Creating advanced documents featured


آیا نیاز به بهبود تصاویر در یک سند Microsoft Word دارید؟ ورق زدن آن را در نظر بگیرید. این راهنما توضیح می دهد که چگونه.

چرخاندن یک عکس می تواند به شما کمک کند جهت یا تراز آن را با سایر عناصر سندی که در حال ایجاد آن هستید تنظیم کنید.

اگر در حال ایجاد یک سند Word هستید، می توانید از برخی از ابزارهای ویرایش تصویر داخلی Word برای برگرداندن هر تصویری که در سند خود وارد می کنید استفاده کنید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک عکس را در Word با استفاده از چندین روش مختلف در زیر برگردانید.

چگونه یک تصویر را به صورت عمودی یا افقی در Word برگردانیم

ساده ترین راه برای برگرداندن تصویر در Word استفاده از آن است تلنگر ابزارها در تب Format در نوار نوار. ما در اینجا از Microsoft 365 استفاده می کنیم، اما این مراحل باید برای سایر کاربران آفیس نیز کارساز باشد.

برای برگرداندن تصویر در Word:

 1. سند Word خود را باز کنید.
 2. برای انتخاب روی تصویری که می خواهید ورق بزنید کلیک کنید.
 3. رفتن به فرمت تصویر روی نوار روبان (یا فرمت طراحی اگر تصویر شما یک شکل یا نقاشی است).
 4. در ترتیب دادن گروه، کلیک کنید چرخش.چرخش در Word
 5. انتخاب کنید چرخش عمودی یا فلیپ افقی از منوی کشویی
  گزینه های چرخش کلمه

چرخاندن یک تصویر به صورت عمودی آن را وارونه می کند، در حالی که چرخش افقی آن یک جلوه آینه ای ایجاد می کند. شما همچنین می توانید هر دو تلنگر را برای یک تحول چشمگیرتر ترکیب کنید.

چرخش تصویر بر حسب درجه

روش دیگر برای برگرداندن تصویر در Word این است که آن را با استفاده از مقادیر زاویه درجه بچرخانید. این به شما کنترل بیشتری بر زاویه و جهت تصویرتان می دهد.

برای چرخاندن یک تصویر Word با استفاده از درجه:

 1. سند Word خود را باز کنید.
 2. تصویر خود را با کلیک بر روی آن انتخاب کنید.
 3. رفتن به فرمت تصویر روی نوار روبان (یا فرمت طراحی برای اشکال یا نقاشی).
 4. در ترتیب دادن گروه، انتخاب کنید چرخش > گزینه های چرخش بیشتر از منوی کشویی
  گزینه های چرخش بیشتر در Word
 5. در چیدمان کادر محاوره ای که باز می شود، به اندازه را برگه و a را وارد کنید چرخش ارزش. بسته به اینکه تصویر خود را به چه طریقی بچرخانید، می توانید از مقادیر مثبت یا منفی استفاده کنید.
 6. کلیک خوب وقتی کارتان تمام شد
  چرخش گزینه ها در Word

همچنین می‌توانید تصویر خود را با کشیدن یکی از دستگیره‌های چرخشی آن به دور نقطه مرکزی آن بچرخانید. برای انجام این کار، مطمئن شوید که تصویر شما هنگام انتخاب یک دایره سفید در بالای آن قرار دارد. اگر نه، روی آن کلیک کنید چرخش دوباره و انتخاب کنید بازنشانی تصویر از منوی کشویی

چگونه چرخاندن یک تصویر بر گزینه‌های جهت و چیدمان متن تأثیر می‌گذارد

وقتی تصویری را در Word برگردانید، ممکن است متوجه تغییراتی در جهت متن و گزینه‌های طرح‌بندی آن شوید. مثلا:

 • اگر تصویر شما حاوی متن (مانند WordArt) باشد، چرخاندن آن به صورت افقی، ترتیب خواندن آن را از چپ به راست به راست به چپ (یا برعکس) تغییر می‌دهد. برای رفع این مشکل، می توانید متن خود را به طور جداگانه با استفاده از آن ورق بزنید جلوه های متن > تبدیل بر روی قالب برگه
 • اگر تصویر شما با متن پیچیده شده است (مانند مربع یا تنگ)، با چرخاندن آن به صورت افقی نیز موقعیت آن از تراز چپ به راست تراز (یا برعکس) تغییر می کند. برای رفع این مشکل، می‌توانید با استفاده از استایل بسته بندی آن را تغییر دهید بسته بندی متن > گزینه های طرح بندی بیشتر بر روی قالب برگه، یا با استفاده از دسته حرکت آن را به صورت دستی بکشید.
 • در نهایت، اگر تصویر شما با سایر تصاویر (مانند Align Left یا Align Center) تراز باشد، چرخاندن آن به صورت افقی نیز ترتیب آن را نسبت به آنها تغییر می دهد. برای رفع این مشکل، می‌توانید با استفاده از آن‌ها را دوباره مرتب کنید تراز کردن > مرتب سازی مجدد اشیاء بر روی قالب برگه، یا آنها را به صورت دستی با استفاده از دستگیره های حرکت خود بکشید.

چرخاندن یک تصویر به صورت عمودی به اندازه چرخش افقی روی جهت متن یا گزینه های طرح بندی آن تأثیر نمی گذارد. با این حال، اگر سند شما دارای متن عمودی است (مانند چینی یا ژاپنی)، چرخاندن یک تصویر به صورت عمودی ممکن است ترتیب خواندن آن را از بالا به پایین به پایین به بالا (یا برعکس) تغییر دهد.

برای رفع این مشکل، می توانید متن خود را به طور جداگانه با استفاده از آن ورق بزنید جلوه های متن > تیرستگاری بر روی قالب برگه، یا با استفاده از تنظیمات زبان آن را تغییر دهید مرور > زبان > تنظیم زبان اثبات روی نوار روبان

ویرایش تصاویر در مایکروسافت ورد

اگر می‌خواهید نحوه ظاهر یک تصویر را در Word تنظیم کنید، چرخاندن آنها روش خوبی برای انجام این کار است و می‌توانید از مراحل بالا برای شروع استفاده کنید. فقط به یاد داشته باشید که قبل از (یا بعد از) تغییرات خود، بررسی کنید که چگونه ورق زدن روی جهت متن و گزینه های طرح بندی شما تأثیر می گذارد.

آیا می خواهید نوع دیگری از سند ایجاد کنید؟ یکی از گزینه ها استفاده از جداول در Word برای کمک به سازماندهی بهتر داده های خود است. همچنین می توانید عناصر تعاملی را در Word ایجاد کنید. به عنوان مثال، می توانید لیست های کشویی را در Word ایجاد و استفاده کنید.

در نهایت، می توانید ظاهر سند خود را با افزودن حاشیه به صفحات خود در Word بهبود بخشید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *