چگونه یک رمز عبور برای حساب گوگل خود بسازید


اگر می‌خواهید بدون رمز ورود به حساب Google خود وارد شوید، باید کلیدهای عبور را تنظیم کنید. این راهنما توضیح می دهد که چگونه.

Google اکنون تجربه ورود بدون رمز عبور را برای حساب Google خود به کاربران ارائه می دهد. علاوه بر این، این شرکت قابلیت ایجاد رمز عبور برای حساب کاربری گوگل شما را اعلام کرده است.

ویژگی رمز عبور به شما امکان می‌دهد تا از طریق Face ID گوشی، اسکنر اثر انگشت، یا با استفاده از Windows Hello در رایانه شخصی خود به‌طور ایمن هویت خود را تأیید کنید. با استفاده از رمز عبور، نیازی به ایجاد و به خاطر سپردن رمز عبور قوی نخواهید داشت.

علاوه بر این، کلیدهای عبور از یک حساب امن تر اطمینان می دهند زیرا در برابر حملات آنلاین مانند فیشینگ مقاومت می کنند. بنابراین، اگر یک حساب امن تر و ورود بدون رمز عبور جذاب به نظر می رسد، در اینجا نحوه ایجاد یک رمز عبور برای حساب Google خود آورده شده است.

رمز عبور برای حساب های Google چیست؟

Google Passkey یک سیستم احراز هویت حساب است که برای حذف تدریجی نام کاربری و رمز عبور طراحی شده است. استفاده از کلید عبور آسان است و مکانیزم ورود به سیستم قوی تری را برای محافظت از حساب شما فراهم می کند.

تجربه رمز عبور مانند باز کردن قفل گوشی با صورت یا اثر انگشت است. هنگام تنظیم یکی، می‌توانید از کلید سخت‌افزاری مانند YubiKey یا پین قفل صفحه در رایانه نیز استفاده کنید. گوگل خاطرنشان می کند که کلیدهای عبور ایمن تر هستند زیرا در برابر فیشینگ و سایر حملات آنلاین مقاومت می کنند. این شرکت همچنین به خود می بالد که کلیدهای عبور امنیت بیشتری نسبت به احراز هویت دو مرحله ای (2FA) با استفاده از کدهای پیامکی یکبار مصرف دارند.

رمز عبور به صورت محلی ذخیره و باز می شود و تلفن شما به Google تأیید می کند که شما هستید. این باید اشتراک‌گذاری اطلاعات را به‌طور ناخواسته حذف کند یا به یک بازیگر مخرب اجازه دسترسی به حساب شما را بدهد. و بهتر از همه، نیازی به تایپ رمز عبور یا وصل کردن فاکتور دوم مانند SMS یا کدهای احراز هویت نیست.

نحوه ایجاد یک رمز عبور برای حساب Google خود در دسک تاپ

اگر می خواهید بدون تایپ رمز عبور به حساب Google خود دسترسی داشته باشید، باید یک رمز عبور را فعال و تنظیم کنید. این فرآیند از طریق بخش امنیتی حساب شما ساده است.

توجه داشته باشید: در این مثال، ما از یک لپ تاپ ویندوز 11 استفاده می کنیم. مراحل در ویندوز 10 یا مک یکسان است، اما روش تأیید متفاوت است.

برای ایجاد یک رمز عبور برای حساب Google خود:

 1. یک مرورگر راه اندازی کنید و به صفحه حساب Google بروید—اگر قبلاً وارد نشده اید، وارد شوید.
 2. انتخاب کنید امنیت از ستون سمت چپرمز عبور برای حساب Google شما
 3. به پایین اسکرول کنید و روی آن ضربه بزنید کلیدهای عبور در زیر گزینه های ورود به سیستم را فشار دهید.
 4. کلیک کنید بر روی یک رمز عبور ایجاد کنید در صفحه زیر را فشار دهید.رمز عبور برای حساب Google شما
 5. توضیح مختصری در مورد کلیدهای عبور ظاهر می شود – کلیک کنید ادامه هید.
 6. اعتبار دستگاه خود را با استفاده از گزینه Windows Hello PIN، چهره یا اثر انگشت خود تأیید کنید.رمز عبور برای حساب Google شما
 7. پس از تأیید اعتبار Windows Hello، صفحه امنیتی برای مدت کوتاهی ناپدید می شود.
 8. کلیک انجام شده هنگامی که تأیید رمز عبور ایجاد شده ظاهر می شود.
 9. در حال حرکت به جلو، بخش امنیتی، زیر نحوه ورود به گوگل، تعداد کلیدهای عبوری که ایجاد کرده اید را نمایش می دهد.
 10. دفعه بعد که باید وارد حساب Google خود شوید (از جمله Maps، Play Store و Gmail)، باید از رمز عبور ایجاد شده و روش احراز هویت استفاده شده استفاده کنید.

چگونه یک Google Passkey در موبایل ایجاد کنیم

توجه به این نکته مهم است که هر رمز عبور برای دستگاهی که از آن استفاده می کنید منحصر به فرد است. بنابراین، باید برای هر تلفن یا رایانه ای که برای دسترسی به حساب Google خود نیاز دارید، یک رمز عبور ایجاد کنید.

برای ایجاد Google Passkey در تلفن خود:

 1. مرورگر مورد نظر خود را روی گوشی یا تبلت خود باز کنید.
 2. از وب‌سایت Google passkeys دیدن کنید و با اعتبار حساب Google خود وارد شوید.https://www.groovypost.com/howto/enable-or-disable-gmail-suggested-recipients/
 3. وقتی صفحه کلیدهای عبور ظاهر شد، روی ضربه بزنید ادامه هید دکمه.
 4. روی ضربه بزنید انجام شده دکمه. گوشی شما به کلیدهای عبور بخش — اکنون می توانید بدون رمز عبور وارد حساب Google خود شوید.

هنگامی که کلیدهای عبور را در Android فعال می کنید، این فرآیند نمی تواند ساده تر باشد. به عنوان مثال، دستگاه‌های Android شما به‌طور خودکار هنگام ورود به حساب Google خود، یک رمز عبور ایجاد می‌کنند.

با این حال، باید iCloud Keychain را در آیفون خود فعال کنید و به آن اجازه دهید رمز عبور را ذخیره کند. با انتخاب می توانید آن را روشن کنید تنظیمات > Apple ID > iCloud > Passwords and Keychain و روشن کردن سوئیچ

همچنین ذکر این نکته مهم است که اگر هنوز برای کلیدهای عبور آماده نیستید، همچنان می‌توانید از 2FA برای حساب Google خود استفاده کنید. این بدان معناست که رمزهای عبور و کدهای یکبار مصرف از طریق پیامک یا یک برنامه احراز هویت به کار خود ادامه می دهند.

همچنین، اگر یک حساب Google Workspace دارید، مجوز استفاده از این ویژگی باید توسط سرپرست فضای کاری فعال شود.

ایمن کردن حساب Google شما

کلید عبور شما به طور ایمن در تلفن شما ذخیره می شود و هرگز به اشتراک گذاشته نمی شود – حتی با Google. وقتی وارد سیستم می‌شوید، قفل رمز عبور به صورت محلی باز می‌شود و دستگاه شما هویت شما را در Google تأیید می‌کند (یا اثبات می‌کند).

در حالی که آینده ای بدون رمز عبور در افق است، هنوز باید از هویت خود به صورت آنلاین محافظت کنید. به عنوان مثال، اطمینان حاصل کنید که 2FA را در هر جایی که در دسترس است فعال کرده اید و از یک مدیر رمز عبور مانند 1Password برای ایجاد رمزهای عبور قوی و همگام سازی آنها بین دستگاه ها استفاده کنید.

همچنین، اگر فکر می‌کنید Apple ID شما به خطر افتاده است، یاد بگیرید که رمز عبور Apple ID خود را تغییر دهید. یا اگر می‌خواهید یک لایه امنیتی اضافی به فایرفاکس اضافه کنید، می‌توانید رمز عبور اصلی را در فایرفاکس تنظیم کنید. و اگر با استفاده از بیومتریک Windows Hello وارد رایانه شخصی خود شوید، ممکن است بخواهید رمزهای عبور ویندوز 11 را حذف کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *