blocking fake and fraudulent orders in WooCommerce


آیا می خواهید از تقلب و سفارشات جعلی در فروشگاه ووکامرس خود جلوگیری کنید؟

تقلب و سفارشات جعلی می تواند زیان های جدی برای فروشگاه آنلاین ایجاد کند. خوشبختانه، ابزارهای موثری برای جلوگیری از هرزنامه و مسدود کردن سفارشات جعلی وجود دارد.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی از تقلب و سفارشات جعلی در ووکامرس جلوگیری کنید.

چرا باید از تقلب و سفارشات جعلی در ووکامرس جلوگیری کنید؟

سفارشات تقلبی و جعلی می تواند ضررهای مالی جدی به یک کسب و کار وارد کند. به همین دلیل است که باید بر فروشگاه آنلاین خود نظارت داشته باشید و از تقلب و سفارشات جعلی جلوگیری کنید.

سال گذشته، فروشگاه های آنلاین بیش از 20 میلیارد دلار از درآمد خود را به دلیل پرداخت های تقلبی، بازپرداخت وجه و سفارش های جعلی از دست دادند.

برای برخی از فروشگاه‌های تجارت الکترونیک، کل هزینه‌های سفارش تقلبی بالاتر از 4 درصد کل درآمد بود.

تعداد زیادی از سفارشات جعلی معمولاً هرزنامه هستند که به راحتی می توان از آنها جلوگیری کرد. برخی از سفارش‌ها مخرب‌تر هستند و صرفاً برای آزار یا آزار یک تجارت آنلاین انجام می‌شوند.

بقیه سفارشات تقلبی کلاهبردارانی هستند که سعی می کنند چند دلار سریع به دست آورند.

همانطور که گفته شد، بیایید نگاهی به نحوه جلوگیری از تقلب و سفارشات جعلی در ووکامرس بیندازیم.

در اینجا یک مرور سریع از تمام نکاتی است که در این راهنما به آنها خواهیم پرداخت.

1. از افزونه پیشگیری از تقلب ووکامرس استفاده کنید

ساده ترین راه برای جلوگیری از سفارشات تقلبی و جعلی در ووکامرس استفاده از یک افزونه ضد کلاهبرداری است.

ابتدا باید افزونه WooCommerce Anti-Fraud را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، باید مراجعه کنید WooCommerce » تنظیمات صفحه و به تب Anti-Fraud بروید.

تنظیمات ضد کلاهبرداری

از اینجا می توانید یک امتیاز آستانه حداقل و پرخطر تعیین کنید.

در زیر آن، می توانید وضعیت سفارش را بر اساس امتیاز ریسک تغییر دهید. به عنوان مثال، می‌توانید امتیاز را تعیین کنید که یک سفارش به طور خودکار لغو شود و امتیازی را برای توقف سفارش تعیین کنید.

تغییر امتیاز وضعیت سفارش

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

در مرحله بعد، باید به تب Rules بروید. از اینجا می توانید قوانین را پیکربندی کنید و به آنها یک امتیاز ریسک اختصاص دهید.

به عنوان مثال، می توانید برای مشتری که اولین سفارش خود را انجام می دهد، یک امتیاز 5 امتیازی تعیین کنید.

قوانین محاسبه امتیاز ریسک

می‌توانید برای آدرس‌های IP مشکوک، ایمیل‌ها، کشورهای ناامن، تطبیق آدرس‌های IP با مکان‌های جغرافیایی و موارد دیگر امتیاز تعیین کنید.

قوانین و امتیازات اختصاص داده شده به آنها را به دقت بررسی کنید و در صورت لزوم تغییراتی را اعمال کنید. اگر مطمئن نیستید، تنظیمات پیش فرض برای اکثر وب سایت های تجارت الکترونیک کار می کند.

اگر از PayPal به عنوان گزینه پرداخت در فروشگاه خود استفاده می کنید، می توانید به برگه PayPal بروید. از اینجا می‌توانید از کاربران بخواهید که آدرس ایمیل PayPal خود را تأیید کنند.

از کاربران بخواهید ایمیل PayPal خود را تأیید کنند

این افزونه همچنین به شما امکان می دهد با سرویس تشخیص کلاهبرداری شخص ثالث Maxmind ارتباط برقرار کنید.

این سرویس پولی از یک پایگاه داده جهانی برای جمع آوری داده های مربوط به جزئیات پرداخت مشکوک، ایمیل ها، آدرس های IP و موارد دیگر استفاده می کند.

سپس می توانید این امتیاز را به امتیاز ریسک افزونه خود اضافه کنید و انتخاب کنید وقتی این امتیاز بالاتر است چه کاری انجام دهید.

تنظیمات MinFraud

هنگامی که از تنظیمات خود راضی شدید، فراموش نکنید که روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا آنها را ذخیره کنید.

مشاهده فعالیت کشف تقلب

این افزونه با داشبورد ساده‌تری عرضه می‌شود که در آن می‌توانید فعالیت افزونه را در قالبی قابل درک ببینید.

به سادگی روی آیتم منوی Anti Fraud در نوار کناری مدیریت وردپرس خود کلیک کنید. از اینجا می توانید آمار تمام سفارشات خود را مشاهده کنید.

فعالیت کشف تقلب در فروشگاه خود را مشاهده کنید

افزونه ضد کلاهبرداری به شما کمک می کند تا بیشتر سفارشات جعلی و جعلی را در فروشگاه WooCommerce خود دریافت کنید.

با این حال، اگر به اقدامات سخت گیرانه تری نیاز دارید، به خواندن نکات اضافی پیشگیری از تقلب در WooCommerce ادامه دهید.

2. از Stripe Radar و 3D Secure برای مسدود کردن خودکار تقلب استفاده کنید

Stripe محبوب ترین راه حل پرداخت آنلاین در جهان است. یک دروازه WooCommerce Stripe توسط FunnelKit وجود دارد که به شما کمک می کند WooCommerce را به درستی با Stripe متصل کنید، بنابراین می توانید به طور پیش فرض از گزینه پرداخت های SCA و همچنین سه بعدی امن استفاده کنید.

این روش از شما می خواهد که از Stripe به عنوان دروازه پرداخت اصلی خود در ووکامرس استفاده کنید. ابتدا باید افزونه Stripe for WooCommerce را توسط FunnelKit نصب و فعال کنید. هنگامی که پیکربندی شد، شما را راهنمایی می‌کند تا Apple Pay، Google Pay و سایر تنظیمات را تنظیم کنید تا در برابر تراکنش‌های کلاهبرداری محافظت کنید.

جدای از آن، Stripe همچنین ویژگی به نام Stripe Radar را برای کمک به مبارزه با تراکنش های جعلی ارائه می دهد. این مجموعه ای قدرتمند از الگوریتم است که خطرات استرداد وجه را برای کسب و کار شما کاهش می دهد.

اساسا Stripe از یادگیری ماشینی برای مسدود کردن سفارش ها استفاده می کند. یادگیری ماشین آنها بر روی داده های میلیون ها شرکت در سراسر جهان که از Stripe استفاده می کنند آموزش داده می شود.

ما از Stripe Radar در وب سایت های تجارت الکترونیک خود برای کمک به کاهش سفارشات جعلی و جعلی استفاده می کنیم.

به غیر از الگوریتم یادگیری ماشینی آنها، می توانید قوانین سفارشی را با لیست های مجاز و مسدود و موارد دیگر تنظیم کنید.

قوانین رادار راه راه

متأسفانه همه دروازه‌های WooCommerce این ویژگی‌های قوی را ندارند. اگر به دنبال تغییر به Stripe هستید، توصیه می کنیم با تیم FunnelKit صحبت کنید زیرا آنها کارشناسان WooCommerce هستند که می توانند کمک کنند.

3. استفاده از گزینه پرداخت نقدی هنگام تحویل با دقت

در بسیاری از کشورها، «نقد در هنگام تحویل» یک گزینه پرداخت محبوب است. با این حال، این فروشگاه ها خود را در برابر سفارشات جعلی و تقلبی آسیب پذیرتر می یابند.

کاربران می توانند سفارشی را با آدرس جعلی ثبت کنند، از پذیرش سفارش خودداری کنند یا سفارشی را که قبلا ارسال شده است لغو کنند.

پس از ارسال سفارش، هزینه ارسال و بازگشت آن بسته را از جیب خود پرداخت خواهید کرد.

توصیه می‌کنیم در صورت امکان از گزینه «نقد هنگام تحویل» استفاده نکنید، زیرا ممکن است تعداد سفارش‌های جعلی را کاهش دهد.

سعی کنید قبل از ارسال سفارش، گزینه های پرداخت جایگزینی را برای کاربران ارائه دهید.

4. فروش در کشورهای خاص

WooCommerce به شما این امکان را می دهد که به راحتی سفارشات کشورهای خاص را محدود کنید. این به شما کمک می‌کند از سفارش‌های جعلی از کشورهایی که در آن‌ها نمی‌فروشید یا ارسال نمی‌کنید، جلوگیری کنید.

به سادگی به WooCommerce » تنظیمات صفحه را انتخاب کنید و کشورهایی را که می خواهید بفروشید / ارسال کنید را در زیر برگه General انتخاب کنید.

فروش ووکامرس در کشورها

همچنین می‌توانید برخی از محصولات WooCommerce را به کشورهای خاصی در WooCommerce نیز محدود کنید.

توجه داشته باشید: محدودیت‌های جغرافیایی ممکن است سفارش‌های جعلی را کاهش دهد، اما کاربران می‌توانند به سادگی از VPN برای تغییر مکان خود و ارائه اطلاعات جعلی برای سفارش استفاده کنند.

5. کاربران را ملزم به ایجاد یک حساب کاربری کنید

یکی دیگر از ترفندهای مفید برای کاهش سرعت و جلوگیری از سفارشات جعلی این است که از کاربران بخواهید قبل از پرداخت حساب کاربری ایجاد کنند.

به سادگی به WooCommerce » تنظیمات صفحه و به تب Account and Privacy بروید. از اینجا باید تیک کادر کنار گزینه «اجازه به مشتریان برای ثبت سفارش بدون حساب» را بردارید.

از کاربران بخواهید که یک حساب کاربری ایجاد کنند

در زیر آن، می‌توانید گزینه‌هایی را بررسی کنید که به کاربران اجازه می‌دهند در حین تسویه حساب یا از صفحه حساب من یک حساب ایجاد کنند.

درخواست از کاربران برای ایجاد یک حساب کاربری همچنین به شما این امکان را می دهد که به راحتی مشتریانی را که سفارشات تقلبی یا جعلی ارسال کرده اند مسدود کنید.

6. از فایروال برنامه وب و قوانین سفارشی استفاده کنید

بسیاری از کلاهبرداران از آدرس های ایمیل یکبار مصرف، آدرس های IP جعلی و داده های ساختگی برای ارسال هرزنامه یا سفارشات جعلی استفاده می کنند.

فایروال وردپرس به شما کمک می کند این را حتی قبل از رسیدن به وب سایت شما مسدود کنید.

توصیه می کنیم از Sucuri یا Cloudflare استفاده کنید، هر دو از بهترین افزونه های فایروال وردپرس در بازار هستند. آنها دارای ویژگی های امنیتی قدرتمند، سرورهای CDN و یک سرویس حذف بدافزار هستند.

چگونه فایروال وب سایت حملات را مسدود می کند

در Cloudflare، همچنین می‌توانید قوانین صفحه سفارشی را برای راه‌اندازی CAPTCHA تنظیم کنید، یا حتی کاربران دارای فعالیت مشکوک را به‌طور خودکار مسدود کنید. ما از شرکت Cloudflare در فروشگاه‌های بزرگ‌تر تجارت الکترونیک خود استفاده می‌کنیم که با تشخیص ناهنجاری ربات‌ها و پاسخ به تهدید ارائه می‌شود.

اگر یک فروشگاه بزرگ تجارت الکترونیک دارید، ارزش کاوش در ابزارهای Cloudflare Enterprise را دارد.

7. از مشتریان بخواهید که آدرس ایمیل خود را تأیید کنند

یکی دیگر از راه‌های کاهش سفارش‌های جعلی و فعالیت‌های جعلی این است که از مشتریان جدید بخواهید یک حساب کاربری ایجاد کنند و سپس از آنها بخواهید آدرس ایمیل خود را تأیید کنند.

به سادگی افزونه Email Verification for WooCommerce را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، باید به آدرس مراجعه کنید WooCommerce » تنظیمات صفحه و به تب تأیید ایمیل بروید.

نیاز به تأیید ایمیل

از اینجا می توانید تنظیمات افزونه را مطابق با نیازهای خود پیکربندی کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید به تب Email بروید و ایمیل پیش‌فرض کاربر جدید WooCommerce را تا زمانی که کاربر حساب خود را تأیید کند به تأخیر بیاندازید.

تاخیر ایمیل خوش آمد گویی

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

این افزونه اکنون یک ایمیل تأیید برای مشتریان جدید WooCommerce ارسال می کند تا آدرس ایمیل آنها را تأیید کنند.

آدرس ایمیل خود را تأیید کنید

مهم است که مطمئن شوید اگر تأیید ایمیل را تنظیم می کنید، فروشگاه WooCommerce شما واقعاً قابلیت تحویل ایمیل قابل اعتمادی دارد. در غیر این صورت این امر می تواند مشتریان واقعی را از خرید محصولات شما مسدود کند.

توصیه می کنیم از WP Mail SMTP به همراه SendLayer برای بهبود نرخ تحویل ایمیل WooCommerce خود استفاده کنید. بیش از 3 میلیون وب سایت از افزونه WP Mail SMTP برای رفع مشکل عدم ارسال ایمیل توسط WooCommerce استفاده می کنند.

همچنین یک نسخه رایگان از WP Mail SMTP وجود دارد که می توانید از آن نیز استفاده کنید.

امیدواریم این مقاله به شما در جلوگیری از تقلب و سفارشات جعلی در ووکامرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای امنیتی کامل وردپرس ما را ببینید تا فروشگاه آنلاین خود را ایمن تر کنید یا نگاهی به انتخاب متخصص ما از بهترین افزونه های WooCommerce برای رشد فروشگاه خود بیندازید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفاً در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدیویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک

سایت محتوا مارکتینگ

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *