چگونه آیفون یا آیپد خود را ریست کنیم


اگر برای فروش باید مشکلی را برطرف کنید یا دستگاه اپل خود را پاک کنید، می‌توانید آیفون یا آی‌پد خود را بازنشانی کنید. ما در این راهنما به شما نشان خواهیم داد که چگونه.

گاهی اوقات، ممکن است برای حل مشکل یا مشکلی که با آن مواجه هستید، نیاز به تنظیم مجدد آیفون یا آی پد خود داشته باشید. یا اگر قصد فروش یا واگذاری دستگاه خود را دارید، ممکن است بخواهید همه تنظیمات و داده ها را پاک کنید.

در مواردی که با مشکلات شبکه یا حریم خصوصی مواجه هستید، ممکن است دستگاه خود را بازنشانی کنید در حالی که هنوز داده‌های خود را حفظ می‌کنید. اگر دستگاه خود را می‌فروشید، اغلب توصیه می‌شود که بازنشانی کارخانه‌ای انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که تمام موارد شخصی را کاملاً حذف می‌کنید. داده ها.

این راهنما به شما نشان می دهد که چگونه از هر دو گزینه تنظیم مجدد موجود برای کاربران آیفون و آیپد استفاده کنید. یکی تنظیمات را بازنشانی می کند اما داده های شما را نگه می دارد. گزینه دیگر تنظیم مجدد تمام تنظیمات و داده ها را پاک می کند و دستگاه را به تنظیمات کارخانه برمی گرداند.

نحوه پاک کردن و بازنشانی کارخانه ای آیفون یا آیپد

اگر آیفون یا آیپد خود را می فروشید یا هدیه می دهید، مهم است که اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات شخصی شما به طور کامل حذف شده است. از طرف دیگر، ممکن است به سادگی بخواهید با یک دستگاه جدید شروع کنید و همه چیز را از ابتدا تنظیم کنید.

پاک کردن آیفون یا آیپد شما با استفاده از مراحل زیر یک فرآیند ساده است.

توجه داشته باشید: قبل از ریست کردن آیفون خود، مطمئن شوید که در iCloud پشتیبان‌گیری می‌شود، یا می‌توانید به صورت دستی از دستگاه با iTunes پشتیبان‌گیری کنید. این به شما امکان می دهد iPhone یا iPad را از یک نسخه پشتیبان بازیابی کنید.

برای پاک کردن و بازنشانی کارخانه ای iPhone یا iPad:

 1. انتخاب کنید تنظیمات در دستگاه شمابرنامه تنظیمات آیفون
 2. روی ضربه بزنید عمومی گزینه ای از تنظیماتآیفون یا آیپد خود را ریست کنید
 3. انتخاب کنید انتقال یا بازنشانی آیفون (یا iPad) در پایین بخش عمومی.
 4. انتخاب کنید تمام محتوا و تنظیمات را پاک کنید گزینه ای برای پاک کردن تمام داده ها و تنظیمات و بازگرداندن iPhone یا iPad به تنظیمات کارخانه.
 5. وقتی که پاک کردن این آیفون صفحه ظاهر می شود، به شما نشان می دهد که چه چیزی پاک می شود. ضربه بزنید ادامه هید توجه داشته باشید که تمام داده‌های شما از جمله Find My، Apple ID، برنامه‌ها و داده‌ها، Apple Wallet و همه تنظیمات حذف خواهند شد. با این کار گوشی وقتی از جعبه خارج شد به حالت اولیه برمی گردد.آیفون یا آیپد خود را ریست کنید
 6. خود را تایپ کنید رمز عبور برای دستگاه اپل شما
 7. وارد کن پسورد اپل آیدی.آیفون یا آیپد خود را ریست کنید
 8. صبر کنید تا اطلاعات شما در iCloud آپلود شود. اگر قبلاً از آن نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید، می‌توانید با ضربه زدن روی آن از این مرحله رد شوید از پشتیبان‌گیری بگذرید پیوند در پایین صفحه
 9. روی ضربه بزنید پاک کردن گوشیدکمه e از منوی ظاهر شده و صبر کنید تا iPhone یا iPad شما پاک شود و به تنظیمات کارخانه بازنشانی شود.

زمانی که گوشی شما ریست شده است، لوگوی اپل را به همراه نوار پیشرفت مشاهده خواهید کرد. چندین بار راه اندازی مجدد می شود و زمان بازنشانی بین دستگاه ها متفاوت است.

هنگامی که تلفن شما با موفقیت ریست شد، صفحه خوش آمد گویی نمایش داده می شود و می توانید آن را خاموش کرده و برای ارسال بسته بندی کنید. همچنین می توانید با انتخاب زبان، اتصال به Wi-Fi، ورود به سیستم با Apple ID و غیره، فرآیند راه اندازی را شروع کنید.

چگونه آیفون یا آیپد خود را بدون از دست دادن اطلاعات ریست کنیم

اگر می خواهید آیفون خود را بدون از دست دادن اطلاعات خود ریست کنید، می توانید. اما نیاز به زدن چند دکمه مختلف در طول فرآیند دارد. برای مثال، ممکن است بخواهید تنظیمات آن را به دلیل مشکلات اتصال به Wi-Fi، عمر کوتاه باتری، بازیابی فضای درایو یا دلایل دیگر بازنشانی کنید.

برای بازنشانی iPhone یا iPad خود بدون از دست دادن اطلاعات:

 1. روی ضربه بزنید تنظیمات نماد روی صفحه اصلی آیفون شماتنظیمات آیفون
 2. انتخاب کنید عمومی گزینه ای از منوآیفون یا آیپد خود را ریست کنید
 3. به پایین صفحه بکشید عمومی بخش و انتخاب کنید انتقال یا بازنشانی آیفون گزینه (یا iPad).
 4. روی ضربه بزنید بازنشانی کنید دکمه.آیفون یا آیپد خود را ریست کنید
 5. ضربه زدن بازنشانی همه تنظیمات از گزینه هایی که روی صفحه ظاهر می شوند.
  توجه داشته باشید: برای مثال، اگر مشکل خاصی با اتصال یا حریم خصوصی دارید، می‌توانید فقط آن گزینه استراحت را انتخاب کنید.
 6. را وارد کنید رمز عبور برای آیفون یا آیپد شما
 7. روی ضربه بزنید بازنشانی همه تنظیمات گزینه ای از منوی ظاهر شده توجه داشته باشید که علاوه بر بازنشانی تنظیمات، روی Apple Pay، کلیدها و پاس‌های شما نیز تأثیر می‌گذارد. اما داده های شما، از جمله فایل های رسانه ای، دست نخورده باقی می مانند.آیفون یا آیپد خود را ریست کنید

لطفاً صبر کنید تا تنظیمات iPhone یا iPad شما بازنشانی شود. در حالی که دستگاه شما چند بار برای تکمیل فرآیند راه اندازی مجدد می شود، نماد اپل را با نوار پیشرفت می بینید. پس از تکمیل فرآیند، می‌توانید بدون تنظیم رمز عبور، اثر انگشت یا Face ID جدید وارد گوشی خود شوید.

همه برنامه‌ها و رسانه‌های مشابه را در دسترس خود خواهید داشت. دستگاه شما همچنین باید پاسخگوتر شود و بدون هیچ گونه خطای قبلی کار کند.

بازنشانی آیفون یا آیپد

چه برای رفع یک مشکل خاص نیاز به تنظیم مجدد آیفون یا آی پد خود داشته باشید یا نیاز به پاک کردن همه داده ها داشته باشید، بازنشانی دستگاه شما یک فرآیند ساده است.

مشکلات خاصی وجود دارد که می توانید با تنظیم مجدد آنها را برطرف کنید. به عنوان مثال، اگر صفحه کلید دستگاه شما کند است، می توانید صفحه کلید آیفون یا آیپد خود را بازنشانی کنید. و هنگامی که دستگاه اپل را راه اندازی کردید، نحوه اتصال اپل واچ خود را به آیفون خود (اگر دارید) بررسی کنید.

همچنین، اگر آی‌پد شما روی لوگوی اپل گیر کرد، راه‌حل‌های ما را برای آی‌پد گیر کرده روی لوگوی اپل بررسی کنید. و اگر به طور تصادفی یک پیام متنی را حذف کنید، می توانید پیام های حذف شده را در آیفون بازیابی کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *