ShotPrime Studio/Shutterstock.com,zedspider/Shutterstock.com

شما در حال رانندگی در یک روز گرم تابستانی هستید. دو گزینه برای خنک ماندن وجود دارد: پنجره ها را زمین بگذارید و از نسیم لذت ببرید یا تهویه هوا را روشن کنید. کدام یک برای مصرف سوخت بهتر است؟ بیایید دریابیم.

این یک واقعیت کاملاً شناخته شده است که اجرای AC در وسیله نقلیه شما تأثیر منفی بر MPG دارد. این موضوع هم برای خودروهای گازسوز و هم برای خودروهای برقی صادق است. بنابراین پایین انداختن پنجره‌ها بهترین انتخاب برای کارایی است، درست است؟ به آن سادگی نیست.

مربوط: نحوه استفاده از مسیرهای کم مصرف در Google Maps

همه چیز درباره مقاومت هواست

آیرودینامیک خودرو.
ktsdesign/Shutterstock.com

باز کردن پنجره ها و استفاده از AC هر دو بر MPG تأثیر دارند، اما نحوه انجام آن بسیار متفاوت است. وقتی پنجره ها باز هستند، هوایی که معمولاً روی وسیله نقلیه می گذرد به داخل ماشین می رود. این باعث ایجاد مقاومتی می شود که به عنوان “کشیدن” شناخته می شود.

خودروها و سایر وسایل نقلیه تا حدودی آیرودینامیک طراحی شده اند که به حداقل رساندن مقاومت هوا کمک می کند. اگر هوا بتواند به راحتی در اطراف چیزی جریان یابد، آنقدر به آن فشار نمی آورد. کشش بیشتر به این معنی است که وسیله نقلیه شما باید سخت‌تر کار کند تا خود را به جلو براند.

تهویه مطبوع به سادگی یک جزء اضافی (کمپرسور هوا) در وسیله نقلیه است که برای عملکرد به نیرو نیاز دارد. گاز منبع اصلی انرژی در خودروهای گازسوز است. هر کاری که انجام می‌دهید – حتی شارژ کردن تلفنتان – بیشتر از آن استفاده می‌کند. بنابراین، هنگامی که AC روشن است، وسیله نقلیه شما بنزین بیشتری مصرف می کند.

تعدادی از مطالعات در مورد بهره وری سوخت با پنجره های باز در مقابل تهویه مطبوع انجام شده است. این به این بستگی دارد که آیا خودرو برای غلبه بر مقاومت هوا از بنزین بیشتری نسبت به راه اندازی تهویه مطبوع استفاده می کند یا خیر.

مربوط: قبض برق تابستانی خود را با خنک کردن خانه خود کاهش دهید

چه زمانی ویندوز را باز کنیم

اتفاق نظر در میان مطالعات این است که رانندگی با شیشه های پایین در سرعت های پایین تر کارآمدتر است. اساسا، آنچه ما در مورد آن صحبت می کنیم “رانندگی در شهر” است. این به معنای رانندگی در جاده های غیر بزرگراه، توقف در چراغ ها، ایجاد پیچ ​​و غیره است.

این دوباره به مقاومت هوا مربوط می شود. هنگامی که با سرعت کمتری رانندگی می کنید، به طور کلی مقاومت هوا کمتر است. آیرودینامیک آنقدرها هم مهم نیست. خاموش کردن چیزهایی که گاز بیشتری مصرف می کنند – مانند تهویه مطبوع – تأثیر مستقیم تری بر MPG خواهد داشت.

از آنجایی که وسایل نقلیه بسیار متفاوت هستند، محدودیت سرعت خاصی وجود ندارد که برای همه کار کند. مطالعات به طور کلی نشان می‌دهند که باز کردن پنجره‌ها با سرعت حدود 40 مایل در ساعت برای بهره‌وری سوخت بهتر است. بین 40-75 مایل در ساعت بیشتر یک منطقه خاکستری است.

زمان استفاده از تهویه مطبوع

همانطور که ممکن است از بخش قبل حدس بزنید، تهویه مطبوع در سرعت های بالاتر مصرف سوخت بیشتری دارد. این زمانی است که مقاومت هوا شروع به ایفای نقش بیشتر می کند. غلبه بر کشش بیشتر از نیروی تهویه مطبوع نیاز دارد.

باز هم، آستانه سرعت کاملی وجود ندارد که برای هر وسیله نقلیه ای کار کند. یک قانون کلی خوب این است که وقتی در بزرگراه هستید از AC استفاده کنید—یا با سرعت بالای 75 مایل در ساعت. هر چیزی زیر آن – اما بالای 40 مایل در ساعت – به وضوح مشخص نیست. اینجاست که تفاوت ها آنچنان آشکار نیست.

یک قانون ساده

این پاسخ کوتاه است – وقتی در شهر رانندگی می‌کنید شیشه‌ها را پایین بیاورید و وقتی در بزرگراه هستید AC را بچرخانید. اگر به سرعت خاصی نیاز دارید، پنجره ها را با سرعت کمتر از 40 مایل در ساعت باز کنید و از AC بالای 75 مایل در ساعت استفاده کنید. تفاوت MPG در محدوده بین این سرعت ها چندان زیاد نیست. کیف پول شما سپاسگزار خواهد بود.

مربوط: نحوه استفاده از تلفن خود برای پرداخت بنزین

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *