به دلایل مختلفی باید IP روتر خود را بدانید. خبر خوب این است که می توانید آدرس IP روتر خود را در ویندوز 11 با استفاده از این راهنما پیدا کنید.

گاهی اوقات شما روتر شبکه خود را “تنظیم و فراموش می کنید” و به دلایل مختلف هرگز با آن تماس نمی گیرید. خبر خوب این است که اگر از ویندوز 11 استفاده می کنید، راه های مختلفی برای یافتن IP روتر شما وجود دارد.

قبلا به شما نشان دادیم که چگونه آدرس IP رایانه شخصی خود را در ویندوز 11 پیدا کنید. خوشبختانه، می توانید از ویندوز 11 نیز برای یافتن آدرس IP روتر خود استفاده کنید. علاوه بر استفاده از ابزارهای مدیریت روتر (به‌روزرسانی سیستم عامل، برای مثال)، می‌توانید از آن برای اتصال دستگاه‌های دیگر استفاده کنید.

در زیر به شما نشان خواهیم داد که چگونه آدرس IP روتر خود را در ویندوز 11 پیدا کنید.

چگونه آدرس IP روتر خود را در ویندوز 11 پیدا کنید

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا به آدرس IP روتر خود نیاز دارید. ممکن است لازم باشد اتصال شبکه را عیب یابی کنید، سیستم عامل را به روز کنید یا یک پورت را باز کنید. و سه روش مختلف برای یافتن آن با استفاده از ویندوز 11 وجود دارد.

می‌توانید از خط فرمان (اعم از خط فرمان یا پایانه‌های PowerShell) یا از طریق برنامه تنظیمات در ویندوز 11 استفاده کنید. ابتدا، انجام آن را با استفاده از برنامه تنظیمات بررسی می‌کنیم.

برای پیدا کردن آدرس IP روتر خود از طریق تنظیمات ویندوز 11:

 1. را فشار دهید پنجره ها روی صفحه کلید خود را فشار دهید یا روی آن کلیک کنید شروع کنید را فشار دهید و کلیک کنید تنظیمات از منوتارت تنظیمات ویندوز 11
 2. چه زمانی تنظیمات راه اندازی می شود، کلیک کنید شبکه و اینترنت از گزینه های سمت چپآدرس IP روتر خود را در ویندوز 11 پیدا کنید
 3. ستون سمت راست را به پایین اسکرول کرده و کلیک کنید تنظیمات شبکه پیشرفته.آدرس IP روتر خود را در ویندوز 11 پیدا کنید
 4. در حال حاضر، در زیر تنظیمات بیشتر بخش، کلیک کنید ویژگی های سخت افزار و اتصال گزینه. به پایین اسکرول کنید دروازه پیش فرض IPv4 بخش برای تأیید آدرس IP روتر شما.آدرس IP روتر خود را در ویندوز 11 پیدا کنید

چگونه آدرس IP روتر خود را از طریق Command Prompt پیدا کنید

اگر ترجیح می دهید از Command Prompt برای یافتن IP روتر خود و اجرای دستورات دیگر استفاده کنید، می توانید. در اینجا ما به شما نشان خواهیم داد که برای پیدا کردن آن چه کاری باید انجام دهید.

برای پیدا کردن IP روتر خود از طریق Command Prompt:

 1. کلیک کنید بر روی شروع کنید را فشار دهید یا ضربه بزنید کلید ویندوز روی صفحه کلید خود تایپ کنید خط فرمان، و کلیک کنید به عنوان Administrator اجرا شود از ستون سمت راستآدرس IP روتر خود را در ویندوز 11 پیدا کنید
 2. دستور زیر را اجرا کنید و بزنید وارد:
  ipconfig

  آدرس IP روتر خود را در ویندوز 11 پیدا کنید

 3. هنگامی که نتایج ظاهر شد، آدرس IP روتر خود را که به عنوان برچسب گذاری شده است، تأیید کنید دروازه پیش فرض.آدرس IP روتر خود را در ویندوز 11 پیدا کنید

چگونه IP روتر خود را از طریق ترمینال PowerShell پیدا کنید

در مورد استفاده از خط فرمان، می توانید از PowerShell نیز استفاده کنید و دستوری را در ترمینال وارد کنید.

برای پیدا کردن IP روتر خود از طریق Windows PowerShell:

 1. کلیک کنید بر روی شروع کنید را فشار دهید یا فشار دهید کلید ویندوز، نوع پاورشل، و کلیک کنید به عنوان Administrator اجرا شود از گزینه های سمت راستاسلات های حافظه موجود را در ویندوز 11 پیدا کنید
 2. دستور زیر را تایپ کرده و ضربه بزنید وارد برای اجرای دستور:
  Get-NetIPConfiguration -detailed

  آدرس IP روتر خود را در ویندوز 11 پیدا کنید

 3. اجرا و بازگشت نتایج چند لحظه طول می کشد. وقتی اطلاعات ظاهر شد، شماره کناری را تأیید کنید IPV4DefaultGateway، که آدرس IP روتر شما است.

دسترسی به IP روتر در ویندوز 11

چه بخواهید از خط فرمان استفاده کنید یا در برنامه تنظیمات حرکت کنید، ویندوز 11 راه های مختلفی دارد که می توانید برای یافتن IP روتر خود از آنها استفاده کنید. برای مثال، ممکن است به دلایل مختلف نیاز به دانستن آدرس IP روتر داشته باشید. برای مثال، ممکن است برای عیب‌یابی مشکلات شبکه، باز کردن یک پورت شبکه، به‌روزرسانی سیستم‌افزار یا پیکربندی VPN، از طریق مرورگر وب به آن دسترسی داشته باشید.

اگر IP ندارید، ویندوز 11 یافتن آن را از طریق روش‌های مختلف آسان می‌کند تا بتوانید وارد شوید و اتصال شبکه را بهبود بخشید. معمولاً می‌توانید آدرس IP را روی برچسب پشت روتر بیابید، اما ممکن است نادرست باشد. یا بدتر از آن، آنقدر کوچک چاپ شده است که حتی نمی توانید آن را بخوانید. داشتن توانایی یافتن IP روتر خود در ویندوز 11 به راحتی در بسیاری از شرایط مفید است.

نکات و ترفندهای شبکه بیشتر در ویندوز 11

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد شبکه و ویندوز هستید، شاید برایتان جالب باشد که چگونه آدرس IP رایانه ویندوز 11 خود را پیدا کنید. یا اگر هنوز از ویندوز 11 استفاده نکرده اید، آدرس IP را در رایانه های شخصی ویندوز 10 پیدا کنید. اگر می‌خواهید عملکرد شبکه را بهبود ببخشید، نحوه بررسی نوع NAT (ترجمه آدرس شبکه) را در ویندوز 11 بیاموزید.

همچنین توجه به این نکته مهم است که یافتن IP روتر شما به رایانه های شخصی محدود نمی شود. همچنین می توانید IP روتر خود را با استفاده از macOS پیدا کنید. علاوه بر این، اگر از امنیت آگاه هستید، یاد بگیرید که چگونه شبکه Wi-Fi خود را ایمن کنید.

همچنین ممکن است علاقه مند به یافتن آدرس IP دستگاه های دیگر باشید. به عنوان مثال، یاد بگیرید که چگونه آدرس IP Roku خود را پیدا کنید یا با استفاده از Advanced IP Scanner IP دستگاه های دیگر موجود در شبکه خود را پیدا کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *