یاد بگیرید چگونه از عملکرد سایت محافظت کنید.

مهاجرت به سایت شما هیجان انگیز است، اما مطمئن شوید که از عملکرد سایت فعلی خود در طول مسیر محافظت می کنید.

در میان تمام مراحل کلیدی برای ساخت و آماده سازی سایت شما برای راه اندازی، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) به عنوان یکی از مهمترین آنها رتبه بندی می شود. اینکه چقدر خوب آماده می شوید می تواند تأثیر مثبت یا منفی بر نتایج نهایی داشته باشد.

به همین دلیل است که ما یک چک لیست مهاجرت و راه اندازی دقیق برای سئو تهیه کرده ایم.

توجه: مراحل واقعی برای هر سازمان متفاوت است. در صورت هرگونه سوال با مدیر حساب فنی وردپرس VIP خود تماس بگیرید.

وردپرس VIP مهاجرت را آسان می کند

با وردپرس VIP، بسیاری از توابع حیاتی – مانند امنیت، حافظه پنهان، و اندازه پویا – در پلتفرم تعبیه شده‌اند، بنابراین لازم نیست نگران آن‌ها باشید. ما یک URL راحت موقت در حین انتقال ارائه می‌کنیم که با خروجی «/robots.txt» با کد سخت همراه است که برمی‌گردد:

```
User-agent: *
Disallow: /
```

این تنظیمات برای جلوگیری از فهرست کردن محتوای میزبانی شده در سایت های تولیدی راه اندازی نشده توسط موتورهای جستجو در نظر گرفته شده است.

سرعت سایت یک عامل اصلی در بهبود عملکرد سئو است، به همین دلیل است که وردپرس VIP ویژگی های زیرساخت داخلی را برای افزایش سرعت سایت ارائه می دهد، از جمله:

Uptime نیز برای محاسبات ارزش SEO مهم است. اگر سایت شما روی یک پلتفرم ناپایدار باشد، عملکرد سئوی شما آسیب می بیند. اینجاست که وردپرس VIP بالاتر از بقیه برجسته می شود.

“تضمین اطمینان از زمان کار وجود دارد. دیگر نگران این نیست که ساعت 2 صبح از خواب بیدار شوید و ببینید که سایت قطع شده است.

-رمسی محسن، مدیرعامل Everhance

چک لیست سئو قبل از راه اندازی

با گذشت زمان، سایت شما (و هر URL) ارزش SEO را برای موتورهای جستجو ایجاد می کند. محافظت از این اعتبار هنگام مهاجرت به سایت مهم است. در غیر این صورت، ممکن است با کاهش ترافیک مواجه شوید. راه های متعددی برای جلوگیری از ضربه منفی به ارزش سئو قبل از مهاجرت وجود دارد.

1. یک ممیزی محتوا انجام دهید

در حالی که ممیزی محتوا می تواند بسیار زیاد باشد، آنها همچنین بخشی ضروری برای اطمینان از عملکرد سئو در طول مهاجرت سایت هستند. در طول ممیزی، شما باید شناسایی کنید:

  • صفحات و پست های با عملکرد برتر (ترافیک ارگانیک، ارجاعات جستجو و غیره)
  • صفحات و پست هایی که بیشترین تبدیل را دارند (یا محتوایی با بالاترین بازگشت سرمایه)
  • محتوای اضافی، بی اهمیت یا منسوخ (ROT).

ردیابی عملکرد این محتوا قبل و بعد از راه‌اندازی به سنجش عملکرد کلی سایت کمک می‌کند و همچنین فهرستی از صفحات «اولویت» را برای بررسی در حین تضمین کیفیت ارائه می‌کند.

2. تغییر مسیرهای 301 را اجرا کنید

تغییر مسیر 301 به موتور جستجو می گوید که یک صفحه جابجا شده است. در یک دنیای عالی، شما تا حد امکان کمتر در مورد ساختار URL خود تغییر می کنید. اما در طول مهاجرت، احتمالاً باید آنها را تنظیم کنید، بنابراین در صورت نیاز، تغییر مسیرهای 301 را اجرا کنید. برای پیاده سازی تغییر مسیرها در وردپرس VIP، از Safe Redirect Manager یا WPCOM Legacy Redirector (برای مقادیر زیاد) استفاده کنید.

3. ابزارهای تجزیه و تحلیل خود را سازماندهی کنید

اندازه گیری آنچه مهم است، قبل و بعد از راه اندازی مهم است. اطمینان حاصل کنید که ابزارهای تجزیه و تحلیل انتخابی شما بین انتقال و راه‌اندازی بر روی سایت شما نصب و اجرا می‌شوند.

از گوگل تگ منیجر برای پیاده سازی گوگل آنالیتیکس استفاده کنید. با تیم Parse.ly خود کار کنید تا تأیید کنید که Parse.ly به درستی اجرا شده است. تأیید اینکه تجزیه و تحلیل‌های شما قبل از راه‌اندازی وجود دارد، اطمینان حاصل می‌کند که داده‌های مهم را از دست نمی‌دهید.

نکته VIP: هنوز مشتری Parse.ly نیستید؟ بیاموزید که مشتریان ما چگونه از Google Analytics و Parse.ly به صورت پشت سر هم برای تقویت استراتژی محتوای خود استفاده می کنند.

4. محتوای داخل صفحه را بهینه کنید

بهینه سازی محتوای درون صفحه بخش ضروری حفاظت از عملکرد سئو در طول مهاجرت سایت است. قبل از راه‌اندازی، توصیه می‌کنیم تأیید کنید که:

  • عناوین صفحه و توضیحات متا در جای خود هستند
  • هیچ H1 تکراری در سراسر سایت وجود ندارد
  • یک نقشه سایت HTML و XML برای خزیدن موتورهای جستجو در دسترس است
  • پیوند داخلی صفحه به درستی کار می کند (بدون خطای 404)

5. تنظیمات TTL خود را پایین بیاورید

توصیه می کنیم حداقل یک روز قبل از راه اندازی یک سایت، Time to Live (TTL) رکوردهای DNS دامنه را به 300 ثانیه کاهش دهید. وقتی رکورد IP/CNAME/A در زمان راه‌اندازی تغییر می‌کند، انتشار را ساده می‌کند. اکثر مرورگرها در عرض چند دقیقه پس از راه اندازی به سایت تازه راه اندازی شده هدایت می شوند.

6. دامنه خود را به داشبورد VIP اضافه کنید

برای کمک به آماده شدن برای راه اندازی، دامنه خود را در پانل دامنه های داشبورد VIP اضافه کنید.

چک لیست روز راه اندازی

هنگامی که تمام کارهای آماده سازی کامل شد، زمان راه اندازی است! راه‌اندازی یک سایت جدید در وردپرس VIP با ویژگی راه‌اندازی خودکار ما در داشبورد VIP آسان است. برای اطمینان از راه اندازی موفقیت آمیز مراحل زیر را انجام دهید.

1. سایت را در داشبورد VIP راه اندازی کنید

از داشبورد VIP خود دیدن کنید و به ابزار خود راه اندازی دسترسی پیدا کنید. مراحل زیر “راه اندازی برنامه خود” را طی کنید و با علامت گذاری سایت خود به عنوان “راه اندازی” به پایان برسانید.

2. سایت جدید خود را به کنسول جستجوی گوگل متصل کنید

پس از راه اندازی سایت، تأیید کنید که سایت شما به کنسول جستجوی گوگل (GSC) متصل است و سایت را برای فهرست بندی ارسال کنید. اتصال سایت خود به GSC به حفظ حضور Google سایت شما در چشم انداز جستجوی Google کمک می کند و شما را در مورد خطاهای سایت، مسائل امنیتی و رتبه بندی جستجو به روز می کند.

3. تبلیغات گوگل را به روز کنید

اگر تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) را در Google Ads اجرا می کنید، اکنون زمان خوبی است که آنها را با URL جدید خود به روز کنید تا تأیید شوند.

4. در گوگل آنالیتیکس حاشیه نویسی کنید

در گوگل آنالیتیکس، یک حاشیه نویسی از راه اندازی سایت خود اضافه کنید تا ارزیابی الگوهای ترافیک قبل و بعد از راه اندازی سایت آسان تر شود.

اگر از Parse.ly استفاده می کنید، به تاریخ راه اندازی برای مقایسه های تاریخی توجه کنید.

با شرکا، میزبان‌های محتوای سندیکایی و غیره تماس بگیرید تا مطمئن شوید همه پیوندهای موجود در کانال‌های آنها جاری هستند. همچنین ممکن است لازم باشد پیوندها را در کانال‌ها و برنامه‌های اجتماعی خود یا مکان‌های دیگری که لینک‌های ورودی به سایت خود دارید، به‌روزرسانی کنید.

پس از راه اندازی: سئو هرگز انجام نمی شود

حتی پس از راه اندازی موفقیت آمیز، سعی کنید سئو را در ذهن خود نگه دارید زیرا بهترین شیوه های استراتژی محتوا همیشه در حال تغییر هستند. اما وقتی صحبت از جنبه ساختاری سرعت و عملکرد سایت شما می شود، وردپرس VIP شما را تحت پوشش قرار می دهد.

برای مشاوره بیشتر، راهنمای نهایی ما برای مهاجرت به وردپرس VIP را بخوانید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *