین ترموستات هوشمند به طور کلی

ترموستات هوشمند ecobee Premium

ترموستات هوشمند آمازون

بهترین ترموستات هوشمند اقتصادی

ترموستات هوشمند آمازون

ترموستات یادگیری Google Nest

بهترین ترموستات هوشمند برای Google Home

ترموستات یادگیری Google Nest

ترموستات هوشمند ecobee3 lite

بهترین ترموستات هوشمند برای Apple Homekit

ترموستات هوشمند ecobee3 lite

ترموستات هوشمند آمازون

بهترین ترموستات هوشمند برای الکسا

ترموستات هوشمند آمازون

از برنامه ریزی هوشمند استفاده کنید

دو راه بزرگ وجود دارد که ترموستات‌های هوشمند تنظیم برنامه را آسان‌تر می‌کنند. قبل از هر چیز، اگر می‌خواهید به صورت دستی یک زمان‌بندی (یا چندین زمان‌بندی!) تنظیم کنید، انجام این کار با برنامه یا رابط وب بسیار آسان‌تر از ترموستات‌های قابل برنامه‌ریزی قدیمی قدیمی است.

من بیش از چند خاطره ناخوشایند از خم شدن روی یک ترموستات قابل برنامه ریزی قدیمی که روی دکمه های کوچک برای تنظیم برنامه کلیک می کند، دارم. با این برنامه، تنظیم یک برنامه پیش پا افتاده و در صورت نیاز تغییر برنامه پیش پا افتاده است.

بهتر از این، بسیاری از ترموستات‌های هوشمند دارای عملکردهای برنامه‌ریزی هوشمند هستند که در طول زمان با الگوهای خانه شما سازگار می‌شوند. بدون بلند کردن انگشت، ترموستات شما می تواند برنامه کاری و تفریحی شما را یاد بگیرد و مطابق با آن سازگار شود.

با این حال به خواندن ادامه دهید، زیرا راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید ترموستات هوشمند خود را هوشمندتر کنید و در این فرآیند، ویژگی برنامه‌ریزی هوشمند را بهتر کنید.

ادغام خانه هوشمند را فعال کنید

ما کم کم به سمت آینده ای می رویم که در آن همه دستگاه ها و حسگرهای هوشمند مختلف در خانه هایمان به شیوه ای مفید با هم کار کنند. برای استفاده از بهترین جنبه های ترموستات هوشمند خود، باید برنامه را نصب کنید، حساب های لازم را راه اندازی کنید و ترموستات خود را به خانه هوشمند خود پیوند دهید.

انجام این کار دنیایی از امکانات را از موارد ساده – مانند کنترل ترموستات از یک نمایشگر هوشمند در آشپزخانه – گرفته تا موارد پیشرفته تر – مانند ادغام ترموستات هوشمند در روال های پیچیده تر با روال های IFTTT باز می کند.

و با رونمایی از استاندارد خانه هوشمند Matter در گوشه و کنار، ترموستات هوشمند نقش مهم تری در خانه هوشمند نوظهور اکوسیستم حسگر ایفا خواهد کرد.

از حالت دور استفاده کنید

یک ترموستات Nest در حالت خاموشی خودکار.
گوگل

حالت دور ارتباط نزدیکی با عملکرد برنامه ریزی هوشمند دارد. یکی از نقاط ضعف برنامه‌ریزی‌های تنظیم شده و ترموستات‌های قابل برنامه‌ریزی قدیمی این است که در حالی که نسبت به تنظیم نکردن ترموستات پیشرفت داشتند، اما سازگار نبودند.

ترموستات‌های هوشمند یک سیستم تطبیقی ​​ارائه می‌دهند که در آن خانه نه بر اساس یک برنامه زمان‌بندی یا تنظیم دستی، بلکه بر اساس حضور فیزیکی در خانه گرم و خنک می‌شود.

شاید به نظر چندان مهم نباشد، اما بیایید یک مثال ساده بزنیم. فرض کنید، با یک ترموستات قابل برنامه ریزی قدیمی، دمای شنبه و یکشنبه را تنظیم می کنید تا در وسط روز بسیار راحت باشید، زیرا پیش بینی می کنید آخر هفته در خانه باشید.

آیا به یاد دارید که هر بار که در یک بعدازظهر شنبه به جایی می روید با ترموستات کمانچه بزنید؟ احتمالا نه. اما با تشخیص اشغال، ترموستات هوشمند شما می‌تواند به‌طور خودکار سیستم را هنگامی که تشخیص دهد خانه خالی است تنظیم کند. هیچ ورودی از طرف شما لازم نیست.

ترموستات هایی که از این عملکرد پشتیبانی می کنند معمولاً دارای یک سنسور حرکتی هستند که در جلوی ترموستات تعبیه شده است. دیگران آن را خواهند داشت، به علاوه سنسورهای هوشمند برای پوشش بهتر خانه (در یک لحظه بیشتر در مورد آن). همچنین معمولاً گزینه ای برای استفاده از geofence با تلفن هوشمند شما وجود دارد – ترموستات هوشمند از وجود تلفن شما برای تعیین اینکه آیا خانه اشغال شده است یا خیر استفاده می کند.

از تنظیمات گردش هوا و رطوبت فن هوشمند استفاده کنید

این ویژگی‌ها در برندهای مختلف متفاوت است، اما اکثر ترموستات‌های هوشمند دارای انبوهی از عملکردهای کارایی و راحتی هستند که مربوط به بهینه‌سازی جریان هوا و مرطوب‌سازی (یا رطوبت‌زدایی) فضای زندگی شما است.

در تنظیمات به دنبال گزینه هایی باشید که بعد از هر چرخه گرمایش یا سرمایش، فن را برای مدتی کار می کنند تا به گردش هوا و یکنواخت شدن دمای خانه شما کمک کند.

همچنین معمولاً گزینه هایی برای رسیدن به اهداف رطوبت زدایی در تابستان و اهداف مرطوب سازی در زمستان وجود دارد تا فضای زندگی شما راحت باشد.

سنسورهای هوشمند را فراموش نکنید

سنسورهای هوشمند جایگزینی برای یک سیستم تهویه مطبوع چند منطقه ای واقعی نیستند، اما مزایای کافی را ارائه می دهند که ارزش بررسی گزینه های سنسور هوشمند برای ترموستات خاص خود را دارد.

برخی از سنسورها به عنوان سنسورهای دما و رطوبت عمل می کنند (و مستقیماً به عنوان) به بازار عرضه می شوند که شما برای افزایش دسترسی ترموستات خود به آن اضافه می کنید. چندین ترموستات هوشمند Ecobee با یک سنسور اضافی عرضه می شوند و می توانید برای گسترش سیستم، تجهیزات اضافی را انتخاب کنید.

سنسورهای هوشمند Ecobee نه تنها بر شرایط اتاق نظارت می‌کنند – که اگر می‌خواهید مطمئن شوید یک اتاق خاص، مانند مهد کودک، راحت می‌ماند، مفید است – بلکه اشغال خانه برای حالت‌های خانه هوشمند و خارج از خانه نیز مفید است.

در موارد دیگر، سنسورها محدودتر هستند اما هنوز مفید هستند. برای مثال، اگر ترموستات Nest دارید، هر ردیاب دود Nest در خانه شما نیز به عنوان حسگر اشغال دوگانه کار می‌کند. اگر ترموستات شما در اتاقی است که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، داشتن حسگر در جای دیگری بسیار مفید است که بینش دقیق تری در مورد اینکه آیا کسی در خانه است یا نه، بسیار مفید است.

به عنوان مثال، در خانه من، ترموستات روی دیوار اتاق نشیمن است و اتاق نشیمن به سادگی بخشی از جریان عادی ترافیک نیست. اما یک سنسور در نزدیکی پله‌ها وجود دارد، منطقه‌ای که به شدت ترافیک است، که اطمینان می‌دهد وضعیت دور/خانه ترموستات بسیار دقیق‌تر است.

بهینه‌سازی دما «Feels Like» را روشن کنید

ممکن است متوجه شده باشید که برنامه هواشناسی مورد علاقه خود یا ایستگاه خبری محلی از عباراتی مانند “احساس دوست داشتنی” یا “احساس واقعی” هنگام توصیف شرایط آب و هوایی استفاده می کند. این خوانش‌های دمایی «احساس می‌کنم» از متغیرهایی مانند دمای واقعی، رطوبت، سرعت باد و نقطه شبنم استفاده می‌کنند تا به شما تقریبی از احساس واقعی هوای بیرون را به جای خواندن دمای خام ارائه دهند.

برخی از ترموستات‌های هوشمند دارای ویژگی مشابهی هستند، اما کمابیش برعکس عمل می‌کنند. با عملکرد ترموستات به آن می‌گویید که می‌خواهید «احساس شبیه» باشد و این کار برای تنظیم دما و رطوبت داخلی خانه شما مطابق با انتظارات شما است. به این ترتیب، شما احساس 72 را خواهید داشتدرجهF در یک روز خوشایند پاییزی به جای 72درجهF در یک روز گرم تابستان.

صرفه جویی در زمان استفاده را فعال کنید

چندین رویکرد مختلف برای مدل‌های صرفه‌جویی در زمان استفاده با ترموستات‌های هوشمند وجود دارد.

برخی از ترموستات‌ها، مانند ترموستات‌های خط Ecobee، برنامه‌های صرفه‌جویی در زمان استفاده را با کنترل کاربر ارائه می‌دهند. می‌توانید تنظیمی را فعال کنید که به ترموستات هوشمند شما دستور می‌دهد تا اوج مصرف انرژی را در محل شما کار کند.

به عنوان مثال، ترموستات شما ممکن است خانه شما را در شب فوق العاده خنک کند تا زمانی که هزینه های انرژی در وسط روز به اوج خود می رسد، از AC جلوگیری کند.

سایر ترموستات‌ها، شامل مدل‌های Ecobee، می‌توانند برای تنظیم خودکار زمان استفاده و حتی مقداری صرفه‌جویی، به شرکت برق محلی شما مرتبط شوند. بسیاری از شرکت‌های خدماتی برای این برنامه‌ها نرخ‌های تخفیف‌یافته یا حتی پاداش‌های بازگشت نقدی ارائه می‌کنند، بنابراین ارزش بررسی آن را دارد.

گزارش های انرژی و مصرف را بررسی کنید

نمونه ای از نوع بازخوردی که می توانید در گزارش های ترموستات هوشمند دریافت کنید.
اکوبی

از لحاظ تاریخی، ردیابی داده ها و آمار مربوط به سیستم HVAC و مصرف انرژی شما واقعاً دشوار بود. ترموستات‌های قدیمی یا اصلاً معیارهای ردیابی نداشتند یا اگر آن‌ها را داشتند، باید به ترموستات بروید و منوهای یک نمایشگر LCD کوچک را مرور کنید تا اطلاعات اولیه با کاربرد محدود را به دست آورید.

با این حال، ترموستات های هوشمند، بازخورد بسیار پیچیده تری ارائه می دهند. آنها نه تنها در پس‌زمینه یاد می‌گیرند و به آرامی وفق می‌دهند، بلکه می‌توانید به گزارش‌ها نگاه کنید تا ببینید میزان استفاده شما در حال افزایش یا کاهش است. همچنین می توانید به راحتی آن داده ها را با تغییراتی که در اطراف خانه خود ایجاد کرده اید مرتبط کنید.

به عنوان مثال، اگر پرده های خاموشی عایق بندی شده را بالا بیاورید یا پنجره های جدید خریداری کنید، می توانید به راحتی مصرف انرژی را بین دو دوره از همان فصل یا حتی فصل گذشته با فصل کنونی مقایسه کنید.

و گزارش‌ها معمولاً برای شما تجزیه و تحلیل اساسی انجام می‌دهند، مانند نمایش دمای بیرون و شرایط در برابر مصرف انرژی شما برای کمک به شما در تعیین اینکه دلیل اجرای AC آنقدر شدید در آن هفته این بود که هوا به طور غیرعادی گرم بود یا مشکلی وجود داشت که به آن نیاز دارید. بررسی.

از یادآورها و هشدارها استفاده کنید

در مورد مسائلی که باید بررسی شود، ترموستات های هوشمند در شناسایی مشکلات بسیار بهتر از مدل های قدیمی تر هستند.

برای مثال، اگر یک ترموستات Nest یا ترموستات با عملکرد مشابه دارید، نتایج را کنترل می‌کند و در صورت وقوع اتفاقات غیرمنتظره به شما هشدار می‌دهد. به عنوان مثال، اگر ترموستات به AC زنگ می‌زند و آن را برای X ساعت در روز کار می‌کند و دمای خانه آنطور که انتظار می‌رود تغییر نمی‌کند، متوجه خواهید شد که مشکلی وجود دارد.

شاید مشکل به راحتی برطرف شود (مثل اینکه بچه‌های شما تعدادی پنجره را باز گذاشتند) یا شاید جدی‌تر باشد (مثل اینکه خط مایع خنک‌کننده نشتی داشته باشد).

همچنین می‌توانید هشدارهای دمای بالا و پایین، هشدارهای رطوبت، و حتی هشدارها و یادآوری‌های تعمیر و نگهداری را تنظیم کنید. همچنین می‌توانید به جنبه‌ی «زندگی بهتر از طریق فناوری» در داشتن یک ترموستات هوشمند سخت تکیه کنید و از این ویژگی‌ها استفاده کنید.

هشدارهای خدمات فروشنده را فعال کنید

در حالی که هشدارها و هشدارهای عمومی عالی هستند (و بدون در نظر گرفتن نوع کوره یا AC شما کار می کنند)، یک ویژگی حتی پیشرفته تر وجود دارد که اگر ترموستات هوشمند شما از آن پشتیبانی کند، می توانید از آن بهره ببرید.

برخی از ترموستات‌ها از یکپارچه‌سازی فروشنده پشتیبانی می‌کنند، که در آن می‌توانید ترموستات خود را به شرکتی که سیستم تهویه مطبوع شما را سرویس می‌دهد پیوند دهید. در این حالت، سیستم علاوه بر اینکه به شما اطلاع می‌دهد مشکلی در سیستم تهویه مطبوع شما وجود دارد، می‌تواند به طور خودکار گزارش خطا یا هشدار را به نمایندگی شما ارسال کند.

به‌جای اینکه مجبور باشید معنی خطا را بفهمید یا یک تماس تلفنی را برنامه‌ریزی کنید تا تکنسین شخصاً آن را بررسی کند، آنها می‌توانند مسائل را از راه دور بررسی کنند و برای رفع مشکل آماده‌تر شوند. حتی بهتر از آن، اگر یک سری از خطاها یا مسائل به نظر می رسد مشکلی بسیار بزرگتر را نشان می دهد، می توانند به طور فعال به شما هشدار دهند. یک تعمیر یا تعویض کوچک اکنون مطمئناً 1500 دلار در تعمیر بسیار بزرگتر بعداً شکست می خورد.

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *