گویا گوگل آزمایش طراحی صفحه جستجوی دسکتاپ جدیدی را آغاز کرده است که فناوری چت را ادغام می کند.

ما قبلاً می دانستیم که گوگل می خواهد ویژگی های چت بات را در سال جاری به جستجو اضافه کند. گزارش جدید CNBC جزئیات بیشتری را در مورد اینکه صفحه جستجوی آزمایشی ممکن است شبیه باشد ارائه می دهد.

صفحه جستجوی جایگزین گوگل در یکی از نسخه‌های نتایج جستجوی گوگل، این شرکت نماد نمادین را جایگزین کرد احساس خوش شانسی می کنم دکمه زیر نوار جستجو با پنج درخواست برای سؤالات احتمالی. بر اساس این گزارش، یک لوگوی کوچک چت نیز در انتهای سمت راست نوار جستجو وجود داشت.

بر اساس این توصیف، در اینجا یک رندر نسبتاً وحشتناک از آنچه که به نظر می رسد آورده شده است:

دسکتاپ جایگزین چت جستجوی Google

SERP جایگزین گوگل. به نظر می رسد که این نتایج جستجوی ارگانیک گوگل را بسیار پایین تر از صفحه می برد. همانطور که CNBC توضیح داد:

هنگامی که یک سؤال وارد می شود، نتایج جستجو حباب خاکستری را مستقیماً در زیر نوار جستجو نشان می دهد که پاسخ های شبیه به انسان بیشتری نسبت به نتایج جستجوی معمولی ارائه می دهد. مستقیماً در زیر آن، صفحه چندین سؤال بعدی مرتبط با سؤال اول را پیشنهاد می کند. تحت آن، نتایج جستجوی معمولی، از جمله پیوندها و سرفصل ها را نشان می دهد.

حالا من این طرح آزمایشی را ندیده ام.

با این حال، بر اساس نحوه توصیف این موضوع، ممکن است شبیه به SERP های خاصی به نظر برسد که در آن یک قطعه برجسته و به دنبال آن وجود دارد مردم هم می پرسند، سپس نتایج ارگانیک. مثلا، [what is cheese made of]:

Google Serp What Is Cheese ساخته شده از 800x590

بنابراین می‌توانید «حباب خاکستری» را به‌جای قطعه مشخص شده تصور کنید که توضیح می‌دهد چگونه پنیر درست می‌شود (با پاسخی که توسط Google AI به جای اعطای به منبع قطعه برجسته در اینجا) و «سوالات بعدی» جایگزین می‌شود. PAA.

چرا ما اهمیت می دهیم. آیا نتایج جستجوی دسکتاپ گوگل به سبک چت بات در اواخر امسال به این شکل خواهد بود؟ در حالی که این یک انحراف اساسی از طراحی دسکتاپ فعلی گوگل نیست، این بدان معناست که دید وب سایت ها – و شاید ترافیک – تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. اگر قبلاً فکر می‌کردید گوگل ترافیک و کلیک‌های شما را می‌دزدد، خوب… می‌توان گفت که بسیاری از بازاریابان جستجوی عصبانی وجود خواهند داشت.

آنچه گوگل می گوید. به گفته سخنگوی گوگل:

  • ما مدت‌هاست که بر توسعه و استقرار هوش مصنوعی برای بهبود زندگی مردم تمرکز کرده‌ایم. ما معتقدیم که هوش مصنوعی یک فناوری بنیادی و تحول آفرین است که برای افراد، مشاغل و جوامع فوق العاده مفید است و همانطور که اصول هوش مصنوعی ما بیان می کند، باید تأثیرات اجتماعی گسترده تری را که این نوآوری ها می توانند داشته باشند در نظر بگیریم. ما همچنان به آزمایش داخلی فناوری هوش مصنوعی خود ادامه می‌دهیم تا مطمئن شویم که مفید و ایمن است و مشتاقانه منتظر به اشتراک گذاشتن تجربیات بیشتر در خارج هستیم.»

عمیق تر حفاری کنید. جنیفر الیاس در CNBC (گوگل از کارمندان می‌خواهد تا رقبای بالقوه ChatGPT، از جمله یک ربات چت به نام Apprentice Bard را آزمایش کنند.) همچنین گزارش می دهد که چگونه Google نسخه ChatGPT خود را نیز آزمایش می کند، که از فناوری LaMDA خود استفاده می کند که شامل پاسخ هایی بر اساس رویدادهای اخیر است (که در حال حاضر ChatGPT نمی تواند انجام دهد).محتوا مارکتینگ

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *