فایل های بزرگ در لینوکس می توانند فضای دیسک غیر ضروری را اشغال کنند. اگر می خواهید فایلی را در لینوکس خالی کنید، مراحل این راهنما را دنبال کنید.

هرچه بیشتر از رایانه شخصی استفاده کنیم، فایل های بیشتری جمع آوری می کنیم. برخی از آنها مهم هستند، در حالی که برخی دیگر مهم نیستند، و مهم است که بدانید چگونه (و چه زمانی) آنها را حذف کنید.

اگر می خواهید فایلی را در لینوکس خالی کنید اما نمی خواهید آن را به طور کامل حذف کنید، می توانید چند روش را امتحان کنید. با استفاده از ترمینال لینوکس، می توانید تغییراتی در محتویات یک فایل ایجاد کنید و آن را از محتوا حذف کنید.

فایل باقی می ماند و به شما امکان می دهد از آن برای موارد دیگر استفاده مجدد کنید. اگر می خواهید بدانید که چگونه یک فایل را در لینوکس خالی کنید، این مراحل را دنبال کنید.

چگونه یک فایل را در لینوکس با استفاده از دستور cat خالی کنیم

یک راه آسان و سریع برای خالی کردن فایل در لینوکس استفاده از آن است گربه فرمان گربه خروجی یک دستور یا محتویات یک فایل را در ترمینال چاپ می کند یا خروجی را در یک فایل می نویسد. شما می توانید استفاده کنید گربه برای تغییر مسیر محتویات /dev/null برای بازنویسی یک فایل

/dev/null یک دستگاه لینوکس ویژه است که به عنوان یک مکان نگهدار استفاده می شود و به برنامه ها (و کاربران) اجازه می دهد محتوا را روی آن بنویسند تا آن را پاک کنند. درمان شود /dev/null مانند سیاهچاله، جایی که محتوا وارد می شود اما بیرون نمی آید.

با استفاده از cat، می توانید از محتویات /dev/null برای بازنویسی هر فایل موجود (یا عدم وجود) استفاده کنید.

برای استفاده از cat برای خالی کردن فایل در لینوکس:

 1. ترمینال را در رایانه لینوکس خود باز کنید. اگر از توزیع لینوکس با رابط کاربری گرافیکی استفاده می کنید، معمولاً می توانید این کار را با فشار دادن انجام دهید Ctrl + T روی صفحه کلید شما
 2. در پنجره ترمینال، نوع: cat /dev/null > /home/document/path و فشار دهید وارد. جایگزین کردن /خانه/سند/مسیر با مسیر صحیح فایل به فایلی که می خواهید خالی کنید. اگر مسیر فایل حاوی فاصله است، کل مسیر را در علامت نقل قول قرار دهید.
  با استفاده از دستور cat یک فایل را در لینوکس خالی کنید
 3. اگر فایل محافظت شده است، استفاده کنید سودو (به عنوان مثال، sudo cat /dev/null > /home/document/path) برای بازنویسی فایل. در انجام این کار نهایت دقت را به خرج دهیدبا این حال، از آنجایی که لینوکس برای بررسی اینکه آیا فایل‌های مهم را بازنویسی می‌کنید متوقف نمی‌شود، فقط این کار را انجام می‌دهد.

نحوه استفاده از دستور echo برای خالی کردن فایل های لینوکس

را اکو دستور هر آنچه را که در ترمینال یا یک فایل برایتان می نویسید، خروجی می دهد. اگر چیزی ننویسید اکو، می توانید از آن برای خالی کردن یک فایل استفاده کنید.

برای استفاده از echo برای خالی کردن یک فایل در لینوکس:

 1. ترمینال را در رایانه لینوکس خود باز کنید. می توانید فشار دهید Ctrl + T روی صفحه کلید خود تا آن را در اکثر توزیع های لینوکس باز کنید.
 2. در ترمینال، نوع: echo “” > /home/document/path و فشار دهید وارد. جایگزین کردن /خانه/سند/مسیر با مسیر صحیح فایل و پوشه را در علامت نقل قول قرار دهید اگر حاوی فاصله باشد.
  با استفاده از اکو یک فایل لینوکس را خالی کنید
 3. اگر فایل محافظت شده است، استفاده کنید سودو برای بازنویسی فایل (به عنوان مثال، sudo echo…) ولی در انجام این کار بسیار مراقب باشید.

نحوه استفاده از دستور cp برای خالی کردن فایل های لینوکس

شما می توانید یک فایل را با نسخه خالی با استفاده از بازنویسی کنید cp فرمان cp مخفف کپی ?، به شما امکان می دهد فایل های بزرگتر را با فایل های خالی کپی و جایگزین کنید.

استفاده كردن گربه، می توانید یک فایل جدید (خالی) ایجاد کنید. سپس می توانید استفاده کنید cp برای انتقال این فایل و بازنویسی فایل بزرگتر.

برای استفاده از cp برای خالی کردن یک فایل در لینوکس:

 1. ترمینال را در رایانه لینوکس خود باز کنید. اگر توزیع شما از آن پشتیبانی می کند، فشار دهید Ctrl + T برای انجام این.
 2. در پنجره ترمینال، نوع: cat > /home/document/newpath و فشار دهید وارد. جایگزین کردن /home/document/newpath با مکان مناسب برای فایل موقت.
 3. مطبوعات Ctrl + C برای توقف دویدن گربه فرمان
 4. بعد، نوع: cp /home/document/newpath /home/document/oldpath و فشار دهید وارد. مسیر اول را جایگزین کنید (مسیر جدید) با محل فایل جدید و خالی و مسیر دوم (قدیمی) با محل فایلی که می خواهید پاک کنید.
  خالی کردن فایل لینوکس با استفاده از دستور cp
 5. اگر فایلی که جایگزین می‌کنید محافظت شده است، از sudo برای بازنویسی آن استفاده کنید (به عنوان مثال، sudo cp…) اما مطمئن شوید که در انجام این کار بسیار مراقب باشید.

کوتاه کردن فایل ها در لینوکس

را کوتاه کردن دستور در لینوکس به شما اجازه می دهد تا فایل ها را به یک اندازه خاص کاهش دهید. اگر استفاده می کنید کوتاه کردن با اندازه خروجی 0، می توانید یک فایل را کاملا خالی کنید.

برای خالی کردن یک فایل در لینوکس با استفاده از دستور truncate:

 1. ترمینال را در رایانه لینوکس خود باز کنید. ممکن است بتوانید فشار دهید Ctrl + T برای باز کردن این
 2. در ترمینال، نوع: کوتاه کردن -s 0 /home/document/path و فشار دهید وارد. حتما تعویض کنید /خانه/سند/مسیر با مسیر صحیح فایلی که می خواهید خالی کنید.
  خالی کردن فایل لینوکس با استفاده از دستور truncate
 3. اگر فایل محافظت شده است، استفاده کنید سودو در عوض آن را بازنویسی کنید (مثلا sudo truncate -s…)، ولی در انجام این کار بسیار مراقب باشید

پاک کردن فایل های لینوکس

با استفاده از مراحل بالا، می توانید به سرعت یک فایل را در لینوکس خالی کنید. همچنین می‌توانید تکنیک‌های پیچیده‌تری را برای پاک کردن ایمن فایل‌های مهم در لینوکس دنبال کنید، و مطمئن شوید که هیچ راهی برای بازیابی فایل‌هایی که شامل داده‌های شخصی حساس است وجود ندارد.

آیا می خواهید فایل های خود را خالی کنید زیرا فضای خالی شما تمام شده است؟ ممکن است بخواهید فضای دیسک خود را در لینوکس بررسی کنید تا ببینید چه چیزی فضا را اشغال می کند و سپس آن فایل ها را حذف کنید.

اگر نمی توانید یک سند مهم پیدا کنید، همیشه می توانید فایل ها را در لینوکس با استفاده از آن جستجو کنید پیدا کردن فرمانسایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *