چگونه صفحه نمایش خود را در ویندوز بچرخانیم


ممکن است بخواهید جهت نمایش رایانه خود را تغییر دهید. چه در حال کدنویسی و چه در حال خواندن، می توانید با استفاده از این راهنما صفحه نمایش خود را در ویندوز بچرخانید.

تغییر جهت صفحه نمایش خود در ویندوز می تواند در بسیاری از موقعیت ها مفید باشد. به عنوان مثال، اگر یک کدنویس هستید یا به روش ساده‌تری برای مشاهده اسناد طولانی نیاز دارید، ممکن است بخواهید آن را به صورت عمودی بچرخانید تا محتوا را مشاهده کنید.

دلایل دیگر برای چرخاندن صفحه نمایش شامل کار بر روی پروژه های هنری گرافیکی، داشتن یک صفحه عمودی در پیکربندی چند مانیتور یا برنامه هایی است که برای درست کار کردن به حالت پرتره نیاز دارند. اما گاهی اوقات، زمانی که جهت گیری نادرست است، باید آن را اصلاح کنید.

چرخاندن صفحه نمایش خود در ویندوز با استفاده از تنظیمات یا میانبرهای صفحه کلید ساده است. نحوه چرخش صفحه نمایش خود در ویندوز را در زیر بیاموزید.

چگونه صفحه نمایش خود را در ویندوز بچرخانیم

چند روش مختلف وجود دارد که می توانید صفحه نمایش خود را در ویندوز بچرخانید. ابتدا به نحوه انجام این کار از طریق برنامه تنظیمات در ویندوز 11 خواهیم پرداخت. توجه داشته باشید که مراحل از طریق تنظیمات ویندوز 10 یکسان است، اما رابط کاربری متفاوت به نظر می رسد.

برای چرخاندن صفحه نمایش خود از طریق تنظیمات در ویندوز 11:

 1. روی قسمت خالی دسکتاپ کلیک راست کرده و کلیک کنید تنظیمات نمایشگر از منوصفحه نمایش خود را در ویندوز بچرخانید
 2. به پایین اسکرول کنید مقیاس و چیدمان بخش، روی منوی کشویی کنار کلیک کنید جهت نمایش، و نوع چرخش مورد نظر خود را انتخاب کنید.صفحه نمایش خود را در ویندوز بچرخانید
 3. صفحه شما می چرخد، اما اگر آن را دوست ندارید، مجبور نیستید تنظیمات را حفظ کنید. شما 15 ثانیه فرصت دارید تا آن را نگه دارید تغییرات را حفظ کنید دکمه یا برگردانید دکمه بازگشت
 4. اگر انتخابی انجام ندهید، جهت صفحه به حالت قبلی باز می گردد.

استفاده از نرم افزار کارت گرافیک NVIDIA

اگر کارت گرافیک (GPU) شما دارای نرم افزاری برای مدیریت تنظیمات و به روز رسانی درایورهای آن است، از آن برای چرخاندن صفحه خود استفاده می کنید. اگر پردازنده گرافیکی NVIDIA دارید، می توانید از برنامه کنترل پنل آن برای چرخاندن صفحه استفاده کنید.

برای استفاده از کنترل پنل NVIDIA برای چرخاندن صفحه نمایش خود:

 1. راه اندازی کنید کنترل پنل NVIDIA برنامه روی کامپیوتر شما شما می توانید آن را از راه اندازی کنید شروع کنید یا زمانی که روی دسکتاپ راست کلیک می کنید باید در منوی زمینه ظاهر شود. اگر از قبل نصب نشده است، می توانید برنامه کنترل پنل NVIDIA را از فروشگاه مایکروسافت دانلود کنید.صفحه نمایش خود را در ویندوز بچرخانید
 2. در پانل سمت چپ، را گسترش دهید نمایش دادن بخش و کلیک کنید چرخش نمایشگر گزینه.
 3. در سمت راست، جهتی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید درخواست دادن دکمه.

پس از انتخاب جهت صفحه، باید تغییر را بپذیرید در غیر این صورت تنظیمات به طور خودکار به عقب بر می گردد.

صفحه نمایش خود را در ویندوز با Intel Graphics Command Center بچرخانید

اگر یک CPU اینتل کامپیوتر شما را تغذیه می کند، احتمالاً از قبل Intel Graphics Command Center را دارید، برنامه ای که می توانید برای چرخاندن صفحه نمایش خود از آن استفاده کنید. علاوه بر این، به شما امکان می دهد کلیدهای میانبر را تنظیم کنید که بتوانید از آنها برای چرخاندن صفحه خود استفاده کنید.

برای استفاده از Intel Graphics Command Center، موارد زیر را انجام دهید:

 1. اگر از قبل نصب نشده است، مرکز فرماندهی گرافیک اینتل را از فروشگاه مایکروسافت دانلود کنید.
 2. برنامه را اجرا کنید و روی آن کلیک کنید نمایش دادن گزینه در پنل سمت چپ
 3. زیر چرخش بخش سمت راست، می‌توانید جهتی را که می‌خواهید استفاده کنید انتخاب کنید.
 4. انتخاب کنید سیستم در سمت چپ اگر کلیدهای میانبر می خواهید و آن را تغییر دهید کلیدهای میانبر سیستم را فعال کنید به بر موقعیت
 5. در چرخش صفحه در بخش، می توانید کلیدهای میانبر مورد نظر خود را برای چرخاندن صفحه خود انتخاب کنید.

توجه داشته باشید: هنگامی که کلیدهای میانبر را تنظیم می کنید، مطمئن شوید که این چیزی نیست که به طور تصادفی صفحه را بزنید و آن را برگردانید. اگر کلیدهای میانبر برای شما کار نمی کنند، به برنامه برگردید و آنها را تغییر دهید یا روی آن کلیک کنید بازگردانی به تنظیمات اصلی دکمه. البته، همیشه می‌توانید ویژگی کلید میانبر چرخش صفحه را خاموش کنید.

اگر صفحه شما با استفاده از راه حل های بالا نمی چرخد، مطمئن شوید که قفل چرخشی ویژگی در تنظیمات نمایش غیرفعال است.

دریافت اطلاعات بیشتر از تنظیمات صفحه در ویندوز

چرخاندن صفحه نمایش یک راه عالی برای کدنویسی یا خواندن مقالات طولانی آنلاین است. و گاهی اوقات، شما فقط می خواهید به یک همکار حقه بدهید و صفحه نمایش او را برگردانید. به هر دلیلی، استفاده از هر یک از گزینه های بالا به شما امکان می دهد صفحه نمایش خود را در ویندوز 10 یا 11 بچرخانید.

هنگام در نظر گرفتن نمایشگر، فاکتورهای مهم دیگری نیز وجود دارد. به عنوان مثال، در صورت خرید یک نمایشگر جدید، ملاحظات مهم رزولوشن مانیتور و نرخ تازه سازی است. سپس می‌توانید نرخ به‌روزرسانی مانیتور خود را در ویندوز 11 تغییر دهید یا یاد بگیرید که نرخ تازه‌سازی را در ویندوز 10 تغییر دهید تا تجربه مشاهده را بهبود ببخشید.

اگر لپ‌تاپ مخصوص بازی یا رده بالایی دارید، ممکن است بخواهید ویژگی نرخ تازه‌سازی پویا را در ویندوز 11 فعال کنید تا به افزایش عمر باتری کمک کند.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *