گوگل شکایتی را علیه شرکتی تنظیم کرده است که گفته می‌شود برای نمایه‌های کسب‌وکار Google رایگان از صاحبان کسب‌وکار پول دریافت می‌کرده، نقدهای جعلی می‌فروشد و رتبه‌بندی صفحه اول را امیدوار می‌کند.

چرا ما اهمیت می دهیم. اگر کسی ادعا می کند که از طرف Google تماس می گیرد و از شما می خواهد که برای یک سرویس رایگان پول بپردازید، این کار را نکنید. از خودت محافظت کن تحقیق کن هرگز چنین مطالباتی را پرداخت نکنید. کلاهبرداری است.

G Verifier وعده رتبه بندی صفحه اول در گوگل را داده است. G Verifier (که ادعای شکایت گوگل توسط Kaushal Patel از اوهایو اداره می شد) صاحبان مشاغل را تهدید کرد که در صورت عدم پرداخت (معمولاً 99 دلار)، فهرست کسب و کار آنها غیرفعال یا به عنوان “برای همیشه بسته شده” علامت گذاری می شود و نظرات مثبت آنها پنهان می شود – منجر به از دست رفتن دید و درآمد می شود.

همچنین با توجه به تشکیل پرونده،

وب‌سایت‌های G Verifier نیز در مورد اولویت‌بندی و رتبه‌بندی جستجو وعده‌های دروغین می‌دهند. برای مثال، G Verifier به صاحبان کسب و کار می گوید که «[g]و اولین صفحه در جستجوی گوگل” و آن “[i]اگر این سرویس را از ما بخرید، مکان کسب و کار Google Maps شما در جستجوی گوگل اول خواهد بود. این اظهارات، که حاکی از قرارگیری برتر در بین نتایج جستجوی ارگانیک است، نادرست و فریبنده هستند. هیچ سرویسی نمی تواند تضمین کند که موتور جستجوی گوگل، که از الگوریتم پیچیده ای استفاده می کند، یک صفحه وب خاص را در صفحه اول نتایج قرار دهد، خیلی کمتر از این که اولین نتیجه باشد.

گوگل گفت که «صدها و صدها» کاربر نمایه کسب و کار از دسامبر 2021 با گوگل تماس گرفتند تا کلاهبرداری را گزارش کنند.

G Verifier همچنین نقدهای جعلی را فروخت. شکایت گوگل اشاره کرد که در بخش سؤالات متداول G Verifier، یک سؤال این بود: “چرا باید نظرات Google را از شما بخرم؟” همچنین، G Verifier استفاده از شبکه‌های خصوصی مجازی را برای دریافت «نظرات از کشور یا مکان انتخابی شما» مورد بحث قرار داد.

این وب سایت همچنین امکان خرید نقدهای منفی را فراهم کرده است که می تواند برای آسیب رساندن به رقبا مورد استفاده قرار گیرد.

آنچه گوگل می گوید. گوگل در پست وبلاگ خود که این شکایت را اعلام کرد، گفت:

ما در حال طرح شکایت علیه کلاهبردارانی هستیم که با جعل هویت گوگل از طریق تماس های بازاریابی تلفنی به دنبال کلاهبرداری از صدها کسب و کار کوچک بودند. آن‌ها همچنین وب‌سایت‌هایی ایجاد کردند که خرید نقدهای جعلی، مثبت و منفی را تبلیغ می‌کردند تا نظرات نمایه‌های کسب‌وکار را در جستجوی Google و Maps دستکاری کنند. این عمل از کارآفرینان و مشاغل کوچک سوء استفاده می کند – و خط مشی های ما را در مورد محتوای فریبنده نقض می کند.

گوگل، محافظت از مشاغل کوچک در برابر کلاهبرداران

این اولین شرکتی نیست که خود را جعل هویت گوگل کرده و آخرین شرکتی نیز نخواهد بود. بنابراین همیشه مراقب کسانی باشید که ادعا می کنند از گوگل هستند و برای رتبه بندی صفحه اول یا خدمات 100٪ رایگان پول می خواهند.


جدید در زمین موتورهای جستجو

تولید محتوا توسط محتوا مارکتینگ

دنی گودوین

دنی گودوین سردبیر موتور جستجو Land & SMX است. گودوین علاوه بر نوشتن روزانه در مورد SEO، PPC و موارد دیگر برای Search Engine Land، فهرستی از کارشناسان موضوعی Search Engine Land را نیز مدیریت می کند. او همچنین به برنامه‌ریزی مجموعه کنفرانس ما، SMX – Search Marketing Expo کمک می‌کند. قبل از پیوستن به Search Engine Land، گودوین سردبیر اجرایی در Search Engine Journal بود، جایی که او ابتکارات سرمقاله را برای این برند رهبری می کرد. او همچنین یک ویرایشگر در Search Engine Watch بود. او در بسیاری از کنفرانس‌های جستجوی اصلی و رویدادهای مجازی سخنرانی کرده است، و برای تخصصش توسط طیف گسترده‌ای از نشریات و پادکست‌ها منبع داده شده است.محتوا مارکتینگ

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *