چگونه ویندوز 11 کامپیوتر خود را سریعتر بوت کنیم؟


اگر رایانه شما هنگام راه‌اندازی کند است، می‌توانید مراحلی را انجام دهید تا رایانه شخصی ویندوز 11 خود را سریع‌تر بوت کنید. این راهنما توضیح می دهد که چگونه.

اگر کامپیوتر ویندوز 11 شما در طول فرآیند بوت کند به نظر می رسد، راه هایی وجود دارد که می توانید آن را سریعتر بوت کنید.

اگر از حالت خواب یا حالت Hibernate استفاده نمی کنید و هر بار که با آن کار می کنید رایانه خود را خاموش کنید، انتظار برای راه اندازی آن می تواند آزاردهنده باشد. این امر به ویژه زمانی صادق است که شما نیاز به انجام کار دارید.

می‌توانید برنامه‌های راه‌اندازی را غیرفعال کنید، ویژگی راه‌اندازی سریع را فعال کنید، سخت‌افزار جدید نصب کنید و موارد دیگر را برای سرعت بخشیدن به زمان راه‌اندازی. در اینجا کارهایی که می توانید انجام دهید تا ویندوز 11 سریعتر بوت شود آورده شده است.

نحوه فعال کردن Fast Startup در ویندوز 11

این راه اندازی سریع این ویژگی در ویندوز 11 به سیستم شما اجازه می دهد تا پس از خاموش کردن آن سریعتر شروع به کار کند. متأسفانه، برنامه‌های باز شما را مانند Hibernation ذخیره نمی‌کند، اما سیستم‌عامل به حالت Hibernate می‌رود که به زمان راه‌اندازی سریع‌تر کمک می‌کند.

توجه داشته باشید: اکثر رایانه های شخصی مدرن به طور پیش فرض دارای ویژگی راه اندازی سریع هستند. با این حال، می توانید از روشن بودن آن اطمینان حاصل کنید یا از طریق تنظیمات پنل کنترل آن را فعال کنید.

برای فعال کردن Fast Startup در ویندوز 11:

 1. را فشار دهید کلید ویندوز، نوع CPL، و کلیک کنید صفحه کنترل از نتیجه برترویندوز 11 رایانه شخصی سریعتر بوت می شود
 2. انتخاب کنید سخت افزار و صدا گزینه.
 3. انتخاب کنید گزینه های برق از لیستویندوز 11 رایانه شخصی سریعتر بوت می شود
 4. اکنون، روی انتخاب کنید که دکمه های پاور چه کاری انجام می دهند پیوند در ستون سمت چپ
 5. کلیک کنید بر روی تنظیماتی را که در حال حاضر در دسترس نیستند تغییر دهید پیوند نزدیک بالای صفحه
 6. بررسی کنید روشن کردن راه اندازی سریع (توصیه می شود) گزینه و کلیک کنید ذخیره تغییرات دکمه در پایینویندوز 11 رایانه شخصی سریعتر بوت می شود

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که می توانید ویژگی Fast Boot را در تنظیمات UEFI/BIOS در برخی از سیستم ها فعال کنید. با فشار دادن می توانید این تنظیم را مدیریت کنید F2، F12، یا کلید مناسب دیگری برای ورود به بایوس در سیستم شما. در تنظیمات Power یا Pre-boot Behavior به دنبال گزینه بگردید.

ویندوز 11 رایانه شخصی سریعتر بوت می شود

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که می توانید Fast Startup را در ویندوز 10 فعال کنید.

برنامه ها و برنامه های راه اندازی را غیرفعال کنید

یکی دیگر از راه‌های ساده برای افزایش سریع‌تر بوت شدن رایانه شخصی ویندوز 11، غیرفعال کردن اکثر یا همه برنامه‌های راه‌اندازی است. برخی از برنامه‌ها بیشتر از سایرین بر زمان بوت شدن تأثیر منفی می‌گذارند، اما می‌توانید ببینید کدامیک تأثیر بیشتری دارند.

برای غیرفعال کردن راه اندازی برنامه ها در ویندوز 11:

 1. را فشار دهید کلید ویندوز + I میانبر برای راه اندازی تنظیمات.
 2. هدایت به برنامه ها > راه اندازی.
 3. برنامه ها را بر اساس مرتب کنید تاثیر راه اندازی و برنامه هایی را که بیشترین تأثیر را از راه اندازی در هنگام راه اندازی دارند خاموش کنید.ویندوز 11 رایانه شخصی سریعتر بوت می شود

برنامه های Startup را از Task Manager غیرفعال کنید

علاوه بر غیرفعال کردن برنامه ها از برنامه تنظیمات، می توانید آنها را از Task Manager نیز غیرفعال کنید.

برای غیرفعال کردن برنامه های راه اندازی از Task Manager:

 1. کلیک راست کنید نوار وظیفه و انتخاب کنید Task Manager از منوی ظاهر شده
 2. انتخاب کنید برنامه های راه اندازی برگه از پنل سمت چپ.ویندوز 11 رایانه شخصی سریعتر بوت می شود
 3. مرتب سازی برنامه ها بر اساس تاثیر راه اندازی.
 4. روی برنامه کلیک راست کرده و انتخاب کنید غیر فعال کردن.ویندوز 11 رایانه شخصی سریعتر بوت می شود

شایان ذکر است که راه‌اندازی برنامه‌ها در هنگام راه‌اندازی راحت است، اما برخی از برنامه‌ها برای زمان راه‌اندازی مضر هستند. با این حال، برای افزایش سرعت بوت، می‌توانید مواردی را که تاثیر بالایی دارند غیرفعال کنید.

همچنین، اگر کنجکاو هستید که به کدام یک نیاز دارید، پاسخ هیچ کدام نیست. برای مثال، می‌توانید همه برنامه‌های راه‌اندازی را غیرفعال کنید، و ویندوز همچنان به طور عادی بوت می‌شود. اما برای شروع گردش کار باید برنامه ها را به صورت دستی راه اندازی کنید.

اگر هنوز از ویندوز 11 استفاده نکرده‌اید، نحوه غیرفعال کردن برنامه‌های راه‌اندازی در ویندوز 10 را بررسی کنید.

به جای آن از حالت خواب استفاده کنید

اگر از انتظار برای بوت شدن سیستم ویندوز 11 خود خسته شده اید، به جای آن از حالت خواب استفاده کنید.

استفاده از حالت Sleep نسبت به خاموش کردن کامل، انرژی بیشتری مصرف می‌کند، اما حداقل است و برنامه‌های باز شما را ذخیره می‌کند و شروع جلسه را آسان‌تر می‌کند.

برای قرار دادن ویندوز 11 به حالت خواب:

 1. کلیک راست کنید شروع کنید دکمه.
 2. رفتن به خاموش یا از سیستم خارج شوید > خواب.

علاوه بر اینکه رایانه شخصی خود را به صورت دستی به حالت Sleep قرار می دهید، می توانید زمان خواب ویندوز 11 را مدیریت کنید.

سخت افزار رایانه شخصی خود را به روز کنید

در گذشته، افزودن رم بیشتر به رایانه شخصی راز یک تجربه سریعتر بود. اما اکنون، اگر رایانه شخصی شما از هارد دیسک سنتی (HHD) استفاده می کند، ارتقا به درایو حالت جامد (SSD) اولین جایی است که باید به آن نگاه کنید. علاوه بر بهبود سرعت کلی، استفاده از SSD باعث افزایش سرعت بوت نیز می شود.

HDD در مقابل SSD

اگر سیستم مدرن تری دارید، یک SSD NVMe M.2 را در نظر بگیرید که مستقیماً به مادربرد شما متصل می شود. مادربرد شما به یک اسلات M.2 PCIe نیاز دارد، اما اگر اینطور نیست، می توانید یک آداپتور M.2 NVMe به PCIe را با قیمت کمتر از 20 دلار بگیرید.

در حالی که HDD خود را با SSD تعویض می کنید، افزایش مقدار RAM در سیستم شما مطمئناً ضرری نخواهد داشت. با RAM بیشتر، زمان راه‌اندازی بهبود می‌یابد زیرا موارد موقت بیشتری می‌توانند در حافظه بارگذاری شوند. رم بیشتر همچنین سرعت و عملکرد کلی سیستم شما را بهبود می بخشد.

رم چیست؟

قیمت Amazon.com در 02/04/2023 به‌روزرسانی شد – ممکن است با استفاده از پیوندهای خود برای خرید کمیسیون دریافت کنیم: اطلاعات بیشتر

ویندوز 11 رایانه شخصی خود را سریعتر بوت کنید

اگر نتایج ضعیفی از رایانه شخصی خود دریافت می کنید، می توانید با دنبال کردن راه حل های بالا، آن را سریعتر بوت کنید. اگر برنامه‌های راه‌اندازی را غیرفعال می‌کنید، Fast Boot را فعال می‌کنید، و رایانه شما همچنان به کندی بوت می‌شود، در صورت امکان، سخت‌افزار آن را ارتقا دهید.

برای اطلاعات بیشتر، راه‌های سریع‌تر کردن ویندوز 11 را در سخت‌افزار قدیمی بررسی کنید و اگر رایانه رومیزی ندارید، به دنبال سریع‌تر کردن لپ‌تاپ خود با حالت Power Mode باشید.

همچنین، اگر از لپ‌تاپ استفاده می‌کنید، می‌توانید ویژگی‌های برق پشتیبانی شده رایانه شخصی را بررسی کنید و پس از آن، نحوه ایجاد یک طرح برق سفارشی در ویندوز 11 را بررسی کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *