چگونه ریز عکسها و پوشه ها را در ویندوز اصلاح کنیم


دسترسی سریع به شما امکان دسترسی سریع به فایل ها در File Explorer را می دهد. اگر منوی دسترسی سریع در ویندوز 11 از بین رفت، این راهنما را برای رفع مشکل دنبال کنید.

را دسترسی سریع منو راهی سریع برای دسترسی به پوشه های پرکاربرد در File Explorer در ویندوز فراهم می کند. فایل‌ها و پوشه‌های پراستفاده شما به‌طور خودکار اضافه می‌شوند، اما شما همچنین می‌توانید موارد خود را به ناحیه دسترسی سریع پین کنید.

اگر ناحیه دسترسی سریع وجود نداشته باشد چه اتفاقی می‌افتد؟ ممکن است آنقدر به دسترسی سریع اعتماد کرده باشید که مسیر فایل ها و پوشه های مورد نیاز خود را ندانید.

خوشبختانه، چند مرحله وجود دارد که می توانید برای رفع یک منوی دسترسی سریع در ویندوز 11 انجام دهید. در اینجا کاری است که باید انجام دهید.

چگونه دسترسی سریع را در فایل اکسپلورر پنهان کنیم؟

محتمل ترین دلیل عدم وجود منوی دسترسی سریع در فایل اکسپلورر این است که به اشتباه آن را پنهان کرده اید. برای مثال، ممکن است دسترسی سریع را غیرفعال کرده باشید یا File Explorer را طوری تنظیم کرده باشید که به جای Apple iCloud یا OneDrive باز شود.

راه حل این است که آن را پنهان کنید.

برای آشکار کردن دسترسی سریع در File Explorer:

 1. راه اندازی جستجوگر فایل.
 2. کلیک کنید بر روی بیشتر ببین (سه نقطه) را در گوشه بالا سمت راست فشار دهید و انتخاب کنید گزینه ها از منو
 3. وقتی که گزینه های پوشه پنجره باز می شود، انتخاب کنید دسترسی سریع از منوی کشویی (در کنار فایل اکسپلورر را باز کنید تا بخش).رفع کمبود منوی دسترسی سریع

نحوه پاک کردن تاریخچه فایل اکسپلورر برای رفع یک منوی دسترسی سریع از دست رفته

اگر پس از مدیریت بسیاری از فایل‌ها، دسترسی سریع به طور ناگهانی از بین رفت، ممکن است مشکلی مربوط به خرابی حافظه پنهان فایل اکسپلورر باشد. مشکل ممکن است باعث شود که File Explorer به کندی بارگیری شود و در نهایت نمایش دسترسی سریع متوقف شود.

می توانید تاریخچه File Explorer را پاک کنید تا مشکل را برطرف کنید.

برای پاک کردن تاریخچه فایل اکسپلورر:

 1. راه اندازی جستجوگر فایل.
 2. کلیک کنید بر روی بیشتر ببین (سه نقطه) را در گوشه بالا سمت راست فشار دهید و انتخاب کنید گزینه ها از منو
 3. که در گزینه های پوشه، تمام گزینه های زیر را انتخاب کنید حریم خصوصی بخش.
 4. کلیک کنید بر روی پاک کردن دکمه.رفع کمبود منوی دسترسی سریع
 5. پاک کردن تاریخچه فقط چند ثانیه طول می کشد—بعد از آن تاییدی وجود نخواهد داشت.
 6. پس از تکمیل آن، کلیک کنید خوب و ببینید که آیا دسترسی سریع کار می کند یا خیر.

نحوه فعال کردن گزینه های اضافی پنجره ناوبری در File Explorer

مشکل دیگر می تواند این باشد که منوی دسترسی سریع به درستی پیکربندی نشده است. برای رفع آن، باید موارد اضافی را فعال کنید صفحه ناوبری گزینه های موجود در منوی تنظیمات فایل اکسپلورر.

برای فعال کردن گزینه های اضافی پنجره ناوبری:

 1. راه اندازی جستجوگر فایل.
 2. کلیک کنید بر روی سه نقطه را در گوشه بالا سمت راست فشار دهید و انتخاب کنید گزینه ها.رفع کمبود منوی دسترسی سریع
 3. کلیک کنید بر روی چشم انداز زبانه در بالا.
 4. به پایین بروید و همه گزینه ها را در زیر انتخاب کنید صفحه ناوبری بخش.
 5. کلیک درخواست دادن و خوب.

تعمیر فایل های سیستم

اگر هنوز نمی توانید منوی دسترسی سریع را ببینید، ممکن است به دلیل خرابی فایل های سیستم در رایانه شخصی شما باشد. خبر خوب این است که می‌توانید چند دستور را برای تعمیر و جایگزینی فایل‌های خراب سیستم با اجرای اسکن‌های SFC و DISM اجرا کنید.

برای اجرای این اسکن‌ها می‌توانید از Windows PowerShell، Windows Terminal یا Command Prompt قدیمی‌تر استفاده کنید.

برای اجرای اسکن های SFC و DISM:

 1. باز کن منوی شروع.
 2. تایپ کنید پاورشل و کلیک کنید به عنوان Administrator اجرا شود از سمت راست شروع کنید منو.ویندوز 11 پاورشل را به عنوان مدیر اجرا می کند
 3. هنگامی که PowerShell راه اندازی شد، دستور زیر را تایپ کرده و ضربه بزنید وارد:
  sfc /scannowترمینال SFC-scannow
 4. پس از تکمیل اسکن SFC، بهترین کار این است که آن را با یک دنبال کنید DISM اسکن کنید تا فایل های سیستم خرابی را که اسکن SFC ممکن است از دست بدهد، رفع کنید. برای انجام این کار، دستور زیر را در حالی که PowerShell هنوز به عنوان مدیر باز است اجرا کنید:
  DISM /آنلاین /Cleanup-Image /RestoreHealthDISM اسکن ویندوز 11

به یاد داشته باشید، تکمیل این اسکن ها ممکن است مدتی طول بکشد و مدت زمانی که طول می کشد بین سیستم ها متفاوت است. پس از اتمام اسکن SFC و DISM، کامپیوتر ویندوز 11 خود را مجددا راه اندازی کنید.

ویندوز 11 را به روز کنید

همیشه مهم است که رایانه شخصی ویندوز 11 خود را به روز نگه دارید تا مطمئن شوید که آخرین گزینه های امنیتی و مجموعه ویژگی ها را دارید. همچنین مهم است که به‌روزرسانی‌های جدید را بررسی کنید که آیا ویندوز ناپایدار است یا به درستی کار نمی‌کند. به‌روزرسانی‌ها همچنین شامل رفع اشکال هستند که می‌تواند مشکلاتی مانند منوی دسترسی سریع از دست رفته را حل کند.

می‌توانید به‌روزرسانی‌های جدید ویندوز را به‌صورت دستی بررسی کنید و هر به‌روزرسانی در دسترس را در هر زمان دانلود کنید. توجه داشته باشید که کامپیوتر شما ممکن است برای تکمیل فرآیند به روز رسانی مجدد راه اندازی شود.

اگر اینطور است، باید کار خود را ذخیره کنید و قبل از نصب هر به‌روزرسانی، برنامه‌های در حال اجرا را ببندید.

استفاده از فایل اکسپلورر در ویندوز

اگر منوی دسترسی سریع روی شما ناپدید شد، با استفاده از راه حل های بالا باید دوباره کار کنید. شما می‌توانید دوباره به فایل‌های پرکاربرد خود دسترسی پیدا کنید و می‌توانید مهم‌ترین آنها را پین کنید، بنابراین آنها به راحتی در دسترس هستند.

شما می توانید کارهای دیگری در مورد دسترسی سریع و ویژگی های File Explorer در ویندوز انجام دهید. برای مثال، روش‌های مختلفی برای سفارشی‌سازی دسترسی سریع در ویندوز 11 وجود دارد. یا می‌توانید از ویژگی File Explorer Tabs برای مدیریت آسان‌تر فایل‌ها استفاده کنید.

اگر هنوز از ویندوز 11 استفاده نکرده‌اید، اما دسترسی سریع را آزاردهنده می‌دانید، می‌توانید آن را در ویندوز 10 غیرفعال کنید. و اگر به طور کلی با File Explorer مشکل دارید، این هفت راه حل را امتحان کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *