نحوه حذف استوری از فیس بوک


اگر می خواهید دسترسی کاربران به محتوای خود را در فیس بوک محدود کنید، می توانید نمایه فیس بوک خود را قفل کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

اگر می خواهید دسترسی افراد به پروفایل فیسبوک خود را محدود کنید، می توانید پروفایل فیس بوک خود را قفل کنید. این فرآیند چیزی را که افراد می توانند در نمایه عمومی شما ببینند محدود می کند. ممکن است بخواهید پروفایل خود را به دلایل حفظ حریم خصوصی و امنیتی قفل کنید.

ذکر این نکته ضروری است که وقتی نمایه خود را قفل می کنید، فقط دوستان فیس بوک می توانند محتوای موجود در تایم لاین شما را ببینند. علاوه بر این، تصویر نمایه و تصویر جلد شما فقط برای دوستان قابل مشاهده است.

اگر می‌خواهید محتوای خود را فقط به دوستان محدود کنید، نحوه قفل کردن نمایه فیسبوک خود را در زیر به شما نشان خواهیم داد.

چگونه نمایه فیسبوک خود را روی دسکتاپ قفل کنیم

خواه از Windows، Linux، Mac یا Chromebook استفاده می‌کنید، می‌توانید نمایه Facebook خود را از روی دسکتاپ با استفاده از وب‌سایت از مرورگر وب خود قفل کنید.

وقتی قفل است، فقط دوستان عکس‌ها و پست‌ها را در نمایه شما می‌بینند. فقط دوستان شما می توانند تصویر و جلد کامل نمایه شما را مشاهده کنند. همچنین، یک نمایه قفل شده فقط به غیر دوستان اجازه می دهد حداکثر پنج جزئیات نمایه را ببینند.

توجه داشته باشید: مهم است بدانید که قفل کردن نمایه فیسبوک شما در همه مناطق در دسترس نیست. بنابراین، اگر این گزینه را نمی بینید، باید منتظر بمانید تا متا این ویژگی را در کشور شما عرضه کند.

برای قفل کردن نمایه فیس بوک خود از رایانه:

 1. یک مرورگر راه اندازی کنید، به وب سایت فیس بوک بروید و اگر قبلاً وارد حساب خود نشده اید، وارد حساب کاربری خود شوید.
 2. روی فلش رو به پایین کنار خود کلیک کنید نماد نمایه در گوشه سمت راست بالا و خود را انتخاب کنید نام و عکس پروفایل.نمایه فیسبوک خود را قفل کنید
 3. انتخاب کنید دکمه سه نقطه در کنار ردیف زیر نام شما در صفحه نمایه.
 4. کلیک کنید بر روی قفل نمایه گزینه زمانی که منو ظاهر می شود.
 5. یک پیام اعلان ظاهر می شود که نحوه عملکرد قفل نمایه شما را توضیح می دهد. اگر در انجام آن راحت هستید، روی آن کلیک کنید نمایه خود را قفل کنید دکمه.نمایه فیسبوک خود را قفل کنید
 6. یک پیام تأیید ظاهر می شود که نشان می دهد نمایه فیس بوک شما قفل شده است – کلیک کنید خوب.
 7. اگر می خواهید در آینده قفل نمایه خود را باز کنید، روی دکمه سه نقطه زیر صفحه نمایه خود کلیک کنید و روی آن کلیک کنید باز کردن قفل نمایه گزینه در منونمایه فیسبوک خود را قفل کنید
 8. وقتی پیام «پروفایل قفل است» ظاهر شد، روی آن کلیک کنید باز کردن قفل دکمه.

چگونه پروفایل فیس بوک خود را در موبایل قفل کنیم

اگر رایانه در دسترس ندارید، می‌توانید نمایه فیسبوک خود را با استفاده از تلفن یا رایانه لوحی خود قفل کنید.

برای قفل کردن نمایه فیسبوک خود از دستگاه تلفن همراه:

 1. فیس بوک را روی گوشی یا تبلت خود راه اندازی کنید و به آدرس خود بروید صفحه نمایه.
 2. روی ضربه بزنید دکمه سه نقطه در بالا در کنار دکمه ویرایش (نماد مداد).نمایه فیسبوک خود را قفل کنید
 3. انتخاب کنید قفل نمایه گزینه روی تنظیمات پروفایل صفحه در منو
 4. روی ضربه بزنید پروفایل خود را قفل کنید در پایین صفحه نمایش نمایه خود را قفل کنید.
 5. هنگامی که پیام تأیید ظاهر شد، روی آن کلیک کنید خوب دکمه برای تکمیل فرآیند قفل کردن.نمایه فیسبوک خود را قفل کنید

چه از نسخه دسکتاپ یا تلفن خود استفاده کنید، پس از انجام مراحل، نمایه فیس بوک شما قفل خواهد شد.

ایمن سازی پروفایل های اجتماعی متا

متا، شرکت مادر فیس‌بوک، اینستاگرام و اکنون Threads، راه‌های بیشتری را برای خصوصی و ایمن نگه داشتن پروفایل‌های شما ارائه می‌کند. استفاده از مراحل بالا به شما این امکان را می دهد که پروفایل فیس بوک خود را قفل کنید تا دید آن توسط افراد غیر دوستان محدود شود.

می‌توانید اقدامات دیگری را برای حفظ خصوصی و ایمن نگه داشتن پروفایل‌های اجتماعی خود انجام دهید. برای مثال، اگر نمی‌خواهید پروفایل‌هایتان به هم گره بخورند، می‌توانید پیوند حساب‌های فیسبوک و اینستاگرام خود را لغو کنید. علاوه بر قفل کردن پروفایل فیس بوک، می توانید حساب اینستاگرام خود را خصوصی کنید.

همچنین برای حفظ حریم خصوصی بیشتر در اینستاگرام، می توانید پست های خود را مخفی کنید. اگر می‌خواهید افرادی که می‌توانند عکس‌های شما را ببینند محدود کنید، می‌توانید عکس‌ها را در فیسبوک خصوصی کنید. و اگر نگران از دست دادن حریم خصوصی با پیوند دادن لاگین Spotify خود به فیس بوک هستید، یاد بگیرید که Spotify را از فیس بوک جدا کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *