فایل ها را بدون سطل بازیافت در ویندوز حذف, محتوا مارکتینگ


اگر نمی‌خواهید فایل‌ها و پوشه‌های شما مستقیماً به سطل زباله بروند، در این راهنما به شما نشان می‌دهیم که چگونه فایل‌ها را بدون استفاده از سطل آشغال در ویندوز حذف کنید.

سطل بازیافت کمی ایمن است. وقتی فایلی را در File Explorer حذف می کنید، به سطل زباله منتقل می شود تا بتوانید فایل های حذف شده تصادفی را بازیابی کنید. تا زمانی که سطل بازیافت را خالی نکنید، فایل‌ها و پوشه‌ها برای همیشه حذف نمی‌شوند.

با این حال، ممکن است این رفتار برای شما ایده آل نباشد. اگر می خواهید فایلی را به طور دائم بدون گزینه بازیابی آن حذف کنید، باید سطل بازیافت را به طور کامل دور بزنید.

برای کمک به شما، چند راه مختلف برای حذف فوری فایل‌ها و موارد دیگر با پرش از سطل بازیافت در ویندوز به شما نشان می‌دهیم.

نحوه حذف فوری فایل ها در ویندوز

وقتی سطل بازیافت را در ویندوز دور می‌زنید، فایل‌ها و پوشه‌ها برای همیشه از سیستم شما حذف می‌شوند. از آنجایی که نمی‌توانید این فایل‌ها را بازیابی کنید، مهم است که فقط فایل‌هایی را حذف کنید که مطمئن هستید می‌توانند یا باید حذف شوند (یا در غیر این صورت یک نسخه پشتیبان در جای دیگری دارید).

بهترین راه برای حذف فوری فایل ها در رایانه شخصی ویندوز 11 استفاده از آن است تغییر مکان را در فایل اکسپلورر کلید کنید. در زیر نحوه استفاده از آن را توضیح خواهیم داد.

توجه داشته باشید: این اسکرین شات ها مربوط به ویندوز 11 هستند، اما مراحل و میانبرهای صفحه کلید در ویندوز 10 یکسان عمل می کنند.

برای حذف فوری فایل ها در ویندوز با استفاده از کلید Shift در File Explorer:

 1. File Explorer را اجرا کنید و فایلی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید.
 2. را فشار داده و نگه دارید کلید Shift، روی فایل کلیک راست کرده و انتخاب کنید حذف از منوی زمینه
  توجه داشته باشید: به نگه داشتن ادامه دهید تغییر مکان تا زمانی که کلیک کنید حذف. در غیر این صورت، آیتم مانند حالت عادی به سطل بازیافت می رود. فایل ها را بدون سطل بازیافت در ویندوز حذف, محتوا مارکتینگ
 3. ویندوز به شما اطلاع می‌دهد که می‌خواهید فایل را برای همیشه حذف کنید – روی آن کلیک کنید آره دکمه.چگونه فایل ها را بدون سطل بازیافت در ویندوز حذف کنیم, محتوا مارکتینگ

نحوه حذف فوری فایل ها در ویندوز با استفاده از میانبرهای صفحه کلید

اگر میانبرهای صفحه کلید را ترجیح می دهید، می توانید فایل های خود را با استفاده از میانبرهای صفحه کلید انتخاب و بلافاصله حذف کنید.

برای حذف دائمی فایل های ویندوز 11 با استفاده از میانبرهای صفحه کلید:

 1. فایل ها یا موارد دیگری را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید.
 2. مطبوعات Shift + Delete.
 3. انتخاب کنید آره (یا وقتی پیام تأیید ظاهر شد، Enter را بزنید).چگونه فایل ها را بدون سطل بازیافت در ویندوز حذف کنیم, محتوا مارکتینگ

بنابراین، برای روانترین عملکرد، فایل ها را انتخاب کنید، فشار دهید Shift + Deleteو سپس فشار دهید وارد، که انتخاب می کند آره برای پیام تایید

نحوه تنظیم سطل بازیافت برای حذف فوری فایل ها در ویندوز

گزینه دیگر تنظیم تنظیمات سطل بازیافت برای حذف فوری فایل ها است. مانند مراحل قبلی، با تغییر تنظیمات سطل آشغال، هر چیزی که حذف می کنید بلافاصله حذف می شود.

برای پیکربندی Recycle Bin برای حذف فوری فایل‌ها در ویندوز:

 1. کلیک راست کنید نماد سطل بازیافت و انتخاب کنید خواص.
  توجه داشته باشید: اگر آن را در سیستم ویندوز 11 خود نمی بینید، می توانید سطل بازیافت را به دسکتاپ اضافه کنید.1684693953 835 چگونه فایل ها را بدون سطل بازیافت در ویندوز حذف, محتوا مارکتینگ
 2. انتخاب کنید فایل ها را به سطل بازیافت منتقل نکنید. فایل ها را بلافاصله پس از حذف حذف کنید گزینه.
 3. اگر نمی‌خواهید پیام تأیید به شما برسد، علامت آن را بردارید نمایش گفتگوی تایید حذف تنظیمات.چگونه فایل ها را بدون سطل بازیافت در ویندوز حذف کنیم, محتوا مارکتینگ
 4. کلیک درخواست دادن و خوب برای اعمال تغییرات

توجه داشته باشید که اگر گزینه‌های خودکار برای گردش کار شما کار نمی‌کنند، می‌توانید به ویژگی‌های Recycle Bin برگردید و تنظیمات را تغییر دهید.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که در پنجره ویژگی های سطل بازیافت، می توانید فضای دیسک مورد استفاده توسط سطل بازیافت را کاهش دهید.

بازیابی فایل های حذف شده از سطل بازیافت

پس از حذف یک فایل یا پوشه، رفتار پیش فرض انتقال آن به سطل بازیافت است. فایل‌های حذف‌شده در سطل بازیافت قرار می‌گیرند، که در صورت نیاز به بازیابی فایل‌های پاک‌شده به‌طور تصادفی، آن را به اولین جایی که می‌توان نگاه کرد.

برای بازیابی فایل ها از سطل بازیافت، سطل بازیافت را در رایانه شخصی خود باز کنید، فایل را پیدا کنید، کلیک راست کرده و انتخاب کنید. بازگرداندن. فایل از جایی که حذف شده است به مکان اصلی خود بازیابی می شود.

چگونه فایل ها را بدون سطل بازیافت در ویندوز حذف کنیم, محتوا مارکتینگ

این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما یک نکته مهم است: مناگر از یکی از روش های بالا استفاده کرده اید، نمی توانید فایل های پاک شده خود را بازیابی کنید. این گزینه تنها در صورتی موجود است که فایل‌ها را در ویندوز با استفاده از روش معمولی حذف کرده باشید، یعنی ابتدا فایل‌ها را به سطل بازیافت منتقل کنید (بدون پیکربندی سطل برای حذف فوری فایل‌ها). در حالی که می توانید از ابزاری مانند Recuva برای بازیابی فایل استفاده کنید، نتایج متفاوت است و ممکن است اطلاعات خود را بازیابی نکنید.

به همین دلیل است که اطمینان حاصل کنید که از فایل‌های خود در درایو دیگری نسخه پشتیبان تهیه کنید، فایل‌ها را با OneDrive (یا سرویس همگام‌سازی ابری دیگر) همگام‌سازی کنید یا از یک سرویس پشتیبان آنلاین شخص ثالث مانند Backblaze استفاده کنید. برای بهترین نتیجه، از هر سه روش پشتیبان گیری استفاده کنید.

حذف فایل ها در ویندوز 11

با دنبال کردن مراحل بالا، می توانید فایل ها را بدون استفاده از سطل بازیافت در رایانه شخصی ویندوز حذف کنید. با این حال، اگر تصمیم به انجام این کار دارید، مطمئن شوید که فایلی که حذف می کنید مورد نیاز نیست یا از آن نسخه پشتیبان تهیه شده است.

اطلاعات بیشتری در مورد مدیریت سطل بازیافت و ذخیره سازی در ویندوز وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توانید فضای درایو استفاده شده توسط سطل بازیافت را محدود کنید و با استفاده از Storage Sense در ویندوز 11 به تمیز نگه داشتن فضای درایو خود کمک کنید.

هنوز در ویندوز 11 نیستید؟ نحوه محدود کردن فضای درایو استفاده از سطل بازیافت در ویندوز 10 را بررسی کنید. یا ممکن است بخواهید درباره تخلیه خودکار سطل بازیافت در ویندوز 10 اطلاعاتی کسب کنید.

همچنین، اگر از گوشی خود برای مدیریت فایل استفاده می کنید، می توانید سطل زباله را در آیفون خود خالی کنید یا می توانید سطل زباله را در دستگاه های اندرویدی نیز خالی کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *