فعال کردن محافظت سیستم برای درایوها در ویندوز 11, محتوا مارکتینگ


یکپارچگی حافظه در ویندوز 11 ویژگی است که یک لایه اضافی از اطلاعات و حفاظت سیستم را اضافه می کند. نحوه فعال یا غیرفعال کردن آن را در اینجا بیاموزید.

یکپارچگی حافظه بخشی از یک ویژگی امنیتی مبتنی بر مجازی سازی است که یک لایه اضافی از محافظت از سیستم در برابر حملات پیچیده را فراهم می کند. این در ویندوز 10 و 11 موجود است و می توانید آن را فعال یا غیرفعال کنید.

لایه امنیتی یکپارچگی حافظه به طور پیش‌فرض در ویندوز 11 فعال است. این لایه از فرآیندهای حیاتی رایانه شخصی شما در صورت آلودگی با بدافزار در سطح بالا محافظت می‌کند. یکپارچگی حافظه بخشی از جداسازی هسته قابلیتی که می توانید از طریق برنامه Windows Security آن را روشن یا خاموش کنید.

در زیر توضیح خواهیم داد که یکپارچگی حافظه در ویندوز چیست، چگونه آن را فعال یا غیرفعال کنیم، و مشکلات احتمالی را که ممکن است با آن مواجه شوید برطرف کنید.

یکپارچگی حافظه در ویندوز 11 چیست؟

یکپارچگی حافظه بخشی از جداسازی هسته قابلیتی که می تواند از تلاش برای تزریق و اجرای بدافزار در فرآیندهای با امنیت بالا با قابل اجرا کردن صفحات حافظه هسته تنها پس از بررسی یکپارچگی جلوگیری کند. علاوه بر این، این ویژگی برای محافظت بیشتر از امنیت، فرآیندهای اصلی را در یک محیط مجازی اجرا می کند.

این یک روش فنی برای گفتن است که به محافظت از داده های کاربر در برابر کدهای مخرب و تهدیدات هک کمک می کند. از نفوذ نرم افزارهای مخرب به فرآیندهای با امنیت بالا جلوگیری می کند. برای مثال، از قابلیت‌های مجازی‌سازی سخت‌افزاری برای محافظت از ویژگی‌هایی مانند بوت امن، حفاظت از دسترسی به حافظه و غیره استفاده می‌کند.

ویژگی جداسازی هسته یکپارچگی حافظه باید روشن شود، مگر اینکه دلیل خاصی برای غیرفعال کردن آن داشته باشید، مثلاً برای بهبود عملکرد بازی.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که پردازنده (CPU) شما باید از مجازی سازی پشتیبانی کند و باید در سیستم عامل BIOS یا UEFI شما فعال باشد. سایر ویژگی های سخت افزاری مورد نیاز برای استفاده از یکپارچگی حافظه عبارتند از TPM 2.0، راه اندازی امن، و پیشگیری از اجرای داده ها (DEP).

همچنین، اکثر رایانه های شخصی مدرن از مجازی سازی و سایر الزامات برای فعال کردن ویژگی جداسازی هسته و یکپارچگی حافظه پشتیبانی می کنند. و مایکروسافت ویندوز 11 را با فعال بودن ویژگی یکپارچگی حافظه عرضه می کند.

نحوه فعال یا غیرفعال کردن یکپارچگی حافظه در ویندوز 11

روشن یا خاموش کردن ویژگی یکپارچگی حافظه از طریق برنامه امنیتی داخلی ویندوز ساده است.

برای فعال یا غیرفعال کردن یکپارچگی حافظه در ویندوز 10 یا 11:

 1. را فشار دهید کلید ویندوز، نوع امنیت ویندوزو نتیجه برتر را در زیر انتخاب کنید بهترین مسابقه بخش. حافظه در ویندوز 11 چیست؟, محتوا مارکتینگ
 2. انتخاب کنید امنیت دستگاه گزینه از اصلی امنیت در یک نگاه صفحه نمایشیکپارچگی حافظه در ویندوز 11 چیست؟, محتوا مارکتینگ
 3. کلیک کنید بر روی جزئیات جداسازی هسته لینک زیر بخش Core Isolation.1680199090 415 یکپارچگی حافظه در ویندوز 11 چیست؟, محتوا مارکتینگ
 4. را فعال یا غیرفعال کنید یکپارچگی حافظه با روشن یا خاموش کردن سوئیچ آن، این ویژگی را نشان می دهد.یکپارچگی حافظه در ویندوز 11 چیست؟, محتوا مارکتینگ
 5. اگر یکپارچگی حافظه را خاموش کنید، باید سیستم ویندوز خود را مجددا راه اندازی کنید و پیامی برای راه اندازی مجدد در قسمت اعلان نوار وظیفه ظاهر می شود.1680199091 820 یکپارچگی حافظه در ویندوز 11 چیست؟, محتوا مارکتینگ

خطای درایورهای ناسازگار با یکپارچگی حافظه

نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که ممکن است هنگام تلاش برای فعال کردن یکپارچگی حافظه، اعلانی در مورد درایورهای ناسازگار ببینید. برای مثال، اگر اعلان را دریافت کردید، روی آن کلیک کنید درایورهای ناسازگار را بررسی کنید را انتخاب کنید و به دستگاهی که مشکل را ایجاد کرده است یادداشت کنید.

یکپارچگی حافظه در ویندوز 11 چیست؟, محتوا مارکتینگ

هنگامی که درایور مشکل ساز دستگاه را شناختید، Device Manager را باز کنید و ویندوز را به طور خودکار برای درایورها یا به روز رسانی درایورها بررسی کنید.

1680199092 316 یکپارچگی حافظه در ویندوز 11 چیست؟, محتوا مارکتینگ

اگر ویندوز درایور مشخص شده مورد نیاز را پیدا نکرد، می توانید درایورهای دستگاه را به صورت دستی نصب کنید.

یکپارچگی حافظه کار نمی کند

اگر درایورها مشکلی ندارند، اما سوئیچ یکپارچگی حافظه خاکستری است، ممکن است نیاز به انجام برخی تنظیمات دیگر باشد.

DEP را فعال کنید

یک راه حل این است که اطمینان حاصل کنید که گزینه Data Execution Prevention روشن است. DEP با جلوگیری از راه اندازی کدهای اجرایی در مناطق امن حافظه، از سیستم شما محافظت می کند.

برای اطمینان از فعال بودن DEP:

 1. باز کن امنیت ویندوز برنامه
 2. کلیک کنترل برنامه و مرورگر.یکپارچگی حافظه در ویندوز 11 چیست؟, محتوا مارکتینگ
 3. به پایین بروید و آن را انتخاب کنید از تنظیمات حفاظتی بهره برداری کنید گزینه.1680199093 817 یکپارچگی حافظه در ویندوز 11 چیست؟, محتوا مارکتینگ
 4. اطمینان حاصل کنید پیشگیری از اجرای داده ها (DEP) تنظیم روشن استیکپارچگی حافظه در ویندوز 11 چیست؟, محتوا مارکتینگ

به روز رسانی ویندوز

همچنین شایان ذکر است که باید از به روز بودن نسخه ویندوز خود اطمینان حاصل کنید. گاهی اوقات رفع یکپارچگی حافظه یک باگ است و رفع آن از سوی مایکروسافت با چند کلیک فاصله دارد. برای بررسی، باز کنید Start > Settings > Windows Update و کلیک کنید به روز رسانی را بررسی کنید دکمه دانلود و نصب هر به روز رسانی جدید.

1680199094 239 یکپارچگی حافظه در ویندوز 11 چیست؟, محتوا مارکتینگ

رفع خرابی فایل های سیستم

مشکل دیگر می تواند مربوط به فایل های سیستمی خراب یا گم شده باشد. برای بررسی خطاهای فایل سیستم و رفع آنها، می توانید اسکن SFC و DISM را اجرا کنید.

برای اجرای اسکن های SFC و DISM:

 1. باز کن پاورشل مانند مدیر.1672597783 665 نحوه مشاهده تمام حساب های کاربری در ویندوز 11, محتوا مارکتینگ
 2. کد زیر را وارد کرده و ضربه بزنید وارد:
  sfc /scannow1676906461 691 چگونه یک منوی دسترسی سریع در ویندوز 11 را برطرف, محتوا مارکتینگ
 3. در مرحله بعد، با باز بودن PowerShell به عنوان Administrator، دستور زیر را اجرا کنید:
  DISM /آنلاین /Cleanup-Image /RestoreHealth1676906461 679 چگونه یک منوی دسترسی سریع در ویندوز 11 را برطرف, محتوا مارکتینگ

وقتی اسکن ها کامل شد، کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید و باید بتوانید ویژگی یکپارچگی حافظه را فعال یا غیرفعال کنید.

ایمن نگه داشتن ویندوز

فعال نگه داشتن ویژگی یکپارچگی حافظه برای اطمینان از ایمن بودن رایانه ویندوز شما ضروری است. اگر مورد حمله بدافزار پیچیده ای قرار بگیرید، به محافظت از داده های شما کمک می کند. همچنین به محافظت از داده های ذخیره شده در حافظه سیستم در برابر دسترسی غیرمجاز کمک می کند.

یکپارچگی حافظه باعث بهبود امنیت داده ها و سیستم می شود. با این حال، می تواند عملکرد دستگاه را کاهش دهد. به عنوان مثال، اگر عملکرد متوسطی در بازی دارید، غیرفعال کردن این ویژگی می‌تواند به بهینه‌سازی بازی در ویندوز 11 کمک کند. کافیست پس از جلسه بازی خود آن را دوباره روشن کنید.

راه های بیشتری برای محافظت از داده های خود در ویندوز و آنلاین وجود دارد. برای مثال، ممکن است بخواهید جمع آوری داده های تله متری را در ویندوز 11 غیرفعال کنید یا یاد بگیرید که Windows Security را روشن یا خاموش کنید. همچنین، مطمئن شوید که احراز هویت دو عاملی را برای همه حساب‌های آنلاین خود فعال کرده‌اید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *